Maline-berba 2011. i cena u vasem kraju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
@ Igirmajurac..............120 din nakupcu.......:haha: ....razocarao si me...:sta:
 
Poslednja izmena od urednika:
Kod nas malina počinje da rudi polako, još par dana i počinje a još se niko ne oglasava sa cenom , u narodu se špekuliše oko nekih 80 dinara, neki hladnjacari takođe kazu da je 80 maksimum, sve u svemu uopste nisam zadovoljan, malinom se bavimo 29 godina a ovo je prvi put da neznam kome da prodam malinu....
 
A sta ja da kazem posle svih ovih prica i najava cena ?

Kod vas je prosle godine prosek cene bio 156 dinara a kod mene 112.5 dinara za kilogram .

Znaci ako u arilju bude bila ove godine 100 dinara , kod mene u Kraljevackom regionu ce biti 70 dinara za kilogram.

Ovo je katastrofa.
 
Dule majstore iz istog smo kraja kome predajes u kraljevackom regionu ja za sada prodajem na pijaci u vrnjackoj banji ali cu imati i viska ove godine kome da predam ovu moju muku ko su dobre hladnjace oko kraljeva?
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja poslednje dve godine prodajem predstavniku jedne hladnjace iz Brusa .
Dolazi njihova hladnjaca da uzima malinu i vozi za Brus , a njihovi ljudi dolaze sa kombijima i prevoze malinu iz samog malinjaka , sto mijako znaci , uzimaju po okolnim selima kolima i onda uvece se tovari sve u kamion i vozi za Brus , tacnije jedno mesto ispred Brusa .
Sa njima sam najzadovoljniji.
Ne verujem da kupuju u samom kraljevu.

Davao sam i hladnjaci Ples sa kojom nisam bio nesto narocito zadovoljan . Za njih znam da kupuju i u Kraljevu i Vrnjackoj banji .
Samo sam jedne sezone davao jednoj hladnjaci iz Kraljeva i uopste nisam bio zadovoljan . Ne secam se kako se zove jer je to bilo odavno. Ne znam da li jos uvek postoji ta hladnjaca .
Ja sam od kraljeva daleko oko 60 km . Ne znam tacno kakvo je stanje sada sa hladnjacama koje su blizu Kraljeva .
Mozes se raspitati za otkupno mesto hladnjace Ples . Vec tri godine odlicno posluju , i redovno isplacuju malinare . E sad cena je uglavnom ista +- 10 dinara .
Hladnjacari iz okoline lepo se dogovore , okupe i ugovore cenu tako da ne dolazi do njihove nesloge i dizanja cena pojedinih hladnjacara.

Jednom recju mafija je to .
 
ja im nebih verovao na rec,jedino bi vlada mogla da nam bude garant i da konacno i mi saznamo kolika je tacna izvozna cena maline i kolko ko zaradjuje,za to su potrebni predstavnici malinara iz svih krajeva koji nisu podmitljivi i da predstave realnu sliku,al prvo moraju biti protesti da i mi isteramo kultivatore,traktorcice,kolica i ko sta ima pa da pokazemo nasu bedu i nezadovoljstvo,kad su mogli paori sa onim silnim mehanizacijama da dobiji svoja prava pokusajmo i mi.......
 
ja mislim da vi malo vise paniku stvarate nego sto bi trebali.
Polako ljudi pa nije ni krenila malina kako treba da zri.
Sto ste toliki pesimisti :)
 
Ko kaze da nije krenula da zri Enese?U Macvanskom kraju se vec uveliko bere vec nekoliko dana!
 
Poslednja izmena od urednika:
Majurac,
sta se desava oko Sapca? Koloko placaju Pancevci, oni su uvek bili neki reper, bar u Povlenskom kraju.
 
105 din al na otvoreno...avans... kod koih je dobra ... a kod koga je losija ...to je to
 
Poslednja izmena od urednika:
Licno mislim da je los.... Boban-pozega rece da u njihovom kraju svaki 10-ti malinjak je solidan ...ja tvrdim da u Macvanskom kraju ..naj vise svaki 20-ti je djene-djene ... mislim iz tih razloga je zastartovala niska cena....verujem da ce se povecati..:sta:
 
Sad mi bio covek iz Pocute, hladnjaca iz Koceljeve ne znam tacno koja krece sa 120 din, od sledece nedelje.
 
Licno mislim da je los.... Boban-pozega rece da u njihovom kraju svaki 10-ti malinjak je solidan ...ja tvrdim da u Macvanskom kraju ..naj vise svaki 20-ti je djene-djene ... mislim iz tih razloga je zastartovala niska cena....verujem da ce se povecati..:sta:
Pole,ja licno mislim da ti nemas pojma o zivotu......malina u mom kraju je extra kvaliteta,bas malopre sam isao i do ujaka,prodao je po 120 nakupcu iz Ns,krupna je,ima prelepu boju.Nisi ti sa svojim fotoaparatom obisao celu Macvu,pa da tako pricas!A nisi ni dr.mr.poljoprivrede,koliko mi se cini.
 
Majurac,
sta se desava oko Sapca? Koloko placaju Pancevci, oni su uvek bili neki reper, bar u Povlenskom kraju.

Tami trade placa u Lipolistu 105 din.....ostalo ovde svi 100 din.....i sto je najjace,neki,tek kada izmere,uzmes one papircine,kazu da ce lova biti za koji dan:haha:!Uzas!Uzimaju nam malinu,i jos se sluze i nasim parama,ovo malo bede......a od juce do danas,razlika u kursu evra otisla gore za 2 din......kriminal......
 
Poslednja izmena od urednika:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh