Kajsija

Rodilo
a43680a486175adce53623a4d009bf75.jpg


Послато са SM-N950F уз помоћ Тапатока
 
Ево и ја да поставим неку сличицу. Први род до сада, ако не рачунамо два плода пре 3 године (тада су биле у другој години од садње). Протекле две године их уништио мраз, и ове године је мраз доста обрао, али нешто је и остало, за сад:
GTkrJ.jpg
GTzAn.jpg
GTGCc.jpg
GTUUW.jpg

Ево и једне која је накнадно посађена, мислим да је сада у трећој години. Родила је само један плод, пожутео је али још није сазрео, још увек је тврд. Шта мислите, која је сорта? Има карактеристично испупчење на врху, као нека бресква и није пегава. Купљена је као НС-6.
GTQOH.jpg
GT9tm.jpg
GTJ96.jpg
 
Prodao nocas prvih 50 kg po 100 din na kvantasu u Cacku. Nije moglo bolje jer je gradobitna a imalo ih je i nesto sitnijih. S obzirom da su tek u 4. godini a i mraz od 1. marta ih je prepolovio ja zadovoljan. Bice jos jedna tura ranih za par dana kad malo dozri.
 
Пеле, како кајсије подносе сушу?
Izvini druze,nisam dugo bio na forumu,orezujem vec mesec dana pa ne stizem.Sto se tice kajsije i vode neko kaze ovako a neko onako.Suse se i one koje se navodnjavaju.Prosla godina je bila susna kod mene a ove godine imam samo par osusenih stabala.Pre neku godinu bilo kisovito i sledeceg proleca se osusilo 60 komada.Ne mozes biti pametan.U svakom slucaju voda je najvaznija kod nalivanja ploda i formiranja cvetnih pupoljaka za sledecu godinu.U Grckoj na primer lepo uspeva kajsija a znamo kako je kod njih ,,kisovito''.Po meni stetu na kajsijama vise pravi kolebanje temperature i orezivanje nego nedostatak vode.
 
Prodao nocas prvih 50 kg po 100 din na kvantasu u Cacku. Nije moglo bolje jer je gradobitna a imalo ih je i nesto sitnijih. S obzirom da su tek u 4. godini a i mraz od 1. marta ih je prepolovio ja zadovoljan. Bice jos jedna tura ranih za par dana kad malo dozri.

Kod nas na malo 200 din ,skuplje kajsije od jagoda samo dzabe kad ih nema ni za lek
 
Kod mene domaca omanula, ne znam zasto, ostalih ima manje vise standardno.

Ima vec mozda 15 posto plodova ako ne i vise komotno moze da se bere za otkup. Ima i po 10ak komada po stablu koje su skroz sazrele. Ne pricam o ranim, one su kod mene prosle.
 
Mislio sam da moze da izraste 2-3 okca... Nisam do sada nista kalemio u avgustu pa ne znam sta se desava do jeseni. Ove godine cu prvi put to da radim (ne ja nego profi kalemar) kajsiju preko posrednika...
 
Nazad
Vrh