Kajsija

Milio bih za savet.Potpuni sam amater u vocarstvu a imam u dvoristu dve velike kajsije koje cvetaju obimno svake godine i velika su drveca a redovno opada cvet i kasnije mladi zeleni plod pa skoro da nista ne rode.Zato bih molio da mi kazete cime sve da prskam ako bih nekako mogao da ocuvam koliko toliko rod,za svoje potrebe.
 
Sada(sto pre) prskaj Signumom,za te dve kajsije ti je dosta par litara preparata .Na 13 litara vode ide ti 10 grama signuma.Za par dana kubik plus ili nesto slicno.Imas o ovom prskanju u temi ,,zastita od monilije" pa tamo pogledaj da ne idemo:off_topic:.Sto se tice opadanja zelenih plodica ,razlozi mogu biti razni,od bolesti ,mraza a i sama kajsija se ,,cisti" u 2-3 navrata.
 
Meni procvetala kajsija, danas/juce.. od silne kise ne mogu prskati a kontam da nece biti ni pcela da oprase posto kisla lije..
 
Meni opet neko preko noci ukrao jednu kajsiju..... pre oko mesec dana ukrao mi neko 2 vocke i ja zasadim na ta mesta nove i sad opet isto sranje...vocke se nalaze ispred kuce na ulici.

Evo ostavio sam lepu poruku za lopova pored novo zasadjene vocke.

 
Pozdrav za sve na forumu,interesujeme da li je sad kasno za prskanje protiv monilije,cvetovi su se svi otvorili,padavina nema
 
Poslednji primerak kajsije u sred sljiva,kecemenska ruza,podloga samo dzanarika.Trenutno stanje,bice nesto da se jede:osmeh:Mozda???
6sgbx2.jpg

2lw6o7a.jpg

67s0sm.jpg

29kwdj4.jpg
 
Mirko,kako izgleda tucak,ovde se ne vidi?Jesi li pregledao koliko ima zdravih?Ovako na izgled je sve ok i mozes jos prskati narednih dana jer koliko vidim neki cvetovi se tek otvaraju sto je dobro dok neprodje ova hladnoca .
 
Mirko,kako izgleda tucak,ovde se ne vidi?Jesi li pregledao koliko ima zdravih?Ovako na izgled je sve ok i mozes jos prskati narednih dana jer koliko vidim neki cvetovi se tek otvaraju sto je dobro dok neprodje ova hladnoca .
Nisam nesto pregledao,ima zdravih dosta ovako na brzaka,ali tu nema pravila kod kajsije,moze da se desi da nema ploda uopste,a za sada nema ni pcela.Prskanje ne dolazi u obzir,ona je usred sljivika i kad budem prskao sljivu tada cu i nju da prskam,takva joj sudbina,pa sta bude pojesce se.Inace tu se nije primila sljiva i izgurala dzanarika,moj otac je umesto da okalemi ponovo sljivu okalemio kajsiju.
 
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]

www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]

,,Ko bi reko cuda da se dese":veseljak:: ,pa da bude bar par kajsija...Od ovoliko cvetova skoro nista zivo.Al' bar lepo izgleda.Danas prskao signumom i na kraju oprani atomizer koji ove godine nece na zalost imati puno posla.
 
Nije oprašen a prolazi mu vreme ili i smrzao tučak pa tučak u stvari otpada...
 
Otpadaju negde samo latice,a negde komplet sa tuckom!Koliko sam gledao ima dosta jos ne otvorenih,neki tek otvaraju a u pravu si ovi prvi mora da nisu opraseni i da zato otpadaju!Na pojedinim cvetovima vidi se kao suva latica cveta,taj mora da je izmrzao ali kad bolje gledas ima dosta kojih su skroz beli ali jbg nema ko da ih oprasi,svi su jos na produzenom zimskom odmoru!Da li ovo sto kasnije otvara ima nekih sansi,ako se malo uvremeni u narednih 7-8 dana?!
 
Nema veze kad se otvara i dal se otvorio cvet, pitanje je šta se desilo sa tučkom, da li je smrzao i ako nije da li će ga nešto oprašiti..naravno šta se kasnije otvara je veća verovatnoća da je preživeo tučak, ali ne mora da znači da jeste...
 
Otpada jer je verovatno izmrzlo,ako je bilo -10 kao kod mene a u Vojvodini uglavnom jeste, ono vece subota na nedelju 16 i 17 marta.
-3 je bila najniza temperatura u to sam siguran!Mozda je i to bilo dovoljno da izmrzne...Ali tada jos nije bila izbacila cvet,da li to ima veze? Videcemo,sta ce biti,mislim da ce nesto i napraviti,e sad koliko ne znam...p.s Ovi tuckovi koje sam gledao i dalje imaju zuti polen i deluju zdravo,e sad ako nesto uspe da ih oprasi bice,ako ne nema nista!
 
Nazad
Vrh