Stalska oprema za koze i ovce

  • Začetnik teme brundalo
  • Datum pokretanja
Cibi svaka cast! A naravno to isto mislim i za miladinovica! Korisni vam bili! A sad da pitam za te lampe, gdje ih se imati kupiti (poljoprivredne apoteke ili..) koja je jacina najbolja za jagnjad i kako da trazim, imaju li neki naziv? Prije par dana sam ih htio kupiti, ali ili ja ne znam da objasnim, ili su prodavaci toliko zatucani po pitanju toga da bas nigdje nisam nasao!
 
Ima ih u poljoapotekama, imaju infracrvene i infražute, većinom ljudi uzimaju infracrvene i ja sam platio 615 din lampu od 250w i već sam jednom jagnjetu sa njom spasio život jer po ovakvom vremenu puno znači.
 
Nije za ovu temu,pa ce urednik sigurno prebaciti.Da se razumemo.jedno je kuciste za sijalicu,o kome ja govorim,a drugo je sama sijalica.kao sto kvicoje rece,cena sijalice je oko 600 din.i nju sigurno imas u polj.apotekama,neki je zovu i kvocka.to je ovo sto se vidi na Čibijevim slikama,a ja sam pisao o zastitnom kucistu za takve sijalice,koje onemogucuju da se sijalica razbije i izazove pozar kad ovce zaljuljaju grejalicu.
 
primitivno ali funkcionalno na minus 15-20
2vn06j5.jpg
 
Nemogu jadni da spavaju, bije im svetlo u oci ,samo da im dodas spil karata i mogu da igraju poker:haha:.
 
znaci litra oko 170, otkupna cena bi bila nege oko 70 dinara ::lose::

Daj boze da mi se pojavi neko sa otkupnom cenom pa makar bila i 60 dinara po litru, odma bi podigo drugu stalu i prosirio stado na 50 koza... Cuo sam se sa jednim prijateljem 2 sela dalje od mene, kaze niska mlekara uzima od njih kravlje mleko i usput uzimaju i kozije, po istoj ceni. Samo da se makne ovaj sneg moram da odem do mlekare da vidim na licu mesta da li hoce da ga otkupljuju i po kojoj ceni.
Inace nasao sam par ljudi u gradu da im nosim svaki dan po litar za 100 dinara, i dalje trazim jos ljudi ako uspem da nadjem jer ocekujem najmanje 30 litara dnevno, inace ovako za 4-5 litra to mi samo gorivo pokrije :sta:
 
Super je fora, ovako za male pare možeš da napraviš motažno-demontažne boskeve, da ih kombinuješ samo ne znam kako se fiksiraju?
 
posto je ovih dana bilo lepo vreme, da se ne bih dosadjivao ( citajuci neke postove o jaslima ) resio sam da napravim jasle koje je miljko preporucio i dao dimenzije i razmake.kada ih uporedim sa onima koje imam (jagnje moze da uvlaci glavu u njih) ove su mnogo bolje jer moze vise jagnjadi da u isto vreme jede a i rastur je manji
 
pozdrav svima
nov sam na forumu,ali ga pratim već duže vreme.kako sam napisao u predstavljanju preuređujem farmu koja je bila za tov junadi,za uzgoj koza.farma poseduje betonske kanale za osoku-gnojnicu,pa me interesuje dali neko od vas ima iskustva sa rešetkastim podom,interesuje me vaše mišljenje o tome kao i vaš savet.
 
Predzadnja slika u donjem desnom uglu,inace ima dosta zanimljivih hranilica

cene nisu vazece katalog je star 3 god a i dodaje se pdv od 19%
 
Matke,pitanje nije meni namenjeno,ali vidi,nije amstel block,a imas i amstel block i takve stalke u clairu,to ti je blizu.bas sam se iznenadio da i to ima posebno.
 
matke,pitanje nije meni namenjeno,ali vidi,nije amstel block,a imas i amstel block i takve stalke u clairu,to ti je blizu.bas sam se iznenadio da i to ima posebno.

хвала вам колега, често одазим до њих, али нисам виђао овакве сталке. :ppozdrav:

matkee,nije amstel blok. I stalak i lizalica su doneseni iz svajcarske

ти Швајцарски су зло ! :cool:

---------- Poruka napisana 01-04-12 u 20:15 ---------- Prethodna poruka je 27-03-12 at 23:28 ----------

Kolege zanimaju me dve stvari.
1.Kupio sam držač kamene soli kao sa slike, na koju visinu da ga postavim da i ovce i jagnjad mogu da ližu blok ?
2. Kupio sam ovakvu pojilicu za ovce, na koju visunu da je postavim ?

 
Nazad
Vrh