Limagrain suncokret KWS Clima Control
Strana 253 od 255 PrvaPrva ... 153203243251252253254255 PoslednjaPoslednja
Rezultati 5,041 do 5,060 od 5094

Tema: Kajsija

Član vuxsd avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Poruka
    2,428
    Zahvalio se
    5,117
    Zahvaljeno 1,258 puta na 687 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ja sam ranije koristio staru verziju sajta http://www.fieldclimate.com/#openinnewwindow isti su korisnicki nalozi i lozinke. Probajte možda uspete....

Danas stanje isto sa ostalim kajsijama. Oktopodova ruža je napupela pupove ali još se ne prikazuju beličasti delovi. Domaća rana pupoljci su skoro u istom stadijumu gde se vide tek pomaljaju beličasti delovi. DM na vin. breskvi u delu gde je peskovitija zemlja je krenuo da izbacuje pupoljke i prikazuje beličaste delove dok u 'normalnoj' zemlji na migavcu tek kreću pupovi.

Kad zaćutim, okrenem se i odem (i ne pišem ti), to ne znači da si pobedio. To znači da više nisi dostojan mog vremena. Bukowski
    Ne raspravljaj se sa budalom, prvo će te spustiti na svoj nivo a zatim pobediti iskustvom!
    "Oluja u vodi stvara vatru u vazduhu!" - nepoznati autor - ribar sa Velike Morave
    "Goveda mogu da vuku kola ali je opasno kad poveruju da znaju put." - Lao Ce
    "Prvo šuma, onda sekira, onda plug, onda pustinja." - Plimije

2. Sledeći 2 korisnici su se zahvalili vuxsd na ovoj poruci:

mealy (14-03-19), Zaharije (15-03-19)

Član
    Datum pristupanja
    Mar 2015
    Poruka
    140
    Zahvalio se
    189
    Zahvaljeno 217 puta na 96 poruka
    Downloads
    14
    Uploads
    0
    Mislim da sam vec stavljao ovo negde, ali evo opet linka gde su nasli istrazivanjem koje su to temperature koje naprave 10% i 90% ostecenja... Mozete da ih posmatrate i na nacin da ako je temperatuea iznad ili oko temperature koja pravi 10% ostecenja, onda prakticno nece biti primetnog ostecenja, a ako je kojim slucajem niza od one za 90% ostecenja, onda ce rod verovatno potpno izostati... Postoje varijacije medju sortama i svime, ali ovo moze da se uzme kao neka srednja vrednost za vise sorti...na zalost, temperatuere su u Farenhajtima, pa za racun morate da koristite formulu:

Temperaturea u Celzijusima= (Temperatura u Farenhajtima-32)*5/9..

To znaci da je recimo 24 Farenhjta oko -4.4 Celzijusa... A evo i tabele za razno voce...Sudeci po ovim tabelama, voce je izgleda malo otpronije nego sto se misli, ali naravno, u raznim mikroklimatima mogu da se jave nize temperature (ako je naprimer neka kotlina, ili ravnica ali pored veceg brda, ili donji delovi veceg brda i sl) nego sto ih izmeri RHMZS na njihovim stanicama, pa i to treba uzeti u obzir...
    https://extension.usu.edu/production...FruitTrees.pdf

Po ovim linkovima, za kajsiju ako pretpostavimo da je trenutno u stadijumu "First White" po ovom dijagramu, ne bi smela da se jave nikakva posebna ostecenja ako tempratura bude iznad -4.4 stepena, a ne ocekuje se toliko niska temperatura koliko sma ja shvatio...
    “Кад човек много говори, увек каже нешто што није требало да каже!“
    Конфучије
    https://www.dropbox.com/sh/cjv8bi5y4...zUNwuga-a?dl=0

4. Sledeći 2 korisnici su se zahvalili mealy na ovoj poruci:

pele (14-03-19), Zaharije (15-03-19)

Član
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Poruka
    141
    Zahvalio se
    4
    Zahvaljeno 49 puta na 19 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    kod mene jos uvek nije procvetala, ako bude toplije sutra onda ocekujem subotu ili najkasnije nedelju.

Novajlija
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Poruka
    28
    Zahvalio se
    1
    Zahvaljeno 12 puta na 10 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: Yoca` Pogledaj Poruke
    kod mene jos uvek nije procvetala, ako bude toplije sutra onda ocekujem subotu ili najkasnije nedelju.
    Madjarska najbolja procvetala danas kod mene ..

Član vuxsd avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Poruka
    2,428
    Zahvalio se
    5,117
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Otvorilo se po par cvetova na one dve kajsije a u voćnjaku još uvek nisu....

