Kajsija

Skoro da je skroz procvjetala, na njoj roj pčela. Još samo da ne bude neke dosadne kiše i mraza. :osmeh:

a790aabb6ab565a3450f0eeb0f5892f5.jpg
 
Kakva su iskustva sa Epin_om ili nekim drugim eko frizom, čitam na netu da ga biljka usvaja preko lista tj. folijarno... dali ima efekta preko cveta... dali cvet mora biti skroz otvoren... koliko dugo je biljka zaštićena jednim tretiranjem...
 
Ja prskao 2017 sa epinom, 4x za 3 nedelje. Prezivele su - 4, to je bilo 21.aprila. Za sada imam pozitivno iskustvo.Neki drugi nemaju. Inace grancice kajsija koje sam uneo i kucu i potopio u vodu sa secerom juce pocele da cvetaju. Znaci pocece i u ataru za 2 ili tri dana.
 
Kada koristite epin ekstra, pre njegovog sipanja voda treba da odstoji neko vreme da ispari hlor kako bi sve imalo dejstva. To ukoliko koristite gradsku vodu
 
Kod mene su ove sto ranije cvetaju cvetale, kad ce ostale zavisi od vremena ali nema nazad, sve su nabubrili i roze su pupoljci, vrlo verovatno za dva ti dana.
 
Kod mene se nije otvorila pa cekam sa prskanjem.Ako otopli procvetace za 2 dana.Kome je pocelo cvetanje sutra moze da prska. Mada, u ovoj fazi pocetka cvetanja temperatura od -2 ili nesto vise nebi trebalo previse da naskodi.Da je faza precvetavanja onda druga prica.Ja sam kupio hemiju,Horus u prvom a Signum u drugom prskanju.Da li neko zna zasto nema Kubika?
 
Citao sam na FB u grupi oko vocarstva pre par dana da su sada zabranili neku supstancu koja se nalazi u njemu pa je povucen iz prodajem.
Zaboravih koja je tacno supstanca u pitanju.
 
Kod mene se nije otvorila pa cekam sa prskanjem.Ako otopli procvetace za 2 dana.Kome je pocelo cvetanje sutra moze da prska. Mada, u ovoj fazi pocetka cvetanja temperatura od -2 ili nesto vise nebi trebalo previse da naskodi.Da je faza precvetavanja onda druga prica.Ja sam kupio hemiju,Horus u prvom a Signum u drugom prskanju.Da li neko zna zasto nema Kubika?

Meni rekose da galenika prestaje da ga proizvodi, do ovih godina sam kubik plus koristio.
 
I ja sam koristio kubik plus, ali sam prosle godine prskao sljive I jabuke chorusom I ako je bilo dosta kise pokazao se odlicno. Uopste nisam imao trulezi.
 
Stanje sa pupoljcima i dalje isto. Tek se pomalo pomaljaju beli delovi cvetova iz pupoljaka. Ovo zahlađenje ih je malo stopiralo iako preko dana sija sunce. Očekujem da krene za vikend ozbiljnije bubrenje cvetova jer najavljuju toplo vreme.
Sutra ujutru će biti kritično jer neki modeli najavljuju -1 a neki -3. Mislim da neće uticati na cvet jer je veliko pitanje koliko će tačno biti minusa na mikrolokaciji.

Pele kod tebe u Temerinu najavljuju -2 i -4 ali je pitanje kakve će temperature večeras prikazati...
 
Nadam se da nece ici preko - 3.Kod mene su jos zatvoreni krunicni listici tako da bi trebalo da prodje ok. Jedino ako bas ode na - 5 ali tesko ce dobaciti dotle.
 
Ja ne znam koliko je tacno bilo kod mene ali sigurno je oko -2 ili -3 sto ne bi trebalo zatvorenim cvetovima da smeta.Ne mogu da udjem u pis vojvodina na meteoroloske stanice da vidim koliko je tacno bilo.Ako neko ima podatak...
 
Najbliže što sam našao je Čenej -3,87


https://ng.fieldclimate.com/auth/login

Region---------------user name---------password


Bačka Topola----------bt-------------------pis
Vrbas------------------vs-------------------pis
Vršac-------------------vš------------------pis
Novi Sad---------------ns------------------pis
Zrenjanin--------------zr-------------------pis
Kikinda-----------------ki-------------------pis
Pančevo----------------pa------------------pis
Ruma-------------------ru------------------pis
Senta-------------------sa------------------pis
Sremska Mitrovica-----sm-----------------pis
Sombor-----------------so------------------pis
Subotica----------------su------------------pis




Sa facebooka
53926492_2136536523323240_2696340104326152192_n.jpg
 
Ne mogu da se ulogujem na taj sajt,stalno mi nesto trazi.Dobro je da nije bilo preko -4,ja sam blizu Ceneja,stanica ima na Rimskim sancevima i to mi je reper.Kome se otvorila kajsija bice cupavo i bice stete sigurno.
 
Nazad
Vrh