Смерови

Занимају ме Ваша искуства са смером фитомедицина? Четврта сам година средње, и то ми је фаворит што се уписа на факултет тиче. И које друге смерове препоручујете? Хвала унапред. ::pomoc:;

Procitaj predhodne postove.....sve ti je receno, nije se nista promenilo do sada:ppozdrav:
 
А који предмет је за пријемни испит? Тражио сам и по инфостуду, ал нема нигде. И колико ученика се прима на буџет? :ppozdrav:
 
Ej ja tek sad vidim ovaj post...upisao sam,vocarstvo,i za sad ide lepo,nije lose :) kako napreduje na ratarstvu?? :)
 
Ko želi da upiše poljoprivredni u Zemunu neka ide na FITOMEDICINU .NEMOJTE DA UPISUJETE AGROEKONOMIJU I BACITE 4-5 GODINA ŽIVOTA UZALUD. Sa diplomom fitomedicine možete da nadjete posao i da budete zadovoljni sobom jer bez obzira na prosek, kolege sa fitomedicine su [FONT=&quot]stručne[/FONT] u svojoj oblasti.Znaju nešto a ne kao na agroekonomiji samo se proleti kroz svu materiju koja se izučava na celom fakultetu + ekonomski predmeti.Zadatak agroekonomista je da štancuju ispite kao na pokretnoj traci. Nema na agroekonomiji proučavanja,studiranja, već moraš da kupiš od profesora knjigu,nabubaš je od korice do korice i na ispit. Ne mogu da komentarišem odnos profesora kada je kolega mrno1983 studirao ali sada je katastrofalan.Nema nikakve želje sa njihove strane da modernizuju gradivo i približe materiju studentima. Takodje kod nekih profesora koji su meni predavali vlada mišljenje da ako ne položiš njihov predmet da to znači da ti ne možeš da funkcionišeš u svetu:osmeh::osmeh:
Kolega mrno1983 je rekao da zavisi od samog pojedinca i njegove posvećenosti nauci.


Nažalost prisustvovao sam ispitima na kojima su ljudi rušeni jer nisu znali kakvo će vreme biti sutradan i u kom pravcu duva vetar u oblasti gde žive( ove krucijalne informacije su bile neophodne za mehanizaciju) toliko daleko idu u svom komleksu Boga da je na jednom ispitu srušeno 28 kolega jer nisu znali da jedna godina ima 960 dana.Kada je prijatelj pitao kako može godina da ima 960 dana professor je odgovorio da on odredjuje kretanje Zemlje dok su kod njega na fakultetu.

Kolega iz moje generacije dobijao je samo desetke i devetke, na svakom predavanju i vežbama se javljao,svaki seminarski rad predavao pre vremena VEOMA posvećen student,završio je prvi u generaciji,kada sam ga poslednji put video pun entuzijazma.Nakon godinu dana obijanja pragova u potrazi za poslom po celoj Srbiji , priznao je da je izgubio četiri godine života uzalud. Znao je da pričao on o svemu ali kada bi mu dali da uradi nešto dečko nije znao gde da počne.Za to vreme zavidan broj kolega sa fitomedicine je našao posao, završili su fakultet u normalnim rokovima i uspešno zatvorili to poglavlje svog života.
Zato živela fitomedicina
:osmeh::osmeh:
 
Poslednja izmena:
Bezi od mastera na Poljoprivrednom fakultetu u Zemunu, bolje i kvalitetnije zavrsi negde preko nego ovde da ti uzimaju pare i zivce....pricam za smer agroekonomija.
 
Izasla je preliminarna rang lista za upis na master studije u Zemunu. Nekako mi se cini da ima dosta ''slabijih'' kandidata, po proseku na smeru Fitomedicina. Nije valjda da vecina zaobilazi master na ovom smeru?
 
Хтео бих да вас питам,хоћу да упишем пољопривредни факултет па се сад двоумим између ратарства и повртарства и фитомедицине?Ако може савет?
 
Evo da postavim i ja par pitanja. I odmah da se izvinim ako ne pisem u odgovarajucoj temi :)

Skoro sam zavrsio Sumarski fakultet, smer sumarstvo. Zeleo boh da upisem master,ali sada razmisljam citajuci ovu temu o Poljoprivrednom fakultetu i modulu fitofarmacija. Razmisljam i o nastavku studija na mom fakultetu modul zastita suma,ali u sustini to je priblizno ista materija. Fitofarmaciju ucimo iz neke knjige sa poljoprivrednog fakulteta, nisam zapamtio autora. Interesuje me vase misljenje? Unapred hvala.
 
Najskuplji smer si izabrao.Ne gresim kod nas je velika navala na master i opet AKO ne gresim donesena je odluka da nasi studenti imaju prioritet u odnosu na studente sa drugih fakulteta pri upisu mastera. Zasto ? Zato sto je nas fakultet dosta tezak i jako mali broj ima dobar prosek,pa se pojavio problem sa studentima priznatih fakulteta kao sto je Megatrend,Fimek,Educon...i gle cuda sve vrhunski studenti sa prosekom skoro 10 okruglo i onda dodju i kod nas upisu master i posle im se vodi kao da su studirali drzavni fakultet.
 
Pozdrav. Interesuju me vasa iskustva sto se tice smera Ratarstvo i povrtarstvo. Hteo bih da upisem pa se dvoumim. Da li je tezak i ostalo. Unapred zahvalan. :osmeh:
 
Pozz ove godine treba da upisem faks.Izabrao sam Poljoprivredni fakultet u Novom Sadu smer Ratarstvo i povrtarstvo pa ako ima neko neka iskustva neka kaze.Sad je samo ostalo prijemni da se odradi a za ostalo se ne bojim.
 
Nazad
Vrh