Kad zaćutim, okrenem se i odem (i ne pišem ti), to ne znači da si pobedio. To znači da više nisi dostojan mog vremena. Bukowski
    Ne raspravljaj se sa budalom, prvo će te spustiti na svoj nivo a zatim pobediti iskustvom!
    "Oluja u vodi stvara vatru u vazduhu!" - nepoznati autor - ribar sa Velike Morave

Član Sloba31 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Poruka
    948
    Zahvalio se
    477
    Zahvaljeno 643 puta na 375 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Danas su mi bili iz osiguranja. Posto sam osigurao kajsije od prolecnog mraza i grada a priznaju stetu ako nastane posle 15. marta dosli su da se uvere da nema ostecenja od zimskog mraza.
    Presekli su skoro 30 pupoljaka u raznim fazama i konstatovali da ima stete i od zimskog mraza ali i od onog od pre neki dan ali da su ostecenja manja od 15% i da se to tretira kao da nema ostecenja. Takav zapisnik sam i potpisao.
    Nije mi na pamet palo da je moglo biti stete posto zimus dok su kajsije spavale nije bilo hladnije od -18 a pre neki dan je bilo oko -3. Kajsije jos nisu procvetale ali zavisno od sorte su u fazama od nabubreli popoljci do pojava krunicnih listica.

9. Sledeći 7 korisnici su se zahvalili Sloba31 na ovoj poruci:

Gorski Car (15-03-19), mealy (16-03-19), mihailo1 (14-03-19), pele (14-03-19), sioux (14-03-19), vuxsd (14-03-19), Zaharije (15-03-19)

Član pele avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Poruka
    1,540
    Zahvalio se
    540
    Zahvaljeno 613 puta na 301 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Te stete i temperature koje trpi kajsija su relativna stvar. Ako zahladni uz vetar posle kise i vetar,, ugura" vlagu u poluotvoren cvet moze da smrzne i na - 1.Stvori se led unutar cveta i rasturi sve. Cudi me da su kolega Sloba nasli toliku stetu na - 3 u toj fazi. Onda je mozda kod tebe bila i malo niza temp. Ja sam danas rasecao cvetove, nisam video neku stetu iako je bilo preko - 4...Veliku ulogu oko tih minusa igra i to kako je vocka usla u cvetanje. Primena proslogodisnje prihrane i vreme orezivanja, da li je bila u rodu prosle godine. Znaci kondicija, kao kod coveka. Ja prosle godine nisam imao nista pa zato verujem da sada pupoljci trpe nesto nize temperature...

11. Sledeći 4 korisnici su se zahvalili pele na ovoj poruci:

Gorski Car (15-03-19), mealy (16-03-19), Sloba31 (15-03-19), Zaharije (15-03-19)

Član Sloba31 avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2011
    Poruka
    948
    Zahvalio se
    477
    Zahvaljeno 643 puta na 375 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Ma ne mogu da kazem da su nasli veliku stetu.
    Najvise ostecenih pupoljaka su nasli na sadnicama u drugoj vegetaciji ali to je nebitno jer bih zametnute plodove ionako skidao da ne opterecuju mladu vocku.
    Procenitelji kazu da su i na drugim mestima primetili da je veca steta na mladjim vockama.

13. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku Sloba31 na ovoj poruci:

pele (15-03-19)

Član vuxsd avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Poruka
    2,428
    Zahvalio se
    5,117
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Evo šta kaže Kimi na meteoforumu:

''...Delovalo je da ćemo od vikenda upasti u još jedan dugačak niz stabilnog i veoma toplog vremena za ovo doba godine, jer je pored dominatnog anticiklona nad Evropom i postojeća dolina sa okeana išla ka Pirinejima.

Međutim, mic po mic, dolina čini se svakim izlazom sve više ide na istok, ka centralnoj Evropi i oblasti Alpa. Sada je izvesno da sledi zahlađenje, od ponedeljka na severu a od utorka u čitavoj zemlji. Naravno to zahlađenje će se u mnogo većoj meri osetiti u slučaju da bude i nekakvih padavina, u suprotnom jedino bi se jutarnji mrazevi vratili a dnevne temperature bi ponovo bile oko dvocifrenih vrednosti.''

Izgleda da ćemo još da strepimo....

15. Sledeći 3 korisnici su se zahvalili vuxsd na ovoj poruci:

mealy (16-03-19), sioux (15-03-19), Zaharije (15-03-19)

Novajlija
    Datum pristupanja
    Mar 2019
    Poruka
    4
    Zahvalio se
    1
    Zahvaljeno 2 puta na 2 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Поздрав свима.

