Kajsija

Citam na fejsbuku u grupi vocarstvo da se ljudi zale da im je voce napupilo, narocito breskve i kajsije, a leske izbacile zenske cvetove. Drugi se zale da visnje samo sto nisu procvetale.
Sreca da su jos uvek noci hladne pa ih to zadrzava. Sta ce biti videcemo.
 
Пеле, не секирај се. Неће ове зиме бити испод - 18
??????

- - - - - - - - - -

Некад је струготина била бесплатна, а сад је треба платити. Није више лако загријати воћњак.
 
Nece morati biti -18,bice dovoljno krajem februara i -3 jer ce do tada ako ovako nastavi uveliko biti u cvetu.Razmisljam da idem sutra da osiguram.Ovo mi ne lici na dobro.
 
Bio juce da pitam za osiguranje od mraza i leda.Izadje oko 190.000 dinara, minus neki popust i drzava sto vraca onda izadje oko 120.000.Da li je neko vec osigurao i ima li jeftinija varijanta.U ovoj kuci(ddor) se mora za mraz platiti unapred i to do 01.02.2018 godine a polisa tece od 15.03.2018.Dakle ako me udari mraz pre 15.03 od kad mi tece polisa kazu vracaju pare.Priznaje se steta od mraza ako je izmrzlo 50% krunicnih listica.
 
Uplaticu ja ranije samo je pitanje kako priznaju stetu i da li su korektni.A na svoju stetu to nece sigurno.
 
Bio juce da pitam za osiguranje od mraza i leda.Izadje oko 190.000 dinara, minus neki popust i drzava sto vraca onda izadje oko 120.000.Da li je neko vec osigurao i ima li jeftinija varijanta.U ovoj kuci(ddor) se mora za mraz platiti unapred i to do 01.02.2018 godine a polisa tece od 15.03.2018.Dakle ako me udari mraz pre 15.03 od kad mi tece polisa kazu vracaju pare.Priznaje se steta od mraza ako je izmrzlo 50% krunicnih listica.

Pretpostavljam da nisi dobro razumeo, moras da zakljucis polisu do 01.02. a ne da je platis. Odmah placas samo PDV a ostatak posle berbe. Bar je tako kod ostalih bilo prosle godine kad sam se ja raspitivao. Sto se tice stopa savetujem ti da okrenes sve kuce koje rade u tvojoj blizini i da trazis ponudu. Znaj da od mraza ne osiguravaju svi.

- - - - - - - - - -

Evo jedne vesti iz mog kraja. Procvetala kajsija.

http://www.glaszapadnesrbije.rs/vest612213.html
 
Ta ,bre, osiguravajuća društva i njihove rabote, treba zabraniti zakonom i očistiti celokupnu ekonomiju ...
Pa oni postoje radi sebe samih , sopstvenog zapošljavanja i ubiranja rente za sopstveno nečinjenje i po sopstvenim pravilima ...
 
Pretpostavljam da nisi dobro razumeo, moras da zakljucis polisu do 01.02. a ne da je platis. Odmah placas samo PDV a ostatak posle berbe. Bar je tako kod ostalih bilo prosle godine kad sam se ja raspitivao. Sto se tice stopa savetujem ti da okrenes sve kuce koje rade u tvojoj blizini i da trazis ponudu. Znaj da od mraza ne osiguravaju svi.

- - - - - - - - - -

Evo jedne vesti iz mog kraja. Procvetala kajsija.

http://www.glaszapadnesrbije.rs/vest612213.html
Mora odmah da se plati za mraz u DDOR-u a Viner ne mora.
 
Ove godine nećemo jesti ranih kasija


ouvd61.jpg
 
Nazad
Vrh