Stalska oprema za koze i ovce

  • Začetnik teme brundalo
  • Datum pokretanja
Ovo jeste za krave ali sa malim preinakama pase za ovce i koze. Ove velike su za roto bale i jedna roto bala je unutra za 250 ovaca traje 7 dana. E sad ona kofa unutra se nasla slucajno(ah ti sajmovi ili vasari kako oces). Ali ima jos slika i bit ce objavljene. Pa ko voli nek izvoli ja san pristalica sam svoj majstor a novci za hitnije i potrebnije namjene :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Ja sam za. Treba kopirati sve sto je uspesno ali cini mi se da moze jos dosta toga od opreme da se unapredi
 
A evo jos malo od svega za koze i ovce
equipment3.jpg

equipment2.jpg

equipment1.jpg

equipment11.jpg

equipment10.jpg

equipment8.jpg

Ako hocete ima jos ali sve se ovo da kopirat, jer mi jednostavno smo premali za velike investicije :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Samo nastavi Brundalo :ppozdrav: , ja na proleće počinjem praviti malu štalu za 20-ak koza i biće samogradnje samo tako!
 
Ali i ti i ja moramo kupit jednu stvar, a to su kante sa dudama he he :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Ja to još uvek rešavam sa flašicom, psihički se odmorim dok ih nahranim i kada provodim vreme sa njima.
 
brundalo je napisao(la):
Ovo jeste za krave ali sa malim preinakama pase za ovce i koze. Ove velike su za roto bale i jedna roto bala je unutra za 250 ovaca traje 7 dana. E sad ona kofa unutra se nasla slucajno(ah ti sajmovi ili vasari kako oces). Ali ima jos slika i bit ce objavljene. Pa ko voli nek izvoli ja san pristalica sam svoj majstor a novci za hitnije i potrebnije namjene :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:

Sto se kofe tice to je moja greska. Kakve veze ima kofa sa senom?
Sto se kapaciteta tice, to jest ideje da unutra roknes roto balu i da 250 ovaca jede 7 dana to mozda pise u prospektu ali nece moci. Ili moze malo morgen :haha:
Pa nisu ovce zirafe. Pojedu ono pred nosom jos malo istegle vrat i gotovo. Tako jedna bala moze da traje i vise godina :haha:

Razmislio sam malo o tom problemu i zakljucio da jedini nacin poluatomatskog dotura sena za duzi period je da seno slobodnim padom nadoknadjuje ono pojedeno. Kada budem imao vremena napravicu skicu ideje.
pozz
 
Čugi je napisao(la):
Samo nastavi Brundalo :ppozdrav: , ja na proleće počinjem praviti malu štalu za 20-ak koza i biće samogradnje samo tako!
bravo Cugi, raste stado.
Ako imas mesta, moj predlog je da razmislis o tome da ti ta stala bude kao modul. Da po potrebi mozes da je povecas. Ko zna sta nosi sledeci dan? Uvek je dobro imati mogucnost da sto laksim postupkom mozes da povecas kapacitet cak iako o tome sada ne razmisljas.
 
Evo, ovako nekako bi mogle da izgledaju neke kruzne jasle koje ne bi morale da se pune svaki dan. E sad ove sipke bi mogle da idu sve do plafona, na plafonu rupa, a na tavanu senik.....lak posao?

Naravno "kecelja" obavezna i nema rastura.
P.S. neka vas ne zbunjuje kako izgleda ovo seno. To je seno jedne magicne biljke o kojoj ce tek biti reci.
 
Prostora za povećenje ima, ali znam da ću se zadržati na ovom broju, jednostavno nemam vremena ni potrebe za većim, jeste da se ne zna šta nosi sutra, no to je već neka druga priča, u svakom slučaju hvala na predlogu. :ppozdrav:

Moj 800-ti post :osmeh:
 
@ Tar da ne citiran sad sve ovo je deja vu. Naime vec izmisljeno. Taman san ti tija odgovorit na prethodni post kad san vidija da si za prsa prisika ciljnu ravninu. :D E sad ne bi to morale bit kruzne jasle mogle bi bit i duzne i kvadratne...ali ona ideja da se ubacuje sa plafona mi se svidja :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Evo jos malo opreme za koze i ovce, a moze i obrnuto
easyfeedpanelw.jpg

feederrackeatingweb.jpg

easyfeedpanelw.jpg

easyfeederwgatew.jpg

easyfeederinuse-245x194.jpg


Sve ove navedene slike sluze i kao linkovi za te sajtove. Dostaje desnim klikom misa na sliku aktivirati padajuci meni i izabrati properties. Tu van je web adresa tako da mozete na link.Ovo vazi za sve gori objavljene slike :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Čugi je napisao(la):
Prostora za povećenje ima, ali znam da ću se zadržati na ovom broju, jednostavno nemam vremena ni potrebe za većim, jeste da se ne zna šta nosi sutra, no to je već neka druga priča, u svakom slučaju hvala na predlogu. :ppozdrav:

Moj 800-ti post :osmeh:
meni pise da ih imas 806 ali svejedno :D :ppozdrav:
 
Evo moja jos uvik nedovrsena samogradnja. Vrijeme neda. Non stop kisa ali iducih dana bi trebalo bit gotovo. Treba jos zabit 4 stupa za izmuziste i sve to pod krov. Materijal je spreman ali vrijeme.... ::lose::
Inace izmuziste ce bit u produzetku(dnu ovog hodnika) i kroz njega ce ovce i koze na rampu za muzu
ztlFHzewwUV4jUKl.v.jpg

hj66MfPCTrXIY3rg.v.jpg

6bw9kaNlBptjuWtr.v.jpg
 
svaka čast majstore,vidi se da je za sve bitna samo dobra volja
 
Nazad
Vrh