Kajsija

Ja danas bio u selu i zalio sve vocke. Zemlja dosta suva.

I sto se tice kajsija dosta dobro su rodile. Plod kod onih starih je po meni velik i krece se od 1 do i preko 2 cm.
Njih sam bas bas dobro zalio. Bilo je oblacno ceo dan , kisica jednom se nakanjivala sa ponekom kapi ali nije padala .
 
Odlično što ima nešto za kontrolu pa cemo videti,mada ja u te antifrize neverujem i neću prskati,mislim da nam samo uzimaju pare za šarenu lažu,evo posta našeg kolege od prošle godine koji je koristio antifrize http://poljoinfo.com/showthread.php?636-Šljiva&p=1131095&viewfull=1#post1131095
Imam nekih 15 komada u dvoristu koje nisam ni jednom ove godine prskao ,ni moniliju(nije bilo kise)pa cu videti.Mada je sigurno temperatura veca za pola stepena u selu nego u ataru.
 
Odlično što ima nešto za kontrolu pa cemo videti,mada ja u te antifrize neverujem i neću prskati,mislim da nam samo uzimaju pare za šarenu lažu,evo posta našeg kolege od prošle godine koji je koristio antifrize http://poljoinfo.com/showthread.php?636-Šljiva&p=1131095&viewfull=1#post1131095
Hristos vaskrs svima i puno srece.Pogledao sam slike i ne mogu da verujem da je bilo -2 a tako izmrzlo.Mora da je bilo i manje.Zaboravio sam da napisem da na vocnjaku imam pcele i tu oko kosnica nisam prskao ni sa jednim preparatom pa ce to biti bolji pokazatelj od kajsija u selu.Ako bude taj minus ove godine ima da saznamo da li epin i ostali preparati rade.Ako i pored 4 prskanja epinom smrznu nema vise price.
 
Nije isti preparat koji je koristio kolega Šljivar i kolega Pele.... Mislim i da bi trebao i da se 'ugodi' kada se tretira biljka. Mislim da zavisi i od same biljke....
 
Ма какво предвиђају вријеме помоћи нема. Донекле ће нешто преживјети у Војводини, Семберији и Мачви.
Мени ако снијег буде падао на испод -1 степен не вриједи ни ложити ватру кад изведри.

- - - - - - - - - -

А, ставио сам љетне гуме па не знам ни како ћу се довести.
 
I dalje sam optimista za ovo zahlađenje. Evo umbrella i rhmz su korigovali za vršac u + za petak ujutru, jedino je na accuweather ostalo -1 (bilo je -2)
 
Problem je glavni što hladan vazduh ostaje nad nama relativno dug period, i onda mraz ima koliko hoće prilika da opali.

Nije to jedna, dve problematične noći i jutra, problematična su sva do kraja nedelje.

Da baš u svakoj uspe vetar i oblaci da spasu stvar, to je jako jako teško.

Jačina mraza zavisiće naravno i od konfiguracije terena, svakako su najugroženiji dna kotlinskih dolinskih predela i uvale. One već mogu da se oproste od voća sigurno nažalost.
 
jutros u 5 sati je bilo 4 stepena iznad nule.

trenutno je 7 stepeni i mislim da ce nocas biti hladnije.

- - - - - - - - - -



u Grahovu pada sneg.
Ko mene jutros u 5 sati bilo 4 stepena iznad nule, od cetvrtka do nedelje ce biti najjace zahladjenje.
Kako je kod vas bilo?
 
Kod mene do pola sela mraz obrao kajsije. Ja sam u onoj drugoj polovini ali videcemo sta ce doneti naredni dani.
Danas ih tretirao sa Epin extra, Fitofert Bioflex L i Fitofert HumiSuperPlus zbog stresa usled niskih temperatura i kao pripremu za mraz narednih dana. Da li ce pomoci videcemo.
 
Kod mene do pola sela mraz obrao kajsije. Ja sam u onoj drugoj polovini ali videcemo sta ce doneti naredni dani.
Danas ih tretirao sa Epin extra, Fitofert Bioflex L i Fitofert HumiSuperPlus zbog stresa usled niskih temperatura i kao pripremu za mraz narednih dana. Da li ce pomoci videcemo.
Koja je bila temperatura kada je omlatio kajsije i u kojoj su fazi.Pa trebalo bi da izdrze -2,mora da je bio veci minus?
 
Dali je neko tretirao kajsije i drugo voće u tom delu sela koji je obrao mraz?
Kod mene do pola sela mraz obrao kajsije. Ja sam u onoj drugoj polovini ali videcemo sta ce doneti naredni dani.
Danas ih tretirao sa Epin extra, Fitofert Bioflex L i Fitofert HumiSuperPlus zbog stresa usled niskih temperatura i kao pripremu za mraz narednih dana. Da li ce pomoci videcemo.
 
Vise od pola Srbije zavejano u belo, kod mene trenutna izmedju 1 i 2.
Nikad se ne nadam dobrom ali msm da je ovo kraj za ovu godinu, nece biti nista.
Ako je trenutna temp 1-2 kolika ce biti nocas? A najgore je najavljeno za vikend.
 
Koja je bila temperatura kada je omlatio kajsije i u kojoj su fazi.Pa trebalo bi da izdrze -2,mora da je bio veci minus?

U susednom selu sam cuo da je bilo -3 a u mom pretpostavljam da nije bilo manje od -2. Vec od -1 je kriticno. Zavisi od mnogo faktora gde je granica, u kakvom je stanju voce, duzina trajanja mraza, vlaznost ...

- - - - - - - - - -

Dali je neko tretirao kajsije i drugo voće u tom delu sela koji je obrao mraz?

Nije mi poznato da li je neko tretirao voce.
Znam jedino da je covek kome su stradale kajsije u trecoj godini vec u cvetu imao problema sa mrazem od -4, jer mu je zasad blizu reke, i da su, po njegovoj prici, cvetovi vec bili pocrneli i da su se povratili posle tretiranja sa epinom. Ovog puta nije tretirao, kaze nije primetio najavu mraza i hoce da se pojede.
 
Ja се надам да наредне ноћи неће бити испод нуле. Сутра и прекосутра увече ћу да ложим ватру. Хоћу да се наједем кајсија ове године. Просле године сам јео само крушке и жимолост.
 
Ne zna se koliko ce mraz trajati.

Ali da li kajsije velicine 1,5 do 2 cm mogu ovo da izdrze.
I da li bi posle mraza vredelo ih prskati sa tim EPin extra i sl.
 
Nazad
Vrh