Maline-berba 2011. i cena u vasem kraju

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Evo beremo od jutros, ima solidno i ako je grad utukao, nesto se oblaca samo da se ne povrati kombajner gradimir....
 
Izgleda mrka kapa od cene. Svako jutro kad ustanem prvo okrenem par otkupnih mesta da vidim sta je nocas bilo i imali kakvog poboljsanja oko cene a ono sipak. Uvek se nadam krenuce nagore makar po 5-10 din svako vece, ali..................
 
Jutros sam razgovaro sa jednim od vecih hladnjacara u Pozegi i on tvrdi da je ponudjena cena plafon.Navodno postoje velike zalihe u hladnjacama a i izvozna cena je pala.Standardna prica.Mislim da su minimalnr sanse da bar dobijemo 100 din.po kg.
 
Evo me na otkupu večeras cena pala na 70, misljenja oko cene su razlicita, u sustini nista mi se ne svidja.... Ponovo kisa, videcu kad stignem u hladnjacu da li ce nesto ici u drugu klasu...
 
I kod nas cena ista 60,70 i 80 po kilo.
U razgovoru naravno otkupljivac kaze da svako moze dati do 95 din po kilu,sve preko imaju malu zaradu,a navodno veci rizik ,inace skoro sve ide u 1 klasu nesto malo u 2 a trece i nema.
Meni placa po 85 a reko mi da pogledam ukupnu kilazu pa ce doplatiti, videcemo.

Inace smo veoma siromasno mesto kao i vecina u srbiji,iznenadilo me sto je oko 10 tak ljudi doslo kod mene na kucu i zatrazili da kupe po 6/7 gajbica,i placali mi po 100 din,naravno dao sam svakome po gajbicu vise,da bar oni uzivaju u slasti koja je meni presela.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ima li resenja da se spreci budj i trulez sad u berbi? A cena bagatela, samo radnike ne mozes da isplatis, vec si u minusu.

Iako pravopis i gramatika nisu obavezni na forumu, potrudite se da bar bude razumljivo.
 
Poslednja izmena od urednika:
Svracao sam u nedelju u jednu hladnjacu .

Rekli su mi da je vlada glavni krivac za sve i kao sto neko rece , mi cemo finansirati izbore 2011 .

U ovu pricu 98% verujem .
No bez obzira na sve boricemo se za cenu narednih godina i to zestoko , odmah krecemo po zavrsetku ove berbe.

Ja sam inace dao 240 kg po 70 dinara i dalje . Cena ovde ama bas ni malo ne mrda . Miker je 85. Klasiranja nema.
 
Bila je 120 pa 110.Kad je padala kisa pre 7 dana placali su 80,ali su racunali sve u drugu klasu.
 
::jako_besan::Cena svugde ista, očito se kartel alavih hladnjačara i korumpiranih političara dogovorio pre berbe. Šta reći osim da je to odličan primer tržišne privrede na Srpski način.

Malina odličnog kvaliteta,bila bi i bolja da sam pred berbu koristio switch, ovako ima plodova s sitnim peckama truleži koje ne utiču na cenu. Zrelih malina jedno tona čeka branje u petak. Sutra stavim koju sliku.

Ako bismo bili složni kao jedan, vrlo lako bismo ekonomski uništili hladnjačare i stvari preuzeli u svoje ruke.

:ppozdrav:
 
Malina je ehtra kvaliteta, večeras sam ponovo poprskao sa switchom, a cena sramota.... Ako budem imao slobodnog vremena sutra idem na protest u Ivanjicu, moj ujak i par komšija idu sigurno a ja ako mi vreme dozvoli....

5wa79s.jpg

2vc7ptu.jpg
 
Društvo evo kakav je kvalitet kod mene, i zar ovo nije grehota dati po 80 din, a evo i jedna slika stanovnika malina.
 
Poslednja izmena od urednika:
E mene zbunjuje to sto cena nije svud ista ...godinama je u Macvi cena naj veca ...kazu da je zato, sto stize ranije...? Nemogu da veruijem da u vasim krajevima malina nije veceg kvaliteta a da nema vecu cenu nego u macvi..... ovo je za analizu...?

(očito se kartel alavih hladnjačara i korumpiranih političara dogovorio pre berbe.)

Moj utisak je da ove god. Hladnjacari su FER izasli sa max ..... i sa min zaradom jer moraju razliku u profitu dati POLITICARIMA
Pole nisi u pravu uvek je u krajevima(Uzice, Arilje, Ivanjica,B.Basta) na vecoj n.v. bila jaca cena nego u Sapcu i okolini.
 
nije ni jasno nesto jer tamo hladnjacari uopste nece da otkupe malinu ni po 80 din tako sam razumeo

nisi dobro razumeo,hoce da je otkupe jedva cekaju,sto da ne po ovoj ceni,nego je problem u tome sto ako im se navije hladno mogu da kazu necu vise da otkupljujem zbog loseg kvaliteta,zbog ovoga,zbog onoga pa cak i da vlada kaze cena je 150din on ladno moze da je ne otkupljuje e u tome je problem,trazi se garancija
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh