Cena višnje u vašem kraju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
I ti, bre, bacaš te pare kao da si ih na grani ubrao.
Ispod četiri, ispod.
Ne mnogo, ali ispod :)

Vi ili ste velike stekare ili ste mnogo pametni. Ne znam na koju je to foru ali ako je u pitanju klasicno rucno branje onda je to prava umetnost. Pretpostavljam da su neki trsaci u pitanju...
Mogao bi neko ko je tako brao da postavi neku sliku i komentar...
Ja sam platio cigane 20 din, beru srecni kez od uva do uva... meni ostalo 60, dosta...
 
E moj prijatelju mexikanac. Pročešljaj malo forum pa ces videti kako beremo obojica i čime. Ne stekamo ni slike sve ima dokumemitovano a ima i video klipova. Potrazi ima tema tresaci za visnju i šljivu.
A ne stekao ni pare ako si na to mislio. Kad me već prozivas moj radnik danas je imao dnevnicu 3000 i na to dva obroka i piće koliko može da popije. Rade od 7 do 7 u to je uključeno i izvlačenje iz visnjara. Verujem da će nekima biti smesmo jer su za tri dana zaradili po 9000. A uvek imam neke koji vraćaju dug ili pomažu drugarski
e a još me i hoće prošlu noć ne dodje kamilon po visnje i ja ih danas sve dam po 85
 
Evo da vam javim kakvo je stanje u mom kraju,berba je pri kraju cena je bila pretežno60-65 din ima ko je malo sačekao i dobio 75 din.Rod je bio katastrofalno loš .
 
Gde u Blacu ide na 90 din? Imas neki kontakt? Imam vecu kolicinu.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Kad me već prozivas moj radnik danas je imao dnevnicu 3000 i na to dva obroka i piće koliko može da popije.

Ćuti, čuće ovo moji :)

Ma zezam se, naravno da nema štekanja niti zakidanja na radnicima, posebno ne nekog drila i izrabljivanja.

Ja sam prošao i sa manje od četiri dinara zato što svoj rad ne računam, računam samo ono što sam platio, a dosta je bilo mog rada.
Bilo je dosta mog rada jer sam imao sreću da je višnja bila toliko kvalitetna da je i trešena išla na pijačnoj tezgi, pa sam dnevno isporučivao po 500, 600 kg, a tO lako, za par sati, spremimo ja i još jedan radnik.
Trajala je berba malo duže ali isplatilo se, malo dnevnica plaćeno, a cena dobra, sto dinara.
Pijac i stari kupci su progutali oko 5 tona.

Naravno, to u Valjevu može jer nema zasada višnje, u Prolkuplju teško.

Nego, ove godine sam prvi put doživeo da mi inspekcija dođe u voćnjak i uzme uzorak za analizi.
Radili analizu na ostatke pesticida, našli da je sve ok, ali dimetoat na gornjoj granici.
(ima tu još jedna zanimnjiva, prilično sumnjiva stvar, ali ne bih baš javno o tome)

Rade li to još negde ili mene neko čereči iz nekog svog razloga?
 
Ma nisu špijuni zbog prinosa, bojim se da je prijava zbog prodaje na pijaci.
Nego, stvarno me zanima, ima li neko takva iskustva, da li je nekome dolazila inspekcija da kontroliše?
 
Nema na cemu, tu smo da se informisemo !!!

- - - - - - - - - -

U Dzervinu ti je cena na otvoreno,Kad se zavrsi berba obracunavaju ti je po Valevackoj ceni koja bude zadnja tamo !
 
uuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu 95 din Beloljin............na otkupnim mestima
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh