Kajsija

Na koji se jos nacin moze pospesiti bolje oprasivanje osim pcela ako ne budu letele.Ima li neko iskustava sa tim?
Samo solitarne pcele koje izlaze na nizim temperaturama od medonosnih pcela. Ne znam kako one trpe vetar ali pcele izlaze iz kosnica tek na +10. Solitarne pcele nije tesko zapatiti. Inace imam skoro 1 kosnicu medonosnih pcela na 2 drveta kajsije pa se nisam najeo kajsija prosle godine.
 
,,,
LaFkSfR.jpg
Xk0SfWL.jpg
uirnR7D.jpg
rfvLn1d.jpg
Xr6TgHT.jpg


- - - - - - - - - -

Prva slika NS Rodna, druga slika Roksana na breskvi,ostale tri slike je Domaća Krupna Rana ,sadjena jesen 2014 kada i kajsija sa druge slike. kalem grančice sam lično skinuo i nakalemio tako da nesumljam u sortu,stiže na branje 15-20 juna,a ona još spava
Oce li mu mnogo skoditi ovaj mraz sto sutra najavljuju -2c?
 
Opština Grocka (Vinča, Zaklopača, Ritopek, Grocka, Boleč..) :

Rane sorte tipa Nju Džersi 39 je krenula da cveta prekjuče. Danas je možda već i skoro u punom cvetu.

Kečkemetska ruža i zaklopčanka su pred belim balonima (prekjuče).

Domaća je neka u fazi crvenih pupoljaka a neke bogami tek se vidi da imaju pupoljke.

Domaća zakon!
 









- - - - - - - - - -

1. аурора,
2. аурора друга,
3. Црна кајсија,
4. Кајсија џиновских плодова,
5. Пинкот,
6. НС родна,
7. роксана,
8. силред.

- - - - - - - - - -

НС 6:
 
Данас сам покидао све пупољке на једногодишњим и двогодишњим садницама и попрскао Екстрасолом (због стреса а и природни фунгицид).
У воћњаку у кофи је био лед 5-6мм. Комшије увелико прскају против монилије и боре се с' ветром. Има кајсијара где је цвет у фази 80%+.
 
gorski jel ona mlada proslogodisnja?
Kako se ponasa NS 5 ?

Jeste druze. Mlada kajsija sa slike je od tvog sadnog materijala. Ekstra se pokazale u drugoj godini pune cveta. I prosle godine su bile pune cvetova, ali sam ih poskidao, ove godine sam ostavio cvet, da vidim sta ce preziveti bas me zanima da vidim kakve su. Sto se tice sadnica svaka ti cast :ppozdrav:
 
Jel koristio neko neki od biljnih antifriza,koji i kako se pokazao.
Ja nisam a nisam ni cuo da je neko koristio za kajsiju jer taj antifriz deluje preko lista a svi znamo da kod kajsije prvo nastaje cvet.Dok list naraste u medjuvremenu cvet moze dobiti mraza koliko hoces...
 
eto gorski ne pricam uzalud o kajsijama na vin breskvi,sto je kajsija na breskvi to je jabuka na M9,cinjenicno je da ima manji zivotni vek (bar bi trebalo da je tako) jer i na sljivi i posredniku ne traju dugo u danasnje vreme,jos je ostalo da se dokze da su bolje obojeni plodovi,krupnniji i aromaticniji
 
Nazad
Vrh