Ostali berači kukuruza

North ARMY

Super Moderator
Urednik
Učlanjen(a)
14 Okt 2008
Poruka
30.438
Lokacija
Adasevci-Zapadni Srem
a lik iz sela pored je uzeo nov berac zeleni dvoredni neki nov,evo vec 2 god tuce stari imt 560 i taj,a on obere garant vise nego ti jer je uzeo nov berac pa ga svi zovu i prezadovoljan je :cool:
 
@ North ARMY

Bilo bi zgodno da nam kažeš koji je berač u pitanju, mislim na model.
 
Taj zeleni berac je ja mislim djura djakovic ....

P.s. DJ DJ je za zmaja igracka ...losiji je kvalitet i materijal ima jedan covek u mom selu ...
 
Dragan18 je napisao(la):
Taj zeleni berac je ja mislim djura djakovic ....

P.s. DJ DJ je za zmaja igracka ...losiji je kvalitet i materijal ima jedan covek u mom selu ...

A mozda je i Deutz!Model je mislim Corn Liner, ali nisam siguran.Trazio sam po netu, ali ne mogu naci slike.Kod nas ih je uvozila firma Agro-cesla iz NS-a, ali ih vise nema na sajtu, pa pretpostavljam da ih vise ne rade.

Video sam pre 2-3 godine jedan na delu, i mogu reci da brze radi od Zmaja, ali o kvalitetu ne bih mogao da diskutujem, jer ne poznajem nikoga ko ga ustvari poseduje!
 
Nije Dj Dj a ide dosta brze od zmaja!!!
za kvalitet ne znam.vedjao sam korn lajnere ali ni ovaj mi ne izgleda tako ajd raspitacu se ovih dana
 
oldtimer je napisao(la):
A mozda je i Deutz!Model je mislim Corn Liner, ali nisam siguran.Trazio sam po netu, ali ne mogu naci slike.Kod nas ih je uvozila firma Agro-cesla iz NS-a, ali ih vise nema na sajtu, pa pretpostavljam da ih vise ne rade.

Tačno, do pre dve godine su ih izlagali na NS sajmu, no nisam ni ja siguran za tačan naziv modela.
 
ti beraci koji su bili na sajmu su DJ DJ i oni su u biti isti kao 223 svi djelovi pasu sa 223 to jest 223 ofarban u zeleno.
zasto se nemogu da registrujem na you tobe
 
Ja koliko se sećam bila je DF oznaka na njima....videću da negde iskopam sliku, a za YT ćemo na PP.
 
evo sad mi javio njegov kum koji nema pojma o beracima da je Dzet Far,ali ja nikad nisam cuo za tu marku,tako da cekam pravi odgovor,pitace kuma
 
Zmaj je 2K imao jos 60-ih godina 20-og veka.Verujem da je ovo JD resenje samo dobro ocuvan oldtajmer, iznenadio bi se da jos nude trzistu ovakav sistem, zbog mana u manevarskim sposobnostima, i zbog enormnog gazenja zemljista!
 
Ma nema ih sigurno, ovo je verovatni baš kao što kažeš, očuvani oldtimer.

Evo još jednog da vidimo kako izgleda od nazad, ima baš dosta slika ne netu, ali još ne nađoh DF-a :sta:
 
Bio je takav pre dve godine u Rumi na vašaru... :haha:

Što se tiče 2K, ima neki tip u Novom Miloševu koji je dva takva potpuno reparirao i dodao koševe. Super izgledaju a i pokazali su se odlični u radu.
 
Branko ako znaš S.Tabakovića on je svoj 2K sredio i dodao bunker, radi kao sat.
Evo malo i samohodnih verzija :osmeh:
 
moj prijatelj prodaje cetvoredni berac kukuruza koji je napravio od zmaja 142 berac ima i tarup sa diskovima na principu geringovog adaptera ako koga interesuje nek mi se javi na pp
 
Neverovatno koliko ima istih detalja kao kod Zmaja 216

139670.jpg
 
mladen je napisao(la):
moj prijatelj prodaje cetvoredni berac kukuruza koji je napravio od zmaja 142 berac ima i tarup sa diskovima na principu geringovog adaptera ako koga interesuje nek mi se javi na pp

Mladene jel imaš sliku tog čuda.
Čuo sam da ljudi prepravljaju stare Zmajeve u samohodne berače, ali to do sada nisam video.

Eh sad tek primetih:

[size=20pt]606 s crtom...
 
Nazad
Vrh