Kajsija

Domaća:
be39b36b8e68fae874eaeedb6ebbad6d.jpg
 
Radašine jeli ona malo ranija od Ruže, imam jedno stablo greškom stiglo među ružama jako lepo i bujno a plodovi liče na ove jedino što nedelju dana ranije cveta i isto tako ranije sazri.
 
Hvala, to isto zovemo domaca ali to nije prava domaca kad se kaze, prava domaca je okruglija i jednolicne boje uglavnom vise zuto crvena nego ovako

Takozvana domaca je madjarska najbolja koja je stigla u Srbiju pocetkom dvadesetog veka. Za sve ovo vreme ona se mesala sa drugim sortama tako da postoje male razlike od drveta do drveta kao i od regiona do regiona. Prilagodila se ovom podneblju i najzastupljenija je sorta u Srbiji sa oko 60 %. Negde je zuca, negde crvenija, kad uzri ima sitne tackice kao na oktopodovoj slici.
 
vasovac , daj još slika od ove "paklene mašine" . Kako se pokazala u radu i da li treba još jedno oranje . Pozdrav
 
Слобо, што се не жалиш на цијену? Гледао сам на ТВ да је 25 до 30 динара.

Zato sto to ne pomaze.
Cena je takva kakva je. Rinfuzna je pocela sa 35 da bi vrlo brzo pala na 30 a od pola berbe na 25. Branica je bila dobar deo berbe 50 da bi pred kraj pala na 40. Prosek mi je bio 39 din.Ipak izvukla me kolicina. Imao sam 135% vise nego prosle godine a 70% vise nego najbolje godine do sada. Ove godine je rodila i ko nije prskao i ko jeste. Rodila su zapustena stabla koja nisam nikad video da radjaju. Mi to kazemo rodilo i u vrzini. Da nije bilo proletnog mraza verovatno bi cena bila 15 din.
Prvi put sam ostavio 300 kg za rakiju, bilo mi zao tako lepu a prezrelu kajsiju davati po 25.
Sad sledi veliki zadatak. Kako oporaviti kajsiju od tolikog roda i naterati je da zametne cvetne pupoljke i donese dobar rod i naredne godine.
 
Слибо и остали,потребна је довољна количина воде и хране у зону коренских длачица,од сада па и кад почну(ако почну)прве кише да се корен биљке поврати и створи д о в о љ н е количине хране како за зиму тако и за пролеће.Поред ове мере нужно је ослободити биљку/биљке од свих сувишних и непродуктивних грана .Све наведено је било потребно почети још ономаде.
 
Слибо и остали,потребна је довољна количина воде и хране у зону коренских длачица,од сада па и кад почну(ако почну)прве кише да се корен биљке поврати и створи д о в о љ н е количине хране како за зиму тако и за пролеће.Поред ове мере нужно је ослободити биљку/биљке од свих сувишних и непродуктивних грана .Све наведено је било потребно почети још ономаде.

Znam i ja da je voda izvor zivota ali kad je nemam... Sto se tice rezidbe na zeleno ona ide po skidanju plodova. Ja sam sa branjem zavrsio prekjuce tako da sada to planiram.
 
Polako se zavrsava berba (barem kod mene), sta je sledeci korak?
Sa cim vi prskate i za sta.
Dobro sam zalio pre 4 dana, za 3,4 cu opet, pa u drugoj polovini avgusta pocinjem sa orezivanjem.
 
Polako se zavrsava berba (barem kod mene), sta je sledeci korak?
Sa cim vi prskate i za sta.
Dobro sam zalio pre 4 dana, za 3,4 cu opet, pa u drugoj polovini avgusta pocinjem sa orezivanjem.

Ne cekaj drugu polovinu avgusta. Rezi odmah. Diferencijacija cvetnih pupoljaka pocinje tada pa sto bi cekao i rezao deo buduceg roda.

A ja cu posle orezivanja da prskam agrodinom i da im dam mikroelemente i aminokiseline da se malo oporave od stresa od visokih temperatura a i iscrpljenosti sto su prerodile.


Uzgred rumunska sorta sulmona kojih imam par komada je sada sazrela. Dosta bled i pljosnat plod ali aromatican i ukusan. Jedino sto ih ptice sve iskljucase jer nema drugih.
 
Nazad
Vrh