Podrivanje zemljišta

Ovako ostavljam,dubina je bila preko 40cm i nema skoro nista zetvenih ostataka na povrsini,tj.na necijim oranjima ima vise. Greota bi bila da se bilo sta radi!
 
Ovaj snimak nema nikakve veze sa podrivacima,podrivanjem ili efektima podrivanja.treba jednom razdvojiti sta je razrivac,a sta podrivac-i sta se njima kao skroz ralicitim masinama postize i kako uticu na strukturu zemljista.
 
Neki tu razliku nikad neće naučiti... Kolega posudio gruber od nekoga i podigao točkove u visinu i on "podriva" s 9 radnjih tjela i 90ks traktorom. Kaže: "Toliko tvrdo da su sigurnosni šarafi samo pucali"...

Jedan me pitao da mu dođem podrivati za sadnju voća. Ja mu kažem da nemam podrivač a on pita čiji sam posudio kad sam podrivao strništa?...

Jedno što znam da NIKOME ne posuđujem moj gruber. Ljudima svašta pada na pamet
 
Znam ja kolege sta je podrivac a sta razrivac tako isto pravi i podrivac bez krilca i sa krilcima bitna je poenta snimka kako pokazuje sta radi razrivac bez krilca i sa krilcima ,,, evo mog podrivaca samo gledate masinu a ono sto radi nije vam bitno glavno vi da ostavite kom ko sta zna i ne zna :p :p
 
Ako ćemo već pratiti "američki sistem" kod njih se podrivači po naj novijem koriste koji imaju sva radna tjela u jednom redu radi ravnomjernijeg izdizanja i lomljenja zamljišta (IN-LINE RIPPER). Kod nas se sad koriste ovakvi kao s gornje slike ili još stariji sistem koji ima radne organe poslagane na dva krila koja idu "u špic".

Ameri kažu da to ne valja, ako ćemo se ravnati prema njihovom učenju...
 
Kod mene zemlja nije podrivana nikad u veku niti u okolini pa opet rodi.Dobar je podrivac pa bilo koji samo da izlomi pluzni djon.
 
Ako ćemo već pratiti "američki sistem" kod njih se podrivači po naj novijem koriste koji imaju sva radna tjela u jednom redu radi ravnomjernijeg izdizanja i lomljenja zamljišta (IN-LINE RIPPER). Kod nas se sad koriste ovakvi kao s gornje slike ili još stariji sistem koji ima radne organe poslagane na dva krila koja idu "u špic".

Ameri kažu da to ne valja, ako ćemo se ravnati prema njihovom učenju...

Pa pazi ovako kolega ti podrivaci u jednom redu i tipa ravnih radnih organa kako oni kazu ne izdize nezdrav sloj zemlje iz dubine kao ovi u koso kao sto imam ja ali se ovi lakse vuku kao tipa drljaca setvospremac a i oni idu na to da podriju njivu i onda direktna setva zato njima odgovara i taj podrivac da nemesa zetvene ostatke i da imaju malc na njivi a ako hoces da mi verujes ja imam njivu gde posle 20cm kada ores izlazi zuta zemlja na povrsinu i kada sam podrivao tu njivu na povrsini nisam ugledao ni grumen zute zemlje i mislim da je to malo izmisljotina A verujem druze da tu ima i marketinga jer kako bi ljudi promenili nesto ako ne izmisle malo drugacije kao i na spartacu primer umesto motika stavili s opruge isti djavo posece i jedan i drugi ...i bitno je da bude pun efekat podrivanja sto sam i poceo o krilcima da prvo radni organi imaju odredjenu razdaljinu,krilca da poseduju i da se zna kada se podriva i ako odes krilcima ispod samog pluznog djona mislim da je efekat 100% uspesan tako da njihova teorija otpada da su bolji ravni isto je a i pogledaj na slikama i ti sa ravnim radnim organima imaju krilca zato sam i postavio onaj snimak da ljudi vide sta oni rade ako kupe podrivac bez krilca a evo primer i na ovoj fotografiji sa ravnim radnim organima ako nemaju krilca sta rade hocu da im uocim da grese ako ne stave krilca bolje podrivati sa 3 radna tela ako nemaju traktor jak nego sa 5 bez krilca ...
 
Sve je istina što pričaš... Ima nešto i do pomodarstva.

A i što kolega CVEJApo prije tebe reče: kakav god da je podrivač ako razbije plužni đon, to je TO...
 
Мора по кој чајнез да се извади из земље...

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh