Traktorske prikolice za prevoz bala u vecem broju!!

Moze,naravno.
Sasija od Zastave,duzine 5,3 m,felne sa obrucima,isto od Zastave.Gume od kombija,teretne sa oznakom C. Dimenzije 215-75/16(polovne). Cevi poprecne 60x40x3,ispod prve i zadnje,cev 80 x 40. Pozadi gde je vuča za drugu prikolicu - I profil 140. Kosnici ispod poprecnih cevi na kojima je lim-40x40. Lim debljine 2 mm. Ruda 100x100x5.Dužina te cevi je 3 m.
Diferencijal je isto od Zastave,ucvrscen za sasiju U profilom 140 i L profilom 70x70.
Koštala me je negde oko 80 000,ako sam sve upisao.Spoljašnje gume sam imao,kupio sam unutrasnje i pojaseve. Platio sam komsiji varenje rude i dela oko osovine jer imam obican elektro aparat,a on je to odradio invertorskim.Ostalo sam sve sam uradio. U troškove nije uračunat (naravno) moj rad.
Ako te zanima još nesto,pitaj :ppozdrav:
 
Evo da malo osvezim temu.
Uradio sam za sebe prikolici za bale, od zastave kamiona kupio sanduk, sasiju i zadnju osovinu, sanduk produzio i prosirio, osovinu povukao malo nazad, i uradio napred ogradu.. Sad su dimenzije 5,2 x 2,3m

71e817ea45f60982ee142ac76ce127f4.jpg
d032b29c1c76649a2ce31f3c8373afcd.jpg
dd438fd8b5c214debbacf3bb437c8d58.jpg
f8bb940a93356621d81abb797a2f5bf2.jpg
cfc8855f233bc9fe3e8f71698a3c5d0d.jpg
d6bb7c2ee70bb848a4010d5ab40ee80b.jpg


Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Одлична преправка само можда је требало да патос не буде раван већ са краја да има нагибе да кад бале улегну и онда нема мрдања. Ја исто имам заставицу расходовану и ево већ пар година никако да је прерадимо,а ваљала би за све новце.
 
Mozda je samo trebala osovina jos malo unazad, nekih 30cm, da bude 1/3 sanduka iza osovine pozadi.
Znam kolega da bi tako bilo idealno ali zbog nasih terena, strane i ostre krivine, maalo sam je povukao napred, osovina je postavljena na 3,2m, nazad je ostalo jos 2m. I ovako dosta useca krivine ali ici se.

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Alen koliko si platio snduk šasiju i osovinu
Platio sam 400e, osovina sa diferencijalom unutra, duple gume, i jos jednu rezervnu gumu sa felnom i prevoz u toj ceni do moje kuce. Patos je zdrav, samo sam prosirio poznaje se koliko. Dobio sam i aluminijumske stranice odlicne, ali sam ih skinuo zbog prosirivanja, pa ce se iskoristiti za nesto drugo.

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Одлична преправка само можда је требало да патос не буде раван већ са краја да има нагибе да кад бале улегну и онда нема мрдања. Ја исто имам заставицу расходовану и ево већ пар година никако да је прерадимо,а ваљала би за све новце.
Razmisljao sam i o toj soluciji, tj prvo sam hteo tako, pa se predomislio, sto zbog izgleda, sto zbog jednostavnosti da se uradi ovako ravno, a lako se moze dodati letva po krajnjoj dasci i dobije se takav nagib ka unutra. Mada ja uvek vezem spanerima bale tako da nece biti problema sigurno.

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Sad rešeno, ovde u tazbini. Trebalo mi kolevka i bolcna kipe za zmajevku. Sad uzeo klip sa kolevkom, ostalo mi bolcna, ovaj ipak nije imao.
 
31, svaka cast.

Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh