Traktorske prikolice za prevoz bala u vecem broju!!

bojankosovo

Član
Učlanjen(a)
8 Maj 2011
Poruka
71
Lokacija
Leposavic selo Ibarska Slatina
Tema za sve kolege kako doraditi traktorsku prikolicu za prevoz bala ali da to bude u sto vecem broju bala, pri tom da se mogu svezati sigurno sa uzetom da ne dodje do ispadanja bala.Ako imate slika vasih prikolica stavite ih u ovoj temi bice od koristi za sve.Pozdrav.:cool:
 
Samoutovarna prikolica sa koje sam odstranio vecinu delova, produzio i prosirio. Posto je i pod skoro pa na osovini onda pretpostavljate i visinu.
 
mi koristimo ovu ide oko 350 do 400 malih bala, 18 do 20 okruglih (suho) ili 10 sjenaze

882f88e8.jpg


64133e9f.jpg
 
Poslednja izmena od urednika:
ovo je sad gore bilo 380 sa uvucenim sedmim redom samo na slici jos nije do kraja popunjen. a tel. kabel su bratu digli visoko jer ga je par puta zakacio s prednjim utovarivacem ( i skoro odnio susjedi kroviste :osmeh: )
 
Cini mi se da sam vec kucao .moj stric je napravio od svog Tamica prikolicu za seno dugu 5 a siroku 2 metra a patosirao je sa mrezom osmicom ( rostilj za ploce) i na nju stavi po 320 bala. jedina joj mana sto kad se zakaci za kuku morada se stovara od zadnjeg kraja da ne pretegne zadnji kraj .
 
Sta mislite da napravim prikolicu za seno od kolica za heder od 142? Malo sam razmisljao da bude tri metra sirine ali stranice da se preklapaju tako da mogu i da je koristim za nesto drugo a ne samo za seno. Tockove bi stavio od zmajevke...
 
Jao kakvu sam danas prikolicu vidio na stočnoj pijaci u Bijeljini, išao da vidim cijenu kukuruza pa malo obišao. Prikolicu vozi ogromni Ursus C-385 sa prednjom vučom, a dugačka je po mojoj procjeni 2.5 puta kao traktor. Ima velike gume (20") i osovinu od Deutza, al nije dao čiča da slikam, šteta stvarno, ja veću pravljenu prikolicu nisam vidio.
 
Sad 3-ćeg u Rumi su bila kolica od kombajna i razmišljao sam o toj soluciji za prikolicu za bale ali je dugačka pa bi prevoz bio skuplji nego kolica, ali su kolica bila malo izbušena od gelera dali od nato-a ili su doterana iz Hr, jbg nepitah za cenu, ali mislim da nisu prodata.
Koliko li može bala da stane u ovu prikolicu iz prethodnog posta, nemogu ovako da ocenim preko slike.
 
Jao kakvu sam danas prikolicu vidio na stočnoj pijaci u Bijeljini, išao da vidim cijenu kukuruza pa malo obišao. Prikolicu vozi ogromni Ursus C-385 sa prednjom vučom, a dugačka je po mojoj procjeni 2.5 puta kao traktor. Ima velike gume (20") i osovinu od Deutza, al nije dao čiča da slikam, šteta stvarno, ja veću pravljenu prikolicu nisam vidio.

Ih bre zombie, trebao si malo paparaco da budes :osmeh:.

@Kosjerac preko 200 sigurno.
 
Treba uzeti slep prikolicu od kamiona msl da su one 13m i ondanapraviti 5 tocak da se moze zakaciti za traktor i gas :D tamo bi se moglo anslagati dosta bala :)
samo je problem milicija...
 
Treba uzeti slep prikolicu od kamiona msl da su one 13m i ondanapraviti 5 tocak da se moze zakaciti za traktor i gas :D tamo bi se moglo anslagati dosta bala :)
samo je problem milicija...

U USA to ne bi bio problem, tamo je gotovo sve van upobičajenih standarda. Zgodno je kada je skladište negdje u okviru njive, pa se mogu koristiti kojekakve inače nedozvoljene mašine i priključci. U Njemačkoj dosta farmi je tako organizovano, kuća, štale i sjenici su u okviru polja pa se ne izlazi na javne puteve. Ogromna većina traktora i prikolica u Njemačkoj nije registrovana, tek kad hoće da prodaju onda srede papire. Ima po oglasima takvih prikolica od 7-8m dužine pravljenih od kojekakvih kamiona i autobusa, posebno na istoku Njemačke gdje su bili Rusi pa je i narod prihvatio njihove običaje da se improvizuje koješta, dok je na zapadu nešto drugačija situacija.
 
Nazad
Vrh