Kajsija

Da, to mu dodje zlatna sredina za kucevne potrebe. Ali 10 stabala nije malo tj i previse je za kucu. To moze roditi i 100kg po stablu bez problema u punom rodu. Jedino ako je ljubitelj i rakije, pa onda u redu :osmeh:
Nisam ja al' roditelj jeste,pa to visam sto ne ode u djem,(mislim na dzem),neka roditelj pretoci u sebinomiljeni napitak

Послато са TA-1021 помоћу Тапатока
 
U mom kraju niko ne pece rakiju od ranih sorti jer je poznato da one imaju manje secera.

Cacanski kraj vam je daleko ali bar kajsije imaju veliki procenat secera, mislim na domacu odnocno madjarsku najbolju koja ce tek za 7 dana da pocne da zreli.
 
Treba mi da kupim kostice od kajsija,ako neko hoce da proda kad stavlja kajsiju za rakiju pa mu ostane,ili neku drugu zimnicu..? Kilaza nije bitna do 50kg moze sve

Послато са TA-1021 помоћу Тапатока
 
Ja toga imam uvek kad spremamo za rakiju, ostaje samo da se setim....kako uopste treba da se spakuju, jel treba prvo da se prosuse, kako i koliko, jer znam iz iskustva ako se mnogo suse na suncu, unutra se jezgro skupi kao listic, a ne valja da pokisnu zbog gljivica (slicno aflatoksinu), pa se gubi smisao.

Da li je moguce da se prosuse toliko da nisu mokre tj da zaostala vlakna se osuse, pa ti poslati u kesi i da li kesa treba da dise?
 
Ja toga imam uvek kad spremamo za rakiju, ostaje samo da se setim....kako uopste treba da se spakuju, jel treba prvo da se prosuse, kako i koliko, jer znam iz iskustva ako se mnogo suse na suncu, unutra se jezgro skupi kao listic, a ne valja da pokisnu zbog gljivica (slicno aflatoksinu), pa se gubi smisao.

Da li je moguce da se prosuse toliko da nisu mokre tj da zaostala vlakna se osuse, pa ti poslati u kesi i da li kesa treba da dise?
Ma da,spakujes u najlonski dzak pa u kutiju i posaljes brzom postom,stavis inkilu rakije za degustaciju i naravno naposes racun.... Reci mi samo kad od prilike stavljaa pa da te podsetim


Послато са TA-1021 помоћу Тапатока
 
Trebalo bi da krene uskoro, za nedelju dana polako a kraj za nekih 3 nedelje, pa eto tad, ja ionako ne bacam, samo da se setim da ne dam mojima da ih prospu na krov garaze gde ih i zaborave do zime kad ih metju u smederevac :D
 
6681ae2037b207de03ff9025be146a46.jpg
f27833055a8deb22f292267ed1c4ddb7.jpg
 
Nazad
Vrh