Malčeri

Učlanjen(a)
4 Jan 2008
Poruka
3.162
Lokacija
Vinkovci
Neznam jel tema već postoji, ako postoji molim administatore da post prebace u odgovarajuću temu.

Nedavno sam imao priliku napravit jedan video uradak o košnji trave između redova i unutar reda u voćnjaku. Radi se o Gramip GS 50 180 malčeru sa diskom (bez ticala) za košnju trave oko stabla. Disk ima dva noža koji dobivaju pogon od hidraulične pumpe koja ima ulogu hidromotora. Malčer ima svoj neovisni hidraulični sustav. Kako sam skužio ovo je Gramipov prototip kosilice za košnju oko stabla. Ima nekih manjih nedostataka koje će se vjerujem ubrzo rješit.

 
Jako korisna stvar,reci mi da li se ona bočna kosa odbija od stabla ili ima senzor?
Ako se odbija koliko mora biti stablo "debelo" da bi radio bez problema.Ovo mi liči na nešto što ima ino brezice.
Koliko konja reba traktor da ima za takvu mašinu? I ako slučajno znaš cenu bilo bi od koristi.:ppozdrav:
 
@bećarino

pitao sam za onaj malčer , ima , još je na prodaju samo su mu cijenu podigli na 1250e
 
Drustvo evo rototarup ili ti malcer pusten u rad,melje sve zivo.Da smo znali kako ovo guta sve zivo napravili bi ranije
10ddwy9.jpg

kd7rbb.jpg

5kj47t.jpg

w9wwld.jpg

A evo sta ce jos moci da radi,samo da se zavrsi farbanje ovog multifunkcionalnog prikljucka na koji ce se dodavati jos i bocna freza po potrebi koja je u fazi sklapanja
2ir98w5.jpg
 
Poslednja izmena:
::svaka cast:: ova ideja za bočni tarup ti je za 5 , samo je malo problem jer trebaš raditi ''prepakovavanje'' osnovnog malčera
 
Tako je moraju se sanke pomeriti.Uskoro ce biti i freza dovrsena pa ce moci da tera i bocnu frezu od 1.3metra umesto tarupa.Sve napravljeno na patenat,skines namestis i gotovo.Meni treba prvenstveno za voce a moze i za kukuruzovinu i za unistavanje obala posto melje obalu samo tako,vec probano.Bice slike kad se zavrse radovi.
 
Reduktor je od tarupa Zmaj,Lifam,Poljostroj svi nose isti reduktor.Ima na mnogo nase masinerije takvih reduktora.Cena mu je 100 eura.
 
Redukcija je na ubrzanje 1:2 ako ide direktno na tarup,a ako ide bocno tarup onda se ubrzava jos dva puta:ppozdrav:
 
Pozdrav za sve i na ovoj temi.
Videh sličnu priču i na temi TARUPI.
Ideja Mirka015 je odlična, sve pohvale:ideja:
Moje pitanje je šta se više isplati(nabavna cena,broj i brzina prolaza, utrošak goriva, opterćenje traktora-IMT 546) TARUP, MALČER ILI KOSILICA za održavanje međureda u vinogradu (planiram da podrivačem idem do maja meseca, a posle da meljem(kosim) travu :sta:
 
Kao sto je ovaj tesko se moze nabaviti , a i mnogo su skupi.

---------- Poruka napisana u 08:33 ---------- Prethodna poruka je at 08:29 ----------

n6tikl.jpg
x0z1c3.jpg


Evo ovakav bi mogo da se nabavi , ali ne garantijem.
 
Nisam znao gde da stavim ove slike i stavio sam ovde. Ali to neznaci da ove kosacice nisu dovoljno jake. pogledajte sta se sve sece snjima.



n3r8yp.jpg
id53ba.jpg
330bwo7.jpg
t5kupe.jpg
ab1b3p.jpg
 
Nazad
Vrh