Kajsija

Sadnice su ti prilicno krive,prvo utegni i ispravi to krivo deblo nekim kocicima. Na ovoj prvoj slici skini sa leve strane gde imas dve ovu prvu celu granu i prekrati je na pola. Onu granu u pozadini na 1/3 a desnu granu ne diraj.Na ovoj drugoj ne vidim visinu debla ali ova najniza grana sto je kriva mora napolje skroz a novu vazu onda napravi malo vise, odvoj 2 tri lepe buduce ramene grane. Ostalo sve seci.
 
Da li je kasno sada za sadnju kajsije? Nisam stigao sve da pripemim ranije, kako to inace biva...
Kaze rasadnicar da su u trapu u hali i da mu nisu jos krenule.

Takodje koji vestak bi preporucili? Inace na jesen bacam nesto poput 8-16-24, a na prolece neki azot, ne znam sta bih sad pri sadnji?
Hvala
 
Da li je kasno sada za sadnju kajsije? Nisam stigao sve da pripemim ranije, kako to inace biva...
Kaze rasadnicar da su u trapu u hali i da mu nisu jos krenule.

Takodje koji vestak bi preporucili? Inace na jesen bacam nesto poput 8-16-24, a na prolece neki azot, ne znam sta bih sad pri sadnji?
Hvala

Nije nikako kasno. Sadi se i u aprilu samo sto je u prolece vazno zalivati ako nema dovoljno vlage. Ja planiram iduce nedelje jer ni ja nisam stigao ranije.
Nije lose u rupe staviti po malo 8 16 24 ali ne direktno na zile.

Koju sortu sadis i na kom razmaku?
 
Da li sadnice koje su posadjene jesenas moze sada skracivati, izbaciti nepotrebne grane... ili je bolje u avgustu?
 
Za naredne dane najavljuju toplo vreme. Kajsije je krenula a sa toplim danima će pojuriti sa cvetanjem. Ako stvarno bude minus polovinom meseca gledaćemo kajsije samo na televiziji....
 
Skinuću još malo zemlje onda.
Čovek od koga sam uzeo mi je govorio da sadim znatno iznad spojnog mesta, sigurno desetak centiumetara iznad
Baš mi je čudno jer znam da se to ne sme
 
Skinuću još malo zemlje onda.
Čovek od koga sam uzeo mi je govorio da sadim znatno iznad spojnog mesta, sigurno desetak centiumetara iznad
Baš mi je čudno jer znam da se to ne sme

Racunaj da ce se zemlja slegnuti i da ce povuci sadnicu na dole, verovatno desetak cm. Spojno mesto u svakom slucaju mora biti van zemlje.
 
Madjarska Najbolja. 5x4, niski kalem na dzenerici. 50ari... Iskoristih ovo lepo vreme da zavrsim i sa njom. Spremna ceka vegetaciju :ppozdrav:

IMG_20190307_093359.jpg
 
Gledao danas pupoljke kajsije nisu još u fazi kao što je na slici. Ali cvetni pupoljci polako bubre. Najviše su se razvili pupoljci na jednoj domaćoj ranoj koja je prilično zaklonjena ali je sam joj prilično orezao prošlogodišnje lastare jer sam slao kolegama kalem grančice.
Danas je duvao vetar pa osećaj nije bio da je preterano toplo ali sunce je tuklo....

kajsija_JPG.jpg
 
Bogami ova na slici jos 3-4 dana i otvara se. Kod mene nije bas tako ali je blizu, mozda razlika u 5 dana od ove faze.
 
Pele, fotka je sa interneta. Kajsije kod mene nisu još u toj fazi. Nisam napisao najjasnije pa je izazvalo zabunu.
 
Nazad
Vrh