Kajsija

Krupna jeste ali mi je nesto ,,bledunjava'',vise mi lici na onu staru sortu ambroziju po boji.Podloga dzanarika.Sto se tice bujnosti sklonija je bezanju u visinu nego u sirinu.Nije bujna kao rodna.Najvise lici na ns kasnocvetnu i po bujnosti i boji ploda za koju se i zna da je klon ambrozije(prof.Keserovic).
 
Nije,prskao sam dva puta trulez ploda prosle godine,sedam dana pravio razliku tako da ne verujem.Jednostavno je takva,osetljivija na trulez ploda.
 
Na kojoj podlozi ćeš saditi? I ja razmišljam o sadnji jutra u ravnici ali nema baš puno uspešnih primera.
Da li imaš rumunske sorte?
 
Opet na dzanarici kao podloga posto i nema nekog prevelikog drugog izbora.Necu da menjam posto je do sada bilo sasvim dobrog roda mada je susenje problem,ali vidim da se suse i druge koje nisu na dzanarici.Rumunske sorte nemam.
 
DM-1 sadnica je iz egzotik-a ima dobar ugao grananja, ranije nesto cveta a sad videcemo izdrzljivost cveta na mraz
Dosta slabiji je prijem na breskvi ove sorte kao i napredak u odnosu na npr. NSRodnu
Ploda je bilo par ali se ne secam ukusa, znam samo da mi je najbolje rodila NS-5 koju sam kao poklon dobio od Miroljubceful
20170130_161434.jpg
 
Kolega pod pretpostavkom da je susedna njiva komšijina koliko je ova lepotica udaljena od međe, 2 metra?
 
Danas cujem od drugara koji ima kajsije na Fruskoj Gori da su mu javili da pripazi na orezivanje i saceka dok se ne vidi steta od hladnoce.Rekli mu da ima izmrzavanja.Nije mi jasno kako kada nije bilo ispod -20 a to u ovom periodu ne bi trebalo neku stetu da napravi.Da li je neko nesto primetio?Ja sam danas stavio u vodu par rodnih grancica pa cu videti.
 
Uvek je tako druze, ne znam ni ja razlog
Ali mislim da necu imati nekih problema - bar mi se tako cini, nego jesi li probao koju kajsiju na breskvi?
 
Ne,imam jednog prijatelja,stariji covek,zivi na Fruskoj Gori(Divos),on ima na vin.breskvi i ...sta ja znam.Nije se bas proslavio sa njom.Evo danas pokusavam da stupim u kontakt sa clanom ,,miroljub..."da vidim sta on ima.Vidim da ga postujete kao rasadnicara.
 
Kada krecete sa orezivanjem kajsije.Ja cu posle ovih -7,-8 sto najavljuju krajem sledece nedelje.
 
Nazad
Vrh