Kajsija

Treba mi savet.Posto su neke sorte kajsija kod mene prerodile hteo bih nekako da povezem ogranke jedan naspram drugog .Koristio bih kanap ali ne znam sta da koristim za vezanje oko grane a da se ne ureze ili ne osteti koru.Da li mogu gume od bicikla ili slicno i da li ce se ta guma kada ugreje zalepiti za koru?Ili mozda moze nesto drugo za vezanje?
 
Pisao sam oktopodu za kanap ,rozi , najlonski ,kupuje se kotur kao onaj za baliranje ,verujem da ima i manji , moze da se rasiri do nekih par cm , rasiris ga oko grane i nema usecanja , nisam bas najbolje opisao mogu da slikam ako treba , ja sam ga koristio za povijanje grana i nije bilo problema
 
Ne treba ti ništa. Samo kanap manilu veži ukrug oko cele krošnje, tako da kajsija sama sebe drži. Manila će u toku godine propasti od sunca i - rešen problem.
a6atahe4.jpg
 
Ја сам купио неко зелено гумирано везиво, као танко цријево.

- - - - - - - - - -

Јутрос пада снијег. Да ли ће кајсије преживјети не знам. Ако не буде мраза после снијега вјероватно хоће.
 
Ne znam zasto se dugo ne javlja clan Aremane,interesuje me kakva je kod njega situacija sa gustom sadnjom?Radashine hoces li ti proredjivati plodove ili ostavljas za rakiju sitnije.Ja bih poceo iza nedelje sa proredivanjem ...

- - - - - - - - - -

Okopod,malopre sam gledao tvoj post i snimak od 29.06.2013,ti izgleda tada nisi proredjivao zaklopcanku?Jel bilo loma,za krupnocu ploda vidim da je ok!
 
Čekaj legendo da vidimo hoće li ostati šta posle ovog čuda, lako ćemo za proređivanje (ako bude šta da se proređuje)...
 
Poslednja izmena od urednika:
U životu nisam proređivao voće...mada i nije da imam voćne vrste koje inače treba da se proređuju...ima sam dva stabla da su prerodila pa su bile sitne, ostalo je bilo sve ekstra. Možda bi bile i krupnije ali nije bilo realne potrebe, slatkoća je bila odlična kao i sočnost.
 
Кајсија се три пута сама проређује, одмах после цветања,плод величине лешника и пред само зрење . Зато опрез при проређвању
 
Nije snega ali je bilo malko grada, čak neprimetno, ja nisam ni video a video sam kroz prozor kišu a ljudi kažu bilo grada, ali je hladno i kišovito i vetrometina i ko će ga znati...

Ali drago mi je Pele za tebe da ove godine čak i proređivanju razmišljaš, pratim te već 2 godine i vidim da nisi ni kilo ubrao :D
 
Jel ti ovo od danas slika, gledam baš i slike trešnje koje si okačio, čini mi se da je kod mene raniji plac, kajsije su mi još pre nedelju dana bile skroz obojene a krupne kao ove tvoje...a nekako kad dođe berba, sa trešnjama sam među poslednjima u selu, a sa kajsijama manje više kad i ostali ali opet kasnije nego kod vas, ne znam kako to...
 
kajsije posadjene jesenas sam pre dva meseca prekratio i premazao kal.voskom,sad preko tog voska na vecini mi se uhvatila smola,jel to normalno ili je mozda i opasno :sta:
 
Imam par kajsija u dvoristu stre su oko 4-5 godina do sada nisu radjale nista osim par plodova po drvetu e sada ove su ponele po prilicno pogotovo jedna da sam se uplasio dali ce moci izneti sve to, no uplasio sam se dzaba posto otpadaju kao kisa sa nje pa mi krivo ... Moje pitanje je konkretno zasto se desava samoprorednjivanje a imaju dosta hrane vode i prethodne god nisu prerodile ?:sta: Na njenom mestu je bila pre jedna stara kajsija koja je redovno radjala i obilno .
 
Ne znamo koja je sorta u pitanju,neke su sklonije opadanju i nisi naveo koliko je to opadanje,20,30 %...Ako je stablo kao sto kazes preoptereceno rodom onda je to i normalno da se donekle cisti.
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh