Kajsija

Sunce kisa vetar kisa sunce grad kisa vetar sunce...u 12 sati....takvo je bilo vreme pa ima i raznih pokazatelja
 
Nije uspeo recept sa lepljivom trakom. Posle 3 dana na suncu vise nije lepljiva i mravi opet slobodno prolaze. Neki pominju lepak za miseve. Nisam probao, ne znam da li moze da skodi stablu.
 
Ne bih nanosio direktno na stablo. Ali ako se nanese na neku podlogu onda počne da curi i da kaplje ispod pa lepi. Možda bi običan karton za kutije mogao da se omota oko stabla pa da se nanese lepak. Ali kada bi lepak mogao malo da se razredi s nečim pa da se nanese nekom četkom ako se radi o velikom broju stabala.

Moje iskustvo kada sam probao da pravim bele lepljive podloge za šljivinu osu pa sam nanosio lepak za miševe na beli karton. Postavio dva probna kartona koja su bili prepuni mušica ali je lepak kapao i lepio grane, listiće i svetiće ispod. Ipak malo je bilo dva kartona na velike krošnje...

Generalno, organska? (da tako napišem) alternativa može da se primeni na malom broju stabala ali na velikom broju to teško ide. Osnovno je da biljka bude zdrava i da živi u zdravom tlu jer u suprotnom je napadaju bolesti. Ali ti imaš velike zasade....
 
Ima li neko iskustva sa preparatom Alijansa? Kontaktni i sistemicni fungicid. Ove silne kise sto najavljuju teraju me na jos jedno prskanje krastavisti i supljikavosti. Vec sam koristio pehar, captan.
 
Prošle godine otac mi je dao alijansu ostalo mu viška i od nje mi je sve izgoreo list. Odneo sam list u apoteku i rekli su mi da nisam nikako smeo da prskam.

Послато са SM-A920F уз помоћ Тапатока
 
Nurelle D sam koristio ali ovo je neki novi preparat, ima dve aktivne materije isto kao i NureleD. Isti smrad ima kao i NurelleD :osmeh:

20180104_101656.jpg



Od insekticida najbolje mi se pokazao Dimetogal, ali njega sam vec koristio u precvetavanju a po savetu strucnjaka ne valja koristiti Dimetogal 2x u toku 1 vegetacije. Pa sam zato promenio preparat i uzeo ovaj CorelleD, odlican je preparat dve aktivne materije, insekti ne mogu stvoriti rezistentnost na njega...
 
Pre neki dan me osarao grad, dovatio i kajsije, koje su skroz zelene su dobro prosle, koje su rumene su kao tikvice na pijaci noktom bodene...oprskao Funomilom, njega sam planirao kasnije protiv trulezi pa ode sad zbog tih rana...neplanirano prskanje viska ove godine.
 
Slobo,
ja sam na nekim tresnjama plasticnu flasu *knjaz milosa*nozem isekao po sredini , isekao grlic i obavio stabla da ne bi trimerom ih ostetio. Na sva stabla gde sam stavio nema mrava da idu po stablu dok na drugim gde nema knjaza ih ima i ima pocetka vasljivosti.
Izgleda sasavo ali mi deluje da njegova zelena boja flase nesto plasi mrave i da ih odbija od setnje po tresnjama tako da vredi pokusati .
Ako se i kod nekog drugog ovo obistini evo udarca hemijskoj indutriji i doprinosu ekoloskom uzgoju voca .
tresnjab340af015c536f5d.th.jpg

3tFDV

Pozdrav !
 
Nazad
Vrh