Traktorske prikolice za prevoz bala u vecem broju!!

Bice kroz koji dan...mogu slikat al neznem postavljat na forum .
 
Dimenzije sanduka su 6*2.30m.Mi tovarimo oko 180 do 200 bala, razlog zbog kog ne tovarimo vise je sto ne mozemo proci kroz šupu zbog visine.Inace moze stati i 300 komada.
 
Ekstra stvar.Mi tovarimo na obicne prikolice bez catlova i pomocnica pa malo stane bala ali ovako nesto bi mi dobro doslo
 
Vidim na oglasima neke imaju armaturnu mrezu umesto patosa

- - - - - - - - - -

Vidim na oglasima neke imaju armaturnu mrezu umesto patosa
Od kog kombajna su kolica
 
Može i mreža, ali trebalo bi dve, jedna na drugu. Pošto je to malo jeftinije od lima, ja sam se ipak odlučio za lim, jer tako može da posluži i za nešto drugo osim sena.
 
Ovo extra i nisko za utovar...ja tovario betonske stubove za ogradjivanje na niskonosecu prikolicu ali opet za bale je ovo bolje.
 
Mi smo za perutninu jedne godine prespvali i unosili slamu, sa zmajevkom i kamionskom od 6m duzine tovarili smo u turi 660 bala, pa mi ovo malo malo bala za tako nisku prikolicu.
 
Mi smo ograniceni visinom, to nam je najveci problem.Ogromna razlika je tovariti bale na nju i na npr. zmajevku, razlika nebo i zemlja.Prosle godine je ojacana sasija jer smo morali napraviti resetku zbog lima, inace lim je pocinkovani od 1.2mm.Ne secam se od kog su kombajna kolica, da li od 142-ke ili 161-ce.Mi idemo 6 ili 7 redova bala u visinu.
 
ja sam moju popatosio drvenim daskama. posto je kod mene brdovit teren lim se kliza kao djavo. ne mozes da spakujes bale. lim kod mene ne stavlja niko. ja na moju stavljam 250-270 bala dimenzije su 5x2, visoka je od zemlje nekih 70 cm. stavim po jedno 7-8 redova bala. prosle godine sam jednom stavio 11 redova uvis, pretovarali sa nekog kamiona posto nije mogao kamion da pridje do objekta, pa sam na kratko prevukao, 100m. pretovarali po mraku, ja pakovao na prikolicu, nisam ni brojao koliko ima redova, po mraku nisam imao orijentaciju koliko je visoko. tek kada sam trebao da sidjem prislonili mi merdevine... i jao nikad sici do zemlje.
 
Verujem ti...zato vise niko i nece da dodje da mi pomogne..kazu da nisam normalan...a lagane,nemaju ni 20 kg..

- - - - - - - - - -

Salu na stranu,nije tesko bacati sve do samog kraja jer tata skakuće ko majmunče,slozi prva 4 reda normalno u horizontalu,i onda krene nakoso od 4og do gore sa prednjeg na zadnji kraj recimo,tako da 95 posto bala bacam samo na 4ti red..

- - - - - - - - - -

E zato su dubrave i kikinde mama... malo stane,brzo natovaris a jos brze istovaris..

- - - - - - - - - -



- - - - - - - - - -

Istovario za sekund :))
 
Nazad
Vrh