Bolesti paprike u plasteniku

ivanovic

Član
Učlanjen(a)
20 Mar 2011
Poruka
46
Lokacija
sokobanja
Imam jedan problem sa paprikom zasađenom u plasteniku koja izgleda lepo, ali na donjim listovima su pošele da se javljaju nekakve pege žute boje a u sredini braonkasti krug, počevši od rubova lista pa onda po celom listu i kasnije ceo list požuti i otpadne.
 
Miladine nebi htio biti previše pametan kad to i nisam ali daj pusti vodu na papriku natopi to da se vidi paprici teško da ćeš preterati sa vodom. Ovo po slikama natapanje ti je nula bodova.
 
Miladine nebi htio biti previše pametan kad to i nisam ali daj pusti vodu na papriku natopi to da se vidi paprici teško da ćeš preterati sa vodom. Ovo po slikama natapanje ti je nula bodova.

Siki, unutra između redova na sredini folije imam tenziometar i po njemu održavam vlagu na maksimumu. Tu je 3000m2 paprike i svaki dan to zaljevam sa 6l goriva. Zemlja mi je takva da može da primi dosta vode a uzorana je na dubinu od 35-37 cm. Crijeva su mi 10,5l/h . To zaljevam po pola pošto tomos nemože da goni sve, tako da mi paprika dobija vodu 2h dnevno to jest po 1m dužine reda pane 21l vode svaki dan ili u prevodu jedna biljka svaki dan dobije 6l vode (kada su ovakve vrućine). Jeste da je zemlja između folija popucala ali kod mene kada bi zaljevao i 5-6 sati sa ovim 10,5 litarskim crijevima voda nebi izašla ispod folije, zato vlagu držim samo u zoni korijena.
 
Siki, unutra između redova na sredini folije imam tenziometar i po njemu održavam vlagu na maksimumu. Tu je 3000m2 paprike i svaki dan to zaljevam sa 6l goriva. Zemlja mi je takva da može da primi dosta vode a uzorana je na dubinu od 35-37 cm. Crijeva su mi 10,5l/h . To zaljevam po pola pošto tomos nemože da goni sve, tako da mi paprika dobija vodu 2h dnevno to jest po 1m dužine reda pane 21l vode svaki dan ili u prevodu jedna biljka svaki dan dobije 6l vode (kada su ovakve vrućine). Jeste da je zemlja između folija popucala ali kod mene kada bi zaljevao i 5-6 sati sa ovim 10,5 litarskim crijevima voda nebi izašla ispod folije, zato vlagu držim samo u zoni korijena.

Miladine sudi sam po sebi ti i svi mi doručkujemo,ručamo i večeramo tako bi trebale i biljke podjeli obroke vode na dva puta ujutro i uveče paprika će ti biti zahvalna.
 
Miladine sudi sam po sebi ti i svi mi doručkujemo,ručamo i večeramo tako bi trebale i biljke podjeli obroke vode na dva puta ujutro i uveče paprika će ti biti zahvalna.
To je neizvodljivo zbog obima posla a plastenici mi nisu kod kuće, morao bi stalno svaka dva sata ići u njivu da palim motor. Kod mene ima proizvođača upale agregat cijelu noć da zaljeva pa tako opet svaki 4-5 dana. Ja sa ovakvim zaljevanjem uspijevam da ostvarim prinos u paprikama od 12-13 kg po 1m2.
Nije baš maksimalno ali nije ni loše.
 
ja imam problem sa paprikom.sa donje strane lista su se pojavili neki beli i svetlo zeleni insekti pre pet dana sam tretirao sa pinotrinom ali izgleda nista sta mi predlazete unapred hvala:ppozdrav:
 
ja imam problem sa paprikom.sa donje strane lista su se pojavili neki beli i svetlo zeleni insekti pre pet dana sam tretirao sa pinotrinom ali izgleda nista sta mi predlazete unapred hvala:ppozdrav:
Po ovoj vrućini najviše napada bela leptirasta vaš i zelena vaš hrane se sokom iz lista ili mlade grane možeš bilo kojim insekticidom na pr. decisom .Ako polivaš ledjnom prskalicom gledaj da prilikom polivanja okreneš mlaznicu i zahvatiš što više odozdo .:ppozdrav:
 
Molim iskusne kolege za dijagnozu.
Dali je ovo trips, pošto toga ima zasad malo dali je potrebna intervencija. svu zaštitu protiv tripsa uradio sam prije berbe.
 
Dali je ko koristio protiv tripsa Apache WP50, čuo sam od neki proizvođača da je dobar.
Karencu mogu ispoštovati ako nije duža od 15 dana
 
lases je dobar a ima tri dana karencu

Topalovoć šta misliš dali da uopšte reagujem pošto sam uradio sve žive zaštite prije berbe, imao sam jedno pustanje aktare kroz sistem prije 40 dana iprije deset dana sam pustio kroz sistem yudate, a ti simptoma od 12000 struka ima možda 50. A po planu i programu sva zaštita ponovo ide u septembru.
 
Topalovoć šta misliš dali da uopšte reagujem pošto sam uradio sve žive zaštite prije berbe, imao sam jedno pustanje aktare kroz sistem prije 40 dana iprije deset dana sam pustio kroz sistem yudate, a ti simptoma od 12000 struka ima možda 50. A po planu i programu sva zaštita ponovo ide u septembru.
pa vidi sa nekm zastitarom ako kotistis unapred planiranu zasttu
 
ima i pisano je ranije u postovima:ppozdrav:
Topaloviću u pravu si .odcovorio sam čovaku na brzinu jer sam se ulogovao sa firminog računara .Trebao sam ovako da napišem " Ne postoji preparat koji stopostotno unuštava trips ." Da bi tretiranje bilo uspešno treba primeniti barem 3 vezana tretiranja različitim sredstvima jer nijedan ne deluje na jaja tripsa već samo na izleglu gamad .:ppozdrav:
 
ptrips.jpg
ovo je trips na plodu.
 
koliko puta moze da sa prska paprika u plasteniku protiv belih i zelenih bubica(ima ih jako puno) prskao sam vec dva puta u roku 10 dana jednom sa pinotrinom a jednom sa actellic 50 ima puno muva osa i...... u plasteniku.nadam se da ce neko da mi odgovori.
 
Sve zavisi dali beres papriku.
Treba obratiti paznju na karencu.
Sto se tice prskanja insekticidima obicno smo radili u intervalima na desetak dana.
 
Nazad
Vrh