Limagrain suncokret KWS Clima Control
Strana 256 od 256 PrvaPrva ... 156206246254255256
Rezultati 5,101 do 5,105 od 5105

Tema: Kajsija

Član
    Datum pristupanja
    Mar 2017
    Poruka
    52
    Zahvalio se
    733
    Zahvaljeno 96 puta na 35 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ја сам изгледа обрао моје кајсије за ову годину. Код мене ноћас био мраз, по подацима са интернета најнижа температура је била -4, а трајао је целе ноћи, од 12:30 до 7. Углавном лед у већој посуди у воћњаку је био преко пола центиметара дебљине. Кајсије су по слободној процени преко 95% исцветале, а неки цветови (по мени око 20%) су били и у стадијуму прецветавања. Видећемо колика је штета и да ли ће нешто остати. Углавном, не треба веровати прогнози времена, пошто су били најавили најнижу температуру од 3 степена, можда су само заборавили да ставе минус. Отварао неке цветове данас и отприлике 30% плодника, тј. тучака је зелено, е сад занима ме колико времена треба да прође па да дефинитивно будемо сигурни да нема оштећења од мраза?

Ево неке сличице од данас.

2. Sledeći 3 korisnici su se zahvalili Zaharije na ovoj poruci:

cika_laza (Juče), Sloba31 (Juče), vuxsd (Juče)

Član vuxsd avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Poruka
    2,431
    Zahvalio se
    5,123
    Zahvaljeno 1,260 puta na 687 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Zaharije sačekaj dan dva pa proveri opet.

Borba sa rutavom bubom:

Evo je u cvetu:

Solitarna pčela radi svoj posao:

Kad zaćutim, okrenem se i odem (i ne pišem ti), to ne znači da si pobedio. To znači da više nisi dostojan mog vremena. Bukowski
    Ne raspravljaj se sa budalom, prvo će te spustiti na svoj nivo a zatim pobediti iskustvom!
    "Oluja u vodi stvara vatru u vazduhu!" - nepoznati autor - ribar sa Velike Morave
    "Goveda mogu da vuku kola ali je opasno kad poveruju da znaju put." - Lao Ce
    "Prvo šuma, onda sekira, onda plug, onda pustinja." - Plimije

Član Sloba31 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Poruka
    949
    Zahvalio se
    479
    Zahvaljeno 644 puta na 376 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Potrebno je bar 7 toplih dana pa da se vidi pravo stanje posle mraza. Moje iskustvo od prosle godine je da je potrebno i vise, dok se otvore i cvetovi koji su bili u pupoljku, da se proceni rod za ovu godinu.

5. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku Sloba31 na ovoj poruci:

vuxsd (Danas)

Član
    Datum pristupanja
    Mar 2013
    Poruka
    499
    Zahvalio se
    142
    Zahvaljeno 141 puta na 106 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Mornar zahvaljujem
    Ostaje za visnju kao I za tresnju da vidimo kako ce biti.

Sto se tice sljive pokazalo mi se da kada oprskam u precvetavanju protiv ose I dodam mankozeb I ako je vlazno ranije sam prskao sa kubik plus, da sam uvek imao lepog roda. Ako je vlazna godina oprskam jos jednom. I tu nisam imao problema.

Inace ja sam hobista I voce je samo za sopstvenu potrosnju I za rakiju za domacu namenu.
    Pisao sam vec a ovo je tek treca godina kako tretiram kajsije I visnje. Nije mi problem platiti sredstvo vec mi je da pravi trenutak prskam ono sto je potrebno.

Inace nedavno sam uz veliku pomic Dragana ja sam orezao prvu godinu mladi vinograd....
    Nadam se da ce biti prilike I da vidite moj ranc....

7. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku ben roj na ovoj poruci:

vuxsd (Danas)

Član pele avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Poruka
    1,542
    Zahvalio se
    540
    Zahvaljeno 615 puta na 302 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Zaharije mozes vec prekosutra videti. Odaberi par grancica, izdvoj sa svake po 10 cvetova i mikroskop u ruke. Ne mora da znaci da je puno izmrzlo,sa tih 30 - 40 % zdravih je dobar rod.

9. Sledeći 2 korisnici su se zahvalili pele na ovoj poruci:

cika_laza (Juče), vuxsd (Danas)

Strana 256 od 256 PrvaPrva ... 156206246254255256