Podrivanje zemljišta

Nemam dovoljno tesku tanjiracu koja bi mogla da pomesa zetvene ostatke sa zemljom jer u nasoj zemlji ona mora da bude 100kg po disku da bi odradila posao.
Slika iz Hanovera, sta kazes kolega za ovu?
de6db3a2994110f5d48a3669dd928e75.jpg
 
Kolege koje podrivaju, sta radite kada podrivac izbacuje prevelike sante, popularne"televizore"? Da li posle podrivanja prelazite te parcele sa tanjiracom, gruberom?

Ove godine podrivena parcela skoro da lici na uzoranu, ali kada je jako suvo podrivac izbacuje prevelike komade.
 
Pozdrav svima. Potreban mi je vas savet. Planiram da pred zetvu kupim podrivac i mislio sam da podrivam strnjista odmah posle zetve i onda u oktobru da orem zimsko. Sta mislite o tome,da li je to dobro,bojim se da ne dodje do kontra efekta?
 
Garisa je lepo rekao, ako sam ga ja dobro razumeo, da ako se podrije onda vise nema oranja jer se gubi efekat i svrha.
 
Garisa je lepo rekao, ako sam ga ja dobro razumeo, da ako se podrije onda vise nema oranja jer se gubi efekat i svrha.
to i mene brine. ja sam hteo da ubacim jos jednu operaciju,zato sto mi sejemo samo zito suncokret,posto kukuruz rodi jednom u 50 godina. fakticki mi kad skinemo suncokret,ide 2 tanjiranja i sejemo zito,a kad skinemo zito prskamo totalom i onda zimsko oranje,sto znaci da istu njivu oremo jednom u dve godine, sto nije uopstr dobro.
 
Kolege koje podrivaju, sta radite kada podrivac izbacuje prevelike sante, popularne"televizore"? Da li posle podrivanja prelazite te parcele sa tanjiracom, gruberom?

Ove godine podrivena parcela skoro da lici na uzoranu, ali kada je jako suvo podrivac izbacuje prevelike komade.
Uzores ako ima potrebe,mozes i istanjirati nekom teskom tanjiracom,ili jos jednom proci podrivacom(moze i malo plice neg prvi put)i to kada nakisne dobro...inace skakanje po kabini zagarantovano.
 
da da i mene zanima misljenje o istom, znaci zmaj vipoer cijena mu povoljnija upola nego od neki renomirani proizvodzaca a mislim da zbog manje cijene nije manje vrijedniji,,,,
 
ja imam rusa 130ks, hocu prvo da ga probam. moj prijatelj ima zmaj dragon 5 radnih tela i vuce ga sa case puma 155,ali dragon je tezi od vipera za 500 kg,tj. viper bez jezeva je 700 kg,a dragon 1200 kg,dragon ide do 65 cm dubine,a viper do 50 cm.ja cu prvo da probam,ako mogu da ga vucem 5-6 km/h 40cm-45cm dubine,onda ga uzimam.
 
По фабричкој спецификацији пише да је потребна снага трактора од 90-160кс за тог вајпера. Мој рођак планира да га узме на пролеће. Па ћу ето и ја пробати да ли може кејсоња 5150 да га тегли по њиви или ће то бити мисаона именица за њега...

- - - - - - - - - -


ово би треб'о да је рујкан од 130кс и лепо он то вуче....
 
Nazad
Vrh