Kajsija

Pozdrav ,citah ovu temu vec skoro nesto duze od dve godine ,naime tada sam posadio 210 stabala kajsije ns4,ns6 i zaklopacku ruzu ,uglavno sam jurio i citao iskustva vas iskusnijih vocara pa sam to znanje koristio podizuci moj vocnjak .sve je islo da kazem ok nisam imao nekih vecih problema koje nisam mogao da resim sve do pre dva dana 13.6.2018 kada je Smederevsku palanku i njenu okolinu pogodio grad ,grad koji je obrisao sa lica zemlje moj vocnjak .Iskreno receno vec dva dana gledam izvestaje kako je grad padao po Srbiji i ne videh ono sto se kod mene na placu desilo i mojim neposrednim komsijama.kao sliku o tome je najbolje da postavim fotografiju ali jos nisam provalio gde i sta pa cu postaviti link na youtube sto sam snimio,nadam se da cete mozda imati neki savet ali moje misljenje je da je sa ovim stablima pica zavrsena ,vocnjak je bio star dve godine .
 
Ja bih svakako probao da orezem svaku ramenu il sledecu na patrljak, gledajuci da ostavim par pupoljaka. Rez obavezno namazati ili ce oboleti od raka garant.

Ne znam sta misle ostali, da li bolje ostaviti malo zbog lisne mase il nesto slicno?

Ako istera i prezivi ok ako ne...nemas sta da izgubis, sad da cupas glupo je.
 
36e9fc455a7ef29dbdc0798373a5c300.jpg
 
Neznam da li ste lepo videli svako stablo je ogoljeno sa jedne strane.Mislim veoma bi voleo da ih spasem isprskao sam ih sa bakrom ali evo kisa pada danas ceo dan pa neznam da li mogu da preteraju u ovakvom stanju jos koji dan pa da probam da orezem.Jos jedno pitanje kako da postavim fotografije ovde?
 
Pokušaj ovako, oreži stablo do zdravog dela.
Preseke premaži kalemarskim(voćarskim) voskom i čekaj novi prirast iz koga ćeš formirati novo stablo a potom i krošnju.
 
nisu još zrele...
Да је зрелија не би је откупљивали.

- - - - - - - - - -

Neznam da li ste lepo videli svako stablo je ogoljeno sa jedne strane.Mislim veoma bi voleo da ih spasem
Ето, већ си добио добре савете. Можеш да искористиш само корен. Режи, не остављај те дроњке, то ће све да оболи. Кад крену изабери најјачи изданак, скидај лишће и евентуално гранчице и ићи ће то ко лудо. Следећег пролећа калеми а јак корен ће то да добро потера.
 
@kastor

Steta je 100%, cupaj sve i sadi nove, najsigurnije...
Ako budes posekao do zdravog i cekao da izbiju mladari, pa zatim ponovo kalemio izgubices samo vreme bez veze. Izbice ti milion izdanaka neces moci da ih se resis, pitanje od kakve ce bolesti u medjuvremenu oboleti koren...
 
Прекјуче падала добра, натапајућа киша а данс на горњим гранама Ружа огромна. Прешла је свој генетски максимум и ако није у потпуности зрела почела да пуца око петељке. На откупу неће ни да чују за њих. Зелена 70,00 Дин.
Још једна занимљивост: Лимунка добила црвену боју као никад, да није облика не би је препознао а слатка ко мед. На жалост ни њу неће накупци. Не може да стоји.
 
Hvala na savetima ,posto sam ja da kazem pocetnik ove dve godine sto sam radio kajsiju ne smatram se nekim iskusnim vocarom .Oko kalemljenja ,rezanja nemam ama bas pojma , videcu sa jednim kalemarom da li on nesto moze da uradi,neznam da li to moze da se kalemi kad ih izvadim pa da ih negde utrapim mada je koren vec razgranat poprilicno .Kalem je na ovima bio visoko .
Sad opet razmisljam koje sorte da idem ns4, ruzu i mooozda DM1 da li neko ia iskustva sa ovom DM1?
 
Касторе, одсијеци до земље и премажи калем воском. Тамо гдје избију младари из подлоге можеш калемити. Ако можеш наћи саднице калемљене на високо на шљиви бјелици онда све повади из коријена и сади поново.
 
Nazad
Vrh