Malčeri

kupio sam polovan agrimaster malcer sa y nozevima sad ga remontujem zna li neko gde mogu da se nadju pomenuti nozevi ko to nabavlja ili pravi u srbiji
 
Drustvo ima li neko dobar mulcer na prodaju od 130cm...Treba da sece grane do 50mm u vocnjaku.Moze i na pp odgovor.Gledao sam ,,Ino" slovenacki,nov u B.Jarku je 2330eura.Vukao bih da sa tomom vinkovic od 32 ks. Ima li neko ,,ino'' i da li je zadovoljan?
 
Drustvo ima li neko dobar mulcer na prodaju od 130cm...Treba da sece grane do 50mm u vocnjaku.Moze i na pp odgovor.Gledao sam ,,Ino" slovenacki,nov u B.Jarku je 2330eura.Vukao bih da sa tomom vinkovic od 32 ks. Ima li neko ,,ino'' i da li je zadovoljan?

Prošlo je dosta vremena od posta, šta si uradio za malčer? Čitajući ovu temu, 5cm je suviše veliki zalogaj za Tomu…


Prinova :ppozdrav:
Maschio Giraffa 210
Cijena 39000kn+PDV

Svaka čast Marijo, deluje kao opasna mašina… Cena oko 2500e, deluje mi povoljno za ovakvu mašinu.
Koja je snaga traktora?
Pretpostavljam da je ovaj vertikalni položaj samo za transport?
Pitam jer kod mene u kraju su neki putevi potpuno zatvoreni, ne može da se prođe - bilo bi dobro kada bi malčer mogao da radi i u ovom položaju i napravi "tunel" kroz šiblje… :)
 
Da li je neko sam pravio roto malcer? Ne deluje nešto komplikovano uraditi, a zima je pred nama. Imam jaka kućišta, dobru debelozidnu okruglu cev i pre svega dobru volju. Koji odnos imaju ovi fabrički?

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Znači može reduktor 1:2?
Da napomenem da ne pravim onaj tipa "helikoptera", kod njih nema posla bez 1:3.5
 
Kod malčera nije bitan broj okretaja nego obodna brzina noža ili čekića. I za malčere tipa helikoptera je za promjer noževa 120-150 cm dovoljno duplo ubrzati kardan (540x2, a ne smeta ni 540x1,92).

Nisam siguran da ti se za malčer s čekićinaili Y noževima koji imaju vodoravnu osovinu, isplati kućna izrada. Osim ako si materijal nabavio gratis. Ipak su to malčeri težine više od 300 kg. Nije s tim jednostavno rukovati ručno, bez pomagala.
 
Što se tiče obodne brzine tu se slažem. Mi smo napravili sa dva noža po 80cm i tu je 1:3.5 idealno.
Pa od materijala imam samo kućišta i cev za nosač radnih organa. Mišljenja sam da u kućnoj varijanti ne može da predje ni 1/3 cene polovnog malčera. Malo mi je puno 2000e za tako prostu mašinu. Rođak ima dosta dobru radionicu za mašinsku obradu i obećao je da će mi uraditi valjak sa nosacima radnih organa i osovinicama koje će ići u kućište za neku kompenzaciju. Znači moje je da uradim samo konstrukciju i malo se pozabavim prenosom sa reduktora na valjak, što je opet običan par remenica. Šta biste preporučili noževe ili čekiće? Najteže što moze da radi su grane posle orezivanja voća.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Po meni je to bolja stvar ako nekad prokliza. Čuva mehaničke sklopove. Mada svakako treba lepo našpanovati da ne prokliza na najmanje opterećenje. Komšija je napravio "helikopter" od 1.6m sa diferencijalom od Zastavice, sve je kruta veza. Čak nema ni kardan sa lamelom. Kosi stvarno dobro, ali takodje ima mnogo česta udarna opterećenja pa sam mišljenja da tu nema dugog veka. Kod nas je isto 1.6m ali imamo dva trougla koja hvataju po 80cm i dosta puta se desi da kaiši proklizaju.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Jer na "helikopter" -u sa zastavicinim diferencijalom samo jedan noz ili dva?
Kolko dif od zastavice ubrzava 1:?
 
Nazad
Vrh