Ове године сам засадио 60 кајсија НС-4, па ме занима с обзиром да временска прогноза не даје никакве значајније падавине наредних 7 дана, да ли је потребно да их заливам?

Да је лето не бих имао дилему, али чини ми се у земљишту још увек има влаге из зимског периода, па сам неодлучан.

17. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku Milisma na ovoj poruci:

vuxsd (15-03-19)

Novajlija
    Datum pristupanja
    Jan 2018
    Poruka
    28
    Zahvalio se
    11
    Zahvaljeno 4 puta na 2 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Po mom mišljenju sve što je sađeno u proleće treba intenzivnije zalivati.
    Početkom marta sam zasadio desetak stabala (novosadska rodna, roksana itd...)
    Zalivao sam ih svaki dan predveče danima koji su bili sunčani i topli. Oko 10-15 litara vode. Veoma brzo upija vodu

Isto sam radio i sa kajsijama od prošle godine i sve je bilo u redu.

19. Sledeći 2 korisnici su se zahvalili thinkpad na ovoj poruci:

Milisma (15-03-19), vuxsd (15-03-19)

Prijatelj Foruma oktopod avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2010
    Poruka
    5,963
    Zahvalio se
    1,990
    Zahvaljeno 2,574 puta na 1,607 poruka
    Downloads
    12
    Uploads
    0
    Kod mene su cvetale oko 70%, danas otac oprskao Chorusom, oko 350 dinara za 100 litara.

Nego, oprskao je bas uvece, uhvati ga mrak, oko 18h je zavrsio, duvao je vetar ceo dan i kisa oce nece....pa me zanima koja temperatura minimalno treba da bude kad se u cvetu prska, konkretno Chorusom ako znaci info

EDIT: dok sam otkucao mogao sam izguglati, ako koga jos zanima:

"Ovo je jedini fungicid koji deluje na niskim temparaturama (preko 5°C)"
    Specijalni programi zaštite voća!
    http://vocarskisavetnik.com/content/zastita-programi/

21. Sledeći 2 korisnici su se zahvalili oktopod na ovoj poruci:

mealy (16-03-19), vuxsd (15-03-19)

Član Gorski Car avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Poruka
    3,461
    Zahvalio se
    1,038
    Zahvaljeno 1,590 puta na 867 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Kod mene na Ranoj gotovo pun cvet, M.najbolja i NS Rodna malo kasne. U nedelju idem sa Signumom...
    Претвориш ли се у овцу, Вукови ће те појести.

Član vasovac avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Poruka
    2,371
    Zahvalio se
    758
    Zahvaljeno 1,065 puta na 552 poruka
    Downloads
    7
    Uploads
    0
    Chorus moze od 5 stepeni

- - - - - - - - - -

Prvo prskanje?
    Citiraj Citiram: Gorski Car Pogledaj Poruke
    Kod mene na Ranoj gotovo pun cvet, M.najbolja i NS Rodna malo kasne. U nedelju idem sa Signumom...

Član pele avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Poruka
    1,540
    Zahvalio se
    540
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Kod mene tek po koji cvet. Sutra unosimo pcele. U nedelju prvo prskanje sa horusom ako izadje 10% do tada.

Član vuxsd avatar
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Poruka
    2,428
    Zahvalio se
    5,117
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Čuvaj pčele...

26. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku vuxsd na ovoj poruci:

mealy (16-03-19)

Član pele avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Poruka
    1,540
    Zahvalio se
    540
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Da... Zato i idem sa proverenim Horusom i Signumom.Cuvamo pcelice.

28. Sledeći 2 korisnici su se zahvalili pele na ovoj poruci:

mealy (16-03-19), vuxsd (16-03-19)

Član
    Datum pristupanja
    May 2013
    Poruka
    47
    Zahvalio se
    158
    Zahvaljeno 13 puta na 8 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    ja sam danas popodne polio... i jos jednom sredinom nedelje...

30. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku sioux na ovoj poruci:

vuxsd (16-03-19)

Član pele avatar
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Poruka
    1,540
    Zahvalio se
    540
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Kakve su najave za kraj meseca id - 4,slabo cemo brati kajsije... Mada je jos daleko...

32. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku pele na ovoj poruci:

Zaharije (16-03-19)

Novajlija
    Datum pristupanja
    Nov 2009
    Poruka
    28
    Zahvalio se
    1
    Zahvaljeno 12 puta na 10 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: pele Pogledaj Poruke
    Kakve su najave za kraj meseca id - 4,slabo cemo brati kajsije... Mada je jos daleko...
    Koji je to izvor

Strana 253 od 255 PrvaPrva ... 153203243251252253254255 PoslednjaPoslednja