Kajsija

Kod mene do pola sela mraz obrao kajsije. Ja sam u onoj drugoj polovini ali videcemo sta ce doneti naredni dani.
Danas ih tretirao sa Epin extra, Fitofert Bioflex L i Fitofert HumiSuperPlus zbog stresa usled niskih temperatura i kao pripremu za mraz narednih dana. Da li ce pomoci videcemo.

Kod mene u Smederevu,juče 15 c i prskao po preporuci Humistart 0,4%, Bioflex L 0,2% i Fitofert Kristal 10 40 10 0,2%
 
Danas smo, valjda, preživeli... videćemo kako će biti sledećih dana....

2r240af.jpg
 
,,Kajsijari'' se ucutali,ne smemo nista ni da kazemo .Jos ce kajsija bolje proci nego mnoge druge vocke.Pobegla od cvetanja,plodovi pobegli da im umeren mraz do -2 ne moze nista.Da je bilo ovakvo vreme pre 25 dana ne bi imali ni kilogram po stablu.Sta ti je fabrika pod vedrim nebom.
 
Јутрос у шест часова -2 на 80 цм висине. Палио ватру и нагутао се дима. Видјећу шта ће бити са кајсијама и шљивама.

- - - - - - - - - -

,,Kajsijari'' se ucutali,ne smemo nista ni da kazemo .Jos ce kajsija bolje proci nego mnoge druge vocke.Pobegla od cvetanja,plodovi pobegli da im umeren mraz do -2 ne moze nista.Da je bilo ovakvo vreme pre 25 dana ne bi imali ni kilogram po stablu.Sta ti je fabrika pod vedrim nebom.
Ја сам имао -2,7 на 20 цм висине 27. марта. На Нс 6 није било последица, а на аурори јесте. На метар је било -2,1.
 
Nema predaje. Idemo samo napred. Samo je potrebno da se 'uhvati' jedna dobra berba sa dobrom cenom i da se onda malo uloži u antifrost sitem i protivgradnu mrežu.... Da se malo predahne.... da se 'uvati' vazduh.... al'....
 
Слобо, је ли пао снијег у воћњаку?

Jeste nocas 1 cm i pada jos uvek ali nije strasno jer je plus 2, istopice se danas.

- - - - - - - - - -

Која то кућа осигурава против пролећног мраза?

Dunav i Winer sigurno, Delta Generali ove godine nije jer je navodno malo interesovanje. Kod ostalih nisam proveravao.
To tretiraju kao dopunsko osiguranje tako da je uslov da uzmes osnovno, od grada. Kod Dunava sve zajedno iznosi oko 30% stim sto drzava subvencionise sa 40% tako da ti je realno trosak 18% plus PDV na taj iznos od 5%, znaci ukupno oko 19% od sume osiguranja. A sumu osiguranja dobijes kad pomnozis ocekivanu kolicinu voca puta ocekivanu cenu s tim sto sa tim ciframa treba i oni da se saglase, odnosno da budu realne.
 
кајсија џиновских плодова:


- - - - - - - - - -

Богу хвала, отоплило је. Прије једног часа је било 0,5 степени, а сад 1,2. Почео је да пири благи јужни повјетарац. Прошлу ноћ сам ложио ватру, а ову ћу само да провјеравам температуру.
 
HARP je zahvatio ceo balkan a temperatura je ovih dana bila vislja u finskoj na islandu u rusiji i u svajcarskim alpima nego u srbiji i to traje godinama 2012 i 2015 najveca temperatura i susa u zadnjih 100 godina 2013 isto nenormalna susa 2014 poplava potop a 2016 grad rafalna paljba samo kucici sto nisu padali sa neba tako da najbitnija stvar u srpskoj poljoprivredi je ne uzimati nikakve kredite od banaka i zelenasa jedi poparu i kacamak i spavaj mirno pola srbije nastradalo a ova druga polovina je tek na kraju prvog poluvremena kad stavis na kantar jos je i najbolje kad je susa iz suse nesto ostane a ovako
 
кајсија џиновских плодова:


Богу хвала, отоплило је. Прије једног часа је било 0,5 степени, а сад 1,2. Почео је да пири благи јужни повјетарац. Прошлу ноћ сам ложио ватру, а ову ћу само да провјеравам температуру.

Ипак је био мраз -2,1. Вјетар је окренуо на источни и да нисам ложио покајао бих се. На неким кајсијама гдје нисам лижио штета је потпуна. Ништа није преживјело. Гдје сам ложио све изгкеда у реду.

- - - - - - - - - -

Занимљиво да су преживјели плодови на кајсији 10 метара од ватре. Вјетар је наносио дим и све је у реду. Иста врста, на 20 метара има смрзнуте плодове.
 
Ne znam ni koliko je bilo ni sta je bilo ali meni je otislo bar 80% roda. Ostalo je nesto preko 3m ali i to je pitanje da li cu imati sok da napravim. Okacicu slike u toku dana kada malo dodjem sebi
 
Ne znam ni koliko je bilo ni sta je bilo ali meni je otislo bar 80% roda. Ostalo je nesto preko 3m ali i to je pitanje da li cu imati sok da napravim. Okacicu slike u toku dana kada malo dodjem sebi

Strasno.Znam kako ti je.Tako je meni 2015 godine,ponele super i onda ode sve za jednu noc
 
Nazad
Vrh