Kajsija

da li moze neko da mi pomogne oko nekih stvari koje su mi nejasne??

kako merim ph vrednost?
koja je optimalna vrednost?
i kako da dovedem na idealnu?
 
Ako misliš na zemlju odneseš na analizu. Oni će ti reći i kako da eventualno koriguješ ph.
 
kako merim ph vrednost?
koja je optimalna vrednost?
i kako da dovedem na idealnu?

Odneses na analizu ili kupi pH metar neki ozbiljniji , pogledaj na netu ponudu profi meraca, ove kineske nemoj ni da gledas. Mislim da moze i lakmus papirom da se odradi.

Optimalna vrednost je tu oko 6.5

Ako zelis da podignes pH to mozes da sredis , a ako zelis da ga spustis to vec ne mozes , da to bude trajno resenje..
 
Komsa pokupio 560 kila po 15 kinti 8500 din, ja zadovoljan on onako, mnogo su brzo trulile pred zrenje iz vec navedenih razloga, spasao me.

Prodao sam i oko 400-500 po ceni ne ispod 60 ali mahom 70-80, sa 20 stabala u 17 godini znaci preko tone i preko 40-50.000 dinara, ulaganja u prskanja djubrenje i kosidbu su 3-5 hiljada dinara i jako malo radnih sati.
Za kod kuce taman, svako stablo preko toga velik posao.

Danas sam ih sve lepo orezao, spustio im visinu na dohvat ruke do 3 metra maks, pravo vreme a i da se sad obnove, ima sam puno povijenih dugih starih grana, sve sam to cap carap ćao doviđenja prekracivao i odbacivao
 
Naravno, sve sta treba radi sad odmah, ali ne ocekuj ove godine jako razgranjavanje tj novi bujan porast, to ce sledece
 
Poslednja izmena:
Da li je za kajsiju bolje piramidalna kruna ili vaza? Jesenas sam posadio kajsije, proletos sam ih samo malo skratio. Da li bi trebalo sada da izaberem lastare koji ostaju a ostale da posečem? Evo kako sad izgledaju:
https://imgur.com/a/kdSnhGy

U pitanji je dupli kalem. Da li ima neko pravilo na kojoj visini treba da budu prve grane od mesta kalemljenja? Plašim se da ne ostavim visoko pa da posle pukne na mestu spajanja kajsije sa šljivom (podlogom)

Da li imaju dosta prirasta ili da im bacim još neko đubrivo?
 
Ja vise ni jednu vocku ne bih formirao tako da nema centralnu. Jako je vazna za jacinu stabla i za smanjenu bujnost.

Na tvom mestu bih ostavio centralnu i 4 ramene, taman ti ne krecu sa iste visine.
Ostalo bih skroz uklonio.
Nista vise ne bih dirao sada tj bez prekracivanja to tek na prolece kad budu jake grane.
 
Misliš četiri takoređi kružno raspoređene, ili dve na jednom nivou i jos dve na sledećem nivou?
 
Kruzno rasporedjene, ali ne krecu sa iste visine debla ako je moguce (visina od zemlje do mesta gde grana krece), svaka sa druge visine najbolje, (ponavljam ako je moguce tj sta imas na raspolaganju)
 
Hvala, mislim da mi je jasno :) Znam da nije dobro da kreću iz iste tačke. Onda sledeće godine bi na toj produžnici bio drugi sprat?
 
Tako nekako, ali nemoj se puno opterecivati teorijom, kajsija ne voli puno rezidbe niti ti imas hektare zasada pa mora svaki plod da bude odlican.

Bitno je da ne ostavis predugacke grane, ostalo ce ona sama, videces, javi se uostalom na prolece sa fotkama.
 
Da li je za kajsiju bolje piramidalna kruna ili vaza? Jesenas sam posadio kajsije, proletos sam ih samo malo skratio. Da li bi trebalo sada da izaberem lastare koji ostaju a ostale da posečem? Evo kako sad izgledaju:
https://imgur.com/a/kdSnhGy

U pitanji je dupli kalem. Da li ima neko pravilo na kojoj visini treba da budu prve grane od mesta kalemljenja? Plašim se da ne ostavim visoko pa da posle pukne na mestu spajanja kajsije sa šljivom (podlogom)

Da li imaju dosta prirasta ili da im bacim još neko đubrivo?
Koja je ovo sadnja 5x4 ?
 
Da li moze kajsija da se kalemi na stenlej? Imam 200 sadnica stenleja kalemljenog na dzanariku , pa bih ako moze prekalemio kajsiju.
 
Kajsija u domacem trgovinskom lancu...

8ac7444b34c78b0696b38820d977b7b1.jpg


9ce33e315a79060c3e4985a2b280ab9c.jpg
 
@kanački odlično je to, samo neka oni nastave sa takvom robom. Posle ovoga kada kupci vide našu robu nemaju dileme šta kupiti. Mada je realno sramota držati ovako nešto u rafovima.
 
Ja kad nekome prodam kajsije (ili tresnje ili bilo sta manje vise), a nekada i donesem na posao gajbicu pa posluzim, ljudi sire oci i ne veruju, pitaju me kako je moguce ovako krupno, ovako lepo da izgleda voce.

Nemam ja nista specijalno u odnosu na mnoge proizvodjace, vec u prodavnicama zavrsava ovaj krsh radi sto veceg profita prodavca, a druga stvar su bili izvozi za Rusiju kada kvalitetna roba ode tamo.

Ova i mozda prosla godina su zato bile prva prilika da nas narod vidi na pijaci kako stvarno moze da izgleda nase voce.
 
Nazad
Vrh