Cena višnje u vašem kraju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.

alexicks

Član
Učlanjen(a)
21 Nov 2009
Poruka
102
Lokacija
s
Uskoro krece berba visnje.
Na osnovu razgovora sa otkupljivacima zakljucio sam da ce ove godine cena biti dosta veca jer je potraznja veoma velika.
Govori se da ce krenuti sa 60 din.
koja je cena u vasem kraju?
 
U BL u Vitaminki koliko sam čuo cijena je 1KM (oko 0,5 eura). Ovo je neprovjereno.
 
visnja

poceo je otkup u koceljevi i placaju 40-50 zavisno od klase.
 
Ljudi imam predlog- da svakoga dana svi koji imaju sigurnu cenu to objave kako bi se imao uvid cene u celoj srbiji kako za visnju tako imalinu, nadam se dacete me podrzati u ovome jer izgleda da i ovoga puta neko namerava da obere kajmak na racun nas koji proizvodimo.
 
Prva klasa 50,oo druga 32,oodin toliko placaju kod mene ovi sitni otkupljivaci na svakom cosku sto rade za druge.
 
cena ce sigurno skociti ,ovako se desava svake godine da krenu sa niskom cenom,ove godine je potraznja neuporedivo veca
 
Obrao sam svoje višnje. Napravio nešto soka, nešto poklonio a nešto zamrznuo. :) Nema mnogo, jedno 30tak stabala.

Slike su od ranije...

2ic1dup.jpg


qrg51g.jpg
 
Da se javim i ja iz Bosne, tacnije iz Gornjeg Vakufa koji polako postaje centar malinarstva u srednjoj Bosni. Cijena je ovdje uzasna, a koliko sam mogao shvatiti ni u Srbiji nije bas nesto bolja, ukoliko se razumijem u kursnu listu. Dakle malina je sva klasirana kao 1. klasa a cijena je konkretno danas 1,5 km ( 0,75 eura) kod Naseg najveceg lopova. ( pardon, otkupljivaca). Medjutim svi su oni bili negdje na rucku i dampirali cijenu oko ovog iznosa. pozdrav za sve srbijance .
 
Na Beogradskim pijacama za vikend na malo od 60 do 80 dinara, marele do 140.
 
Cena u G.Hanu 50 dinara juce i danas otkupljeno svega 2,5 tona batalili ljudi da je rade, losa godina ucinila je svoje na silu sazrela i nije najboljeg kvaliteta isuvise kisela a i plod je sitniji
 
Opet druga cena višnje. Danas je 65 din. a sutra otkupljivač najavljuje 70 din. Znate šta je interesantno, kada jedan podigne cenu, ostalih OSAM otkupljivača odmah hvataju flomaster i menjaju cenu. Dal je moguće da su takvi idioti i ne izađu sa jednom cenom koja je interesantna za sve.
Ovo što ću sada napisati je samo moje mišljenje
doći će momenat kada će nas ljubiti (znate već gde), MI njima trebamo, mi PROIZVODIMO, i ONI žive od nas. Naš dinar je čist da čistiji ne može biti. Ova zemlja (cela bivša Juga), može da izvuče narod iz svih problema, samo treba to da NJIMA uđe u glavu.
Da ne skrećem sa teme, pozdravljam sve forumaše sa samo jednom porukom: Doći će i Vaših 5 minuta vrlo brzo!!! :ppozdrav:
 
ovakva situacija ce biti sve dok drzava ne stane iza proizvodjaca sa najnizom otkupnom cenom,a trziste da odredi krajnu cenu,tako da svako zna za koji novac radi.

Sto se cene tice u stalnom sa kontaktu sa otkuplkivacima iz ranih delova zemlje i cena ce vrlo brzo preci 80 din,svakog dana skace po 5 din......

Zahvalio bih se svima koji ovde ostavljaju cene u svojim krajevima,jer je to u interesu svih nas,da nas kada mozemo lepo da prodamo visnju ne zavrcu nakupci.
Pozdrav svima
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh