Kajsija

Pele jesili prskao nešto za list ovih dana, kao dimetogal, mankogal.
Treba da je dobro sada prskati sa SLAVOL VVL - precvetavanje, plod veličine lešnika, 100ml/10 litra vode.
http://www.slavol.rs/slavol-vvl-primena/
 
Poslednja izmena:
Sa slavolom je bolje zalivati, mikroorganizmi su u pitanju. Takođe je bolja bunarska voda od ove sa česme, hlor i ostalo zasigurno ubije dosta mikroorganizama.
 
И ја о томе размишљам. Не знам да уопште може биљка усвојити те организме преко листа. Октопод, направих ти посао ово треба ићи у одјељак за славол.
 
Pele jesili prskao nešto za list ovih dana, kao dimetogal, mankogal.
Treba da je dobro sada prskati sa SLAVOL VVL - precvetavanje, plod veličine lešnika, 100ml/10 litra vode.
http://www.slavol.rs/slavol-vvl-primena/
Pa nisam jos prskao jer su mi kajsije u fazi ciscenja od krunicnih listica. Znaci Mankogal i Slavol?

094.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
Пеле, ове године ће ти кајсије баш добро родити. Ја сам пре мјесец дана рекао другу да сјеврни пол хладноћу шаље у Америку, а да ћемо ми добро проћи.
 
Slavol VVL se primenjuje folijarno u dozi 5-10l/ha,samostalno ili sa tretmanima redovne zaštite sa pesticidima (fungicidi,insekticidi).

@pele
Koja ti je ovo sorta kajsija, neka rana. Baš su dobre. Nisam znao u kojoj su ti fazi zbog prskanja ali si u pravu. Slavol vvl zakon. Srećno.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ovo je ns rodna,nenormalna kolicina plodova,fizicki mi je nemoguce proredjivanje,trebalo bi mi 2o ljudi da nedelju dana proredjuje.Ns 4 i 6 imaju normalan rod,kasnocvetna isto ,mada sam mislio da je izmrzla.Bojim se
loma u slucaju nekog kijameta na ns rodnoj.Inace to joj je i mana-sklonost da prerodi.Mada ,pitam se da li je to mana kod kajsije zbog neredovnog radjanja.
 
Poslednja izmena od urednika:
Kod mene su ovoj fazi.Nekoliko dana kasne za Peletovim.Kao što sam onomad rekao bilo je manje cvetova u odnosu na prošlu godinu, ali odmetaka ima približno.
I drugo, mnogo je ujednačenije stanje.Prošle godine je na nekim voćkama bilo 5 a negde 50 kg.
Inače ovo je NS rodna i nešto malo M. najbolja.

 
Poslednja izmena od urednika:
Tako je bilo kod mene na ns rodnoj prošle godine zato ove trčiš ,trčiš pa naiđeš na neku kajsiju
 
Kod mene isto kajsija koliko oćeš a i nećeš, ima jedno dva stabla od 80ak da nemaju skoro ni jedan plod, ostalo sve krcato...m39 mi je u fazi kad plod postaje braon, neverovatno koliko je ranija ta sorta.
 
Kod mene 39-ka ni za jelo! Svake godine cveta kao luda, očisti se od cvetnih latica, krene da raste i - opadne sva! Pre 2 godine je bilo 2.5t na 40a, prošle 50kg, a ove ni toliko. Najlepši voćnjak koji imam, u najboljoj (najranijoj) njivi, ali -SAJLA!
 
Pa i kod mene opadne sva u toj fazi, skoro sva, ali je svake godine realno bilo ispod nule barem jednu noć u vreme precvetavanja...ja imam 50ak stabala kod kuće, od toga je 15ak 39ka i ovo joj je poslednja godina tj takođe sajla ove godine, a greota ove godine ću brati...možda ostavim još jednu dve godine, posadio sam nova stabla drugog voća tako da formiram nove redove pa i nije žurba za vađenjem baš ove godine...
 
Moj problem je taj, što sam zauzeo najraniju njivu koju imam i već 15 godina nemam ni za naftu od nje. Da sam, recimo, Burlat tu posadio pre 15 godina (stiže oko 5 dana ranije nego na drugim mestima), bilo bi sada - ohohooo... :D
Nego, isto kao ti, žao mi je, kao rodiće iduće godine, vidi kako je lepo voće... Sada ću ići da posečem noseće stubove samo i tako nek stoji (nemam sada vremena da je krčim), tako da ću kasnije morati da je vadim kada bude vremena.
 
Danas se i meni zalio drugar da mu otpadose svi plodovi od ranih sorti.Prskao sve redovno,ne zna sta je.Verovatno je te vase rane sorte zakacio onaj slabiji mraz od -1,-2 pocetkom marta pa se tek sad ispoljava u vidu opadanja zametnutih plodica.
 
Kod mene 39-ka ni za jelo! Svake godine cveta kao luda, očisti se od cvetnih latica, krene da raste i - opadne sva! Pre 2 godine je bilo 2.5t na 40a, prošle 50kg, a ove ni toliko. Najlepši voćnjak koji imam, u najboljoj (najranijoj) njivi, ali -SAJLA!
Pa i kod mene opadne sva u toj fazi, skoro sva, ali je svake godine realno bilo ispod nule barem jednu noć u vreme precvetavanja...ja imam 50ak stabala kod kuće, od toga je 15ak 39ka i ovo joj je poslednja godina tj takođe sajla ove godine, a greota ove godine ću brati...možda ostavim još jednu dve godine, posadio sam nova stabla drugog voća tako da formiram nove redove pa i nije žurba za vađenjem baš ove godine...


Sad je i zvanično - i kod mene je opala :osmeh: Ove godine ide u zaborav...na stablima je ostao po neki komad, možda bude za kofu po stablu al teško, sada već u fazi maltene pred berbu, braon su skroz, veličine ko poveći mladi krompir.
 
E ovo kao da si slikao kod mene, prva slika je 39ka, doduše ima malo više plodova i malo su krupniji ali tako neka slika, a ova druga slika su mi kečk. ruža i domaća što se tiče količine, ali su malo sitnije nego kod tebe.
 
Nazad
Vrh