Kajsija

U redu je proreda sa ciljem da se ne slomi, izneo sam samo proredu ciji je cilj krupnoca plodova da kod kajsije nisam primetio efekat.

Oko mojih je primetan broj opalih plodova, u toku je drugo od tri (rekao bih) proredjivanja.
 
Sprema li se neko za prskanje trulezi? Akorda nema u apotekama, nude neku zamenu sa istom akt. materijom. U obzir dolazi jos Svitch koji je skup ko otrov, Teldor, Signum, Funomil... Sa Signumom ne mogu, vec sam ga koristio u cvetanju 2x.Galofungin?
 
Sprema li se neko za prskanje trulezi? Akorda nema u apotekama, nude neku zamenu sa istom akt. materijom. U obzir dolazi jos Svitch koji je skup ko otrov, Teldor, Signum, Funomil... Sa Signumom ne mogu, vec sam ga koristio u cvetanju 2x.Galofungin?

Signum je dozvoljen 3 puta u toku vegetacije. Ja sam izracunao da je od svih skupljih i boljih preparata on najeftiniji. Kod mene 500gr za 700l vode kosta od 3750 do 4000 din dok mi za atlas, zamenu za switch, treba 8000 din a za teldor 10000 din. Ali sacekao bih bar jos 7 dana sa prskanjem njime. Pred berbu cu ili ponoviti signum ili akordom, karenca za oba je 7 dana.
 
Ne znam zasto nema Akorda, nema ga uopste nigde. Ima zamena Orius, ista akt. materija tebukonazol. Imam cenu za Switch od pre 2-3 godine, 100g bilo 1960,oo dinara. Ako ide 800g/h lako je izracunati da je i najskuplji. Da li vredi tih para, ne znam. Za Signum znam sigurno da je maksimalno 2xkod voca a 3x kod povrca. On je oko 800-900 dinara za 100 grama a ide kao i Swich kolicinski.
 
Ja sam kupovao Akord u Knjazevcu pre 20-ak dana. Ako hoces kolega mogu da pogledam da li ga jos uvek ima pa da ti posaljem?
 
Poslednja izmena:
Ako treba samo tebukonazol ,uzmite neki od preparata regiatrovanih za psenicu , preracunajte kolicinu aktivne materije ?

Ja znam da sam koristio sigura (difenokonazol), tada je bila registrovana samo za repu ,nije za vocarstvo , nisam primetio nesto lose.
 
Bilo je i ovde u tom periodu ali se rasprodalo. Hvala kolega na ponudi, nacu nesto ovde da te ne mucim. Verovatno cu onda Funomil uzeti ako ne bude. Provericu jos jednom i za Signum, pa ako moze 3x kao sto kolega Sloba kaze onda cu sa njim.
 
Ja koristim Tebukon. Kineski proizvod, ali nisam imao nikakvih problema. Iste je koncentracije kao Akord (250g/l), potrošnja 0.75l/ha
Cena za litar je oko 2.500, mislim.
Takođe ovde se mnogo više koristi Bellis od Signuma.
 
Ne znam zasto nema Akorda, nema ga uopste nigde. Ima zamena Orius, ista akt. materija tebukonazol. Imam cenu za Switch od pre 2-3 godine, 100g bilo 1960,oo dinara. Ako ide 800g/h lako je izracunati da je i najskuplji. Da li vredi tih para, ne znam. Za Signum znam sigurno da je maksimalno 2xkod voca a 3x kod povrca. On je oko 800-900 dinara za 100 grama a ide kao i Swich kolicinski.

Evo gde sam nasao da moze Signum da se koristi 3 puta. Kazu samo za kosticavo voce. .
https://www.chromos-agro.hr/fungicid/signum/
https://www.agro.basf.hr/hr/Products/Pregled/Signum®.html

Inace kod nas 100 gr signuma kosta 1200 din tako da se mnogo vise isplati uzeti vece pakovanje
 
Galofungin moze da ostavi one bele krugove od preparata po plodu, ne smeju se kupati plodovi tj trebao bi manji utrosak vode ili slabija koncentracija.

Ja obicno koristim Funomil, ne secam se koliko kosta, meni treba za 200 litara.
 
Moguce je da je do dizni prskalice, nije neka, ali mi se sa drugom preparatima nikad nije desilo, sa galofunginom dva od dva puta.
 
Funomil je i meni pravio te bele brašnaste fleke. Leđna prskalica koju imam nije atomizer i to je problem. Oktopod mi je ukazao na problem. Ove godine ću sa nekim kvalitetnim preparatom npr Signumom pošto sam jeftino prošao sa prvim prskanjem monilije. Nije cena preparata problem ako je rod dobar i naravno plasman.
 
Nazad
Vrh