Kajsija

Kakve su najave za kraj meseca id - 4,slabo cemo brati kajsije... Mada je jos daleko...
 
Neki dan zavrsio sa oprostajnim planom od baste. Dodao jos 10 kajsija. 6 ns6 i 4 ns4 pa sad ukupno imam skromnih 33. Ostatak sam nakokao neki 20tak viljamovki i 20tak dunja.Da se igramo!
Ovih prvih 23 kajsija starijih ove godine ce najzad roditi kako treba pa da pecem rakiju od svojih kajsija. Dobar drugar je zavrsio tehnoloski fakultet pa vec sad smisljamo polako kako cemo da ih preradimo. :ppozdrav:
Inace, madjarska najbolja 10% otvara cvet dok ostale kasne mozda dan-dva. Mraz kad bi izostao, bilo bi dobro.
 
Juce sam posadio u basti 10 NS 6, 10 NS rodna i 5 kec. ruze, sve visoki kalem, na vinogradarskoj breskvi.
U rupu stavio oko 0,5kg zeolita, jedna saka 3x15 i lopata 4-5god starog kravljeg stajnjaka, zatrpao malo zemljom pa onda sadnice, zalio sa po 10l vode.
Sutra planiram da bacim oko njih jos po 0,5kg zeolita, taman da potrosim dzak (25kg), izasovim okolo i jos malo zalijem posto je prolecnja sadnja mislim da im treba vise vode? Mada najavljuju neku kisu.
 
Како садашње прогнозе кажу, неће бити озбиљније кише у наредних 7 дана, тако да ћу ја сутра залити са око 15 литара воде саднице НС-4 које сам посадио пре три недеље.
 
Prolećnu sadnju treba ispratiti sa dovoljnom količinom vode. Koliko je ko i kako u mogućnosti ali voda je ipak potrebna.

Ni danas u voćnjaku nije krenulo cvetanje kajsije. Na jednoj trogodišnjoj sadnici koju sam presadio prošle jeseni su nabubreli cvetni pupovi i pojavile se crvene latice. Te cvetove sam skinuo jer mislim da koren ne može da isprati razvoj ploda.
 
Kod mene u Backoj cvetanje kajsija dobro krenulo. Mlade kajsije 5 godina stare bas ucvetu a stare kajsije jedno 10 % cveta se razvilo. Visnje ne cvetaju ali su nabubrile, jabuka onako listici zeleni veci od misijih usiju.
Jedino sljive jos miruju.
 
Imam ja pitanje , znam da ce neki reci da to ne moze lako.

Imam u backoj kajsije visnje tresnje sljive I jabuke dve koje su ne bitne.

Glavno mi je da zastitim kajsije, a hocu s obzirom da nema mnogo stabala da sve prskam odjednom.
Cime da prskam a cilj je da kajsije zastitim. Verovatno bi
prskao kada kajsije precvetavaju da bi pomerio prskanje prema I drugom vocu koje kasni u razvoju u odnosu na kajsije.

Inace zakasnio sam sa zimskim prskanjem u Backoj.
 
Pocetnik

Postovane kolege,molim za pomoc (dobar savet),brat i ja smo preuzeli zasad kajsije sada je u trecoj godini, raspored sadnje je 3,5 izmedju sadnica i 5 metara izmedju redova, u prve dve godine su orezivane samo u zelenoj rezidbi. Tip rezidbe je bio sa centralnom vodilicom, doveli smo ovog proleca druge rezace koje su nam preporucili prijatelji iz kraja,kada su dosli videli su zasad i predlozili da predjemo na tip rezidbe u vazu,da predhodno rezanje nije dobro. Molimo za savet ili preporuku gde bi mogli da se konsultujemo za dalje aktivnosti,povrsina je 2Kj i imamo mogucnost zalivanja kap po kap. Molimo za savet,unapred hvala.
 
Hmmm ..nadam se najboljem .Sta mislite o opciji prskanja - dodavanje nekog od antifriz sredstava .
Treba uraditi sve sto je moguce. Antifriz se podrazumeva da posle ne mislim kako nisam probao. Da li je neko u toku mraza orosavao atomizerom iduci po vocnjaku dok traje mraz i brzo dopunjujuci vodu u isti?Vredi li to probati ako bude minusa?
 
Domaća rana otvorila cvetove. Odmah sam našao dve rutave bube. Obratite pažnju na tu pošast....
 
Izlaze u najtoplijem delu dana. Dovoljno da naprave štetu. Sad ako se stvarno obistini minus o kojem Pele piše onda da ne brinemo...

Treba uraditi sve sto je moguce. Antifriz se podrazumeva da posle ne mislim kako nisam probao. Da li je neko u toku mraza orosavao atomizerom iduci po vocnjaku dok traje mraz i brzo dopunjujuci vodu u isti?Vredi li to probati ako bude minusa?
 
Nazad
Vrh