Kajsija

Da nije mozda vreme tretmana problem, ti oprskas ceo vocnjak u isto vreme a ona stigne dosta kasnije pa je znaci prerano prskana i predugo vremena je od prskanja do berbe?

Kolega ,,oktopod'' pustio sam ti nesto na pp ,ili ti je pun inbox ili si na skijanju?
 
Ja sam poceo sa orezivanjem.Ko ima malo moze da ceka a ko vise stabala polako moze da orezuje,taman da zavrsi pocetkom marta kada ce se verovatno i prskati uljem.Ide sporo,treba mi 20 minuta za jednu kajsiju jer su malo ,,podivljale''.Prosle godine sam slabije orezao.
 
Ja sam poceo sa orezivanjem.Ko ima malo moze da ceka a ko vise stabala polako moze da orezuje,taman da zavrsi pocetkom marta kada ce se verovatno i prskati uljem.Ide sporo,treba mi 20 minuta za jednu kajsiju jer su malo ,,podivljale''.Prosle godine sam slabije orezao.

Nisi radio letnju rezidbu?
 
NS Rodna

21a0ob5.jpg
 
Poslednja izmena:
Danas sam rezao trešnje i septembarske kajsije a pregledao sam i ostale kajsije.
Izgleda da su više smrzle trešnje od kajsije
 
Na kajsijama posadjenim kao Zaklopacka ruza pupoljci nabubrili i vec crveni kao da ce se uskoro otvoriti dok NS Rodna ni nepomislja. Kakvo je stanje kod vas? Ako uspem ubacicu i slike.
 
Hocu da probam Yara-om vestacko djubre. Interesuje me koje da uzmem, posto sam bio neki dan u poljo. apoteci i ona ima 5,6 vrsta i navodi za folijarno djubrenje.
Pa sam ne znam sta da uzmem a da ne pogresim.
Da li ste vi mozda probali?
Ima li neko licna iskustva?
 
- - - - - - - - - -
Hocu da probam Yara-om vestacko djubre. Interesuje me koje da uzmem, posto sam bio neki dan u poljo. apoteci i ona ima 5,6 vrsta i navodi za folijarno djubrenje.
Pa sam ne znam sta da uzmem a da ne pogresim.
Da li ste vi mozda probali?
Ima li neko licna iskustva?

Ja lično nemam iskustva sa Yara đubrivima, jedni kude drugi hvale...

- - - - - - - - - -

- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -



Malo su mutne slike ali nadam se da se vidi poenta
 
Hocu da probam Yara-om vestacko djubre. Interesuje me koje da uzmem, posto sam bio neki dan u poljo. apoteci i ona ima 5,6 vrsta i navodi za folijarno djubrenje.
Pa sam ne znam sta da uzmem a da ne pogresim.
Da li ste vi mozda probali?
Ima li neko licna iskustva?
Kao jesenje (bacaš od 15.02. do 15.03.) - YARA MILA COMPLEX 12-11-18 SOP+Mg+mikro elementi

Kao prolećno (krajem aprila) - YARA BELA EXTRAN 27% N

Ovo nisu folijarna đubriva.
 
Na kajsijama posadjenim kao Zaklopacka ruza pupoljci nabubrili i vec crveni kao da ce se uskoro otvoriti dok NS Rodna ni nepomislja. Kakvo je stanje kod vas? Ako uspem ubacicu i slike.
Kod mene ns sorte miruju,samo na par komada ns4 i ns 6 neki pupoljci se malo probudili.Zavrsavam sa orezivanjem i prskam u petak.Bice opet skakljivo za kajsiju jer vidim da najavljuju za kraj meseca provejavanje snega i temperature oko 1 stepen.
 
Ne znam koliko treba vremena od tih otvorenih crvenih pupoljaka do cveta ali deluje da ce ta Zaklopacka brzo, po ovakvom vremenu mozda za nedelju dana da cveta:sta:
 
Ne verujem,prosle godine je bilo jos toplije,januar i februar bili skoro bez minusa pa je cvetalo tek(bar kod mene) oko 15 marta.Sada je otoplilo tek pre 5-6 dana i to ne u kontinuitetu.Ja tipujem da ce da cveta oko 1 marta-kasne sorte a rane oko 15 marta.
 
Pa 1mart je sutra znaci to ke to. Cekaj znaci kasne sorte ranije cvetaju i obrnuto. Po nekim inf Zaklopacka je ranija od rodne a verovatno ce pre cvetati... ma tek su u trecoj god pa tek sada ispracam malo vreme cvetanja i te stvari.
 
Da,bilo je non stop toplo.Sada i ako krene treba joj bar 20 -ak dana da procveta...
 
Nazad
Vrh