Bolesti paprike u plasteniku

Mama me zamolila da pitam pitam nekog sa foruma da joj resite problem. Problema ima sa paprikom u basti koja je na otvorenom naime na paprici se uvija list i pozuteo je kao da krece da se susi. sta ciniti i sta joj se desilo. izvinjavam se za off jer je nasa paprika na otvorenom ali siguran sam da ima ljudi koji ce pomoci
 
Mama me zamolila da pitam pitam nekog sa foruma da joj resite problem. Problema ima sa paprikom u basti koja je na otvorenom naime na paprici se uvija list i pozuteo je kao da krece da se susi. sta ciniti i sta joj se desilo. izvinjavam se za off jer je nasa paprika na otvorenom ali siguran sam da ima ljudi koji ce pomoci
Grinja je napal probaj armadom i dodaj tonus pa je isprskaj ali obavezno kupi nun film okvasivac......
 
Meni se paprika nešto "skuvala" oko 5% zasada. Listovi su smekšali od juče se to desilo i paprika je klonula.

2013-06-03-115.jpg
2013-06-03-114.jpg
 
Oprskao sam sa aktarom, poliramom, slavolom i yarom, čekam 5 dana i posle toga je čupam.
 
Sve to što si poprskao nema veze sa tim uvenućem, jedino možda može da pomogne zaljevanje Trifenderom a ako ne nađeš Trifebder prije nego što sunce izađe okreči plastenike krečom jer smanjenje svjetlosti ublažava tu pojavu.
 
Prijatelju,isčupaj papriku,iseci stablo po dužini i ako vidiš da je stablo unuta tamno-ljubičasto,znači da ti se javilo zeleno uvenuće-Verticilium.Trifender nije loš,ali često hoće da zapuši dizne,jer je u obliku talka.Druga stvar je što se u njemu nalazi samo jedna gljiva-Trihoderma.Moj ti je savet da nabaviš preparat X1 Biocleaner i pustiš ga jednom kroz sistem i da oprskaš,takođe tim istim preparatom,papriku.Videćeš rezultate jako brzo.
 
djjova iščupaj jednu i pokaži koren po mom mišljenju nije uvenuće vać si jednostavno papriku "izvijao "i nema dovoljno razvijen koren da podmiri potrebe biljke jer zeleno uvenuće se obično javlja pred berbu a česta je pojava gde se paprika radi u monokulturi. JuRa možda ne postoji registrovano sredstvo ali tu je "svemoćna soda bikarbona"i kopriva.:osmeh::ppozdrav:
 
Prijatelju,isčupaj papriku,iseci stablo po dužini i ako vidiš da je stablo unuta tamno-ljubičasto,znači da ti se javilo zeleno uvenuće-Verticilium.Trifender nije loš,ali često hoće da zapuši dizne,jer je u obliku talka.Druga stvar je što se u njemu nalazi samo jedna gljiva-Trihoderma.Moj ti je savet da nabaviš preparat X1 Biocleaner i pustiš ga jednom kroz sistem i da oprskaš,takođe tim istim preparatom,papriku.Videćeš rezultate jako brzo.
ko proizvodi X1 biocleaner i gde moze da se nadje? daj neki link o preparatu. koliko je uspesan.
 
Izgleda da kod mene nije bilo zeleno uvenuce, vec nesto drugo. Inace plastenik mi je danima zbog obilne kise bio poprilicno natopljen vodom mozda i to ima neke veze. Papriku nisam vadio i po neki list je samo se osusio ostalo je sada OK. Da li ce tako i do sazrevanja da bude videcemo u nastavku.

- - - - - - - - - -

Sinoc me zvao ujak da pogledam njegovu papriku, sa istim simptomima kao i moja. ovoga puta sam je i slikao jer je on iscupao iz zemlje. Na dnu stabljike do korena ima neke kao gljivice, ovo ruku na srce prvi put vidim.
2013-06-14-145.jpg
2013-06-14-146.jpg
2013-06-14-147.jpg
 
Ono što vidim na ovim slikama rekao bih da je Sclerotinia-bela noga krompira,koja napada i paradajz i papriku.Nisam siguran,ali po ovim slikama bih rekao da je to.

- - - - - - - - - -

Ja sam ga kupio preko neta od nekog lika i bio malo skeptičan,ali kada sam probao na povću-paprika,paradajz i krastavac,nisam mogao da verujem kako je vratio biljke u normalno stanje.Inače lik od kog sam ga kupio ima neverovatno znanje vezano za zaštitu bilja.
 
@zis
Kako koristis sodu bikarbonu,mislim koncentracija,mogucnost mesanja sa necim,protiv cega deluje...?
nepuna supena kašika na 10 lvode.Koristim za sve moguće bolesti u povrtarstvu i voćarstvu,za vinovu lozu.Volim da eksperimentišem pa sam prošle godine koristio i kod zelenog uvenuća i imao zadovoljavajuće rezultate.može se mešati sa svim sredstvima za prihranu a izuzetno zaduviljavajuće rezultate pokazuje tretiranje u kombinaciji sa čorbom od koprive i ekstratom od belog luka ,Preporučio bih i članu djjova jedno tretiranje ovih obolelih paprika jedvim zalivanjem u koren sa ovakvim rastvorom jer nema boljeg i jeftinijeg fungicida a daleko najbezbedniji i najzdraviji.:ppozdrav:
 
Hajde jedna pomoc.Kod drugara u plasteniku sva paprika i sve papricice imaju degenerisane plodove.U 90% slucajeva iz svakog cveta krece jedan dominantniji plod a iz njega jos nekoliko sitnijih i svi su degeni-uvijeni,zakrzljali,nepravilni...Interesantno je da su te biljke do skora davale normalan rod.Dobijaju prihranu povremeno kao i zastitu od bolesti.Ono sto sam uocio je da ima dobar napad grinja.E sada,sta je prouzrokovalo ovakvu deformaciju ploda?
 
Nazad
Vrh