Stalska oprema za koze i ovce

  • Začetnik teme brundalo
  • Datum pokretanja
B

brundalo

Guest
Da ne bi spamali druge teme otvaram ovu temu a takodjer molim i "big bosa"-novii molim te da objedinis i ovdi ubacis onu siksovu temu o izradi kvalitetnih jasli za ovce. Dakle sve sta imate o ovome rec ili objavit ucinite to ovdi :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
dado evo skice. Ova je za malo vise od jedne ovce ali ako ces drzat do higijene i ic naprid napravi je odma da se posli ne zajebavas. moci ce ti koristit i za strojnu muzu tako da ces jednin udarcen ubit dvi muhe
DtO8xcIRt5ZJz_ju.v.jpg


Ako ti sta ne bude jasno pitaj. I znaj ovo su ti mire u incima moras ih pretvorit u centimetre. Jedan inc=2.54 cm
takodjer sa strane di su im glave moras ugradit korita za koncentrat. Time ce ti na rampu trcat same neces ih tribat molit
 
u incima i u stopama. Kada je iza broja jedna zapeta to ti je stopa 30.5 cm a kada su dve zapete onda je inch.
(sta mogu kad sam precizan :haha:)
Sada prvi put vidim ovaj stalak za ovce. Ovo je isto kao za koze.I ovaj je za kolektivnu zurku.
ovde imas izgled pojedinacnih stalaka pa vidi i to http://poljoinfo.com/index.php/topic,308.15.html
 
@dado Sta je najbitnije ovo mozes sve sam napravit ili od drva ili od zeljeza tako da smanjis troskove :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
hvala dečki na skicama i fotografijama,mada to nikad dosad nisam vidio,baš sam tako nešto zamislio da bi trebalo napravit ovo mi je potvrdilo zamisao a i olakšalo puno jer ne moram smišljat dimenzije,svaka čast.a jel ima koji određeni razmak za letve između kojih im stoji glava jer nisam taj podatak primjetio na skici?
 
dado je napisao(la):
hvala dečki na skicama i fotografijama,mada to nikad dosad nisam vidio,baš sam tako nešto zamislio da bi trebalo napravit ovo mi je potvrdilo zamisao a i olakšalo puno jer ne moram smišljat dimenzije,svaka čast.a jel ima koji određeni razmak za letve između kojih im stoji glava jer nisam taj podatak primjetio na skici?
Ima dado ali sad iden na rucak pa cu ti posli te mire stavit a dat i jos jednu skicu za ovce. Pa ti odluci sta ces napravit. Uglavnom imas tih mogucnosti ka u prici :ppozdrav: :ppozdrav:
evo ti dado link ovdi ces sve nac, ja iman i jednu i drugu kombinaciju i jedna i druga radi i na ovcama i na kozama :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
http://www.hzpss.hr/adminmax/publikacije/Smjestaj koza.pdf
 
@ Ivanhoe ajde decko pivaj sad ka kanarin, ocu da te cujen ::vino:: :veseljak::
Nije tema za stalsku opremu ali ima veze sa onim sta namjeravan radit. Tija bi napravit cirkular za izradu dascica i stupova za ograde. Naime ima terena di ni u teoriji ne mogu stavit el.pastira, zbog previse kamena nema efekta. Ovih napasnika od divlje crnogorice ima ka u prici i od nje bi to radija. Iman motor od hidrofora jacine 1 Kw. Jel to dosta? Cirkular bi pila grubo drvo kazimo "balvane" dijametra do max 10-12 cm i duzinu ja mislim da ne bi bilo preko 3 metra. Jeli taj motor dovoljno jak ili mi triba jaci :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
 
Nije problem u jačini, za tvoje potrebe biće ti dovoljan 1kw, nego u obrtajima, mora biti minimum 3000.
 
Čugi je napisao(la):
Nije problem u jačini, za tvoje potrebe biće ti dovoljan 1kw, nego u obrtajima, mora biti minimum 3000.
A to znaci i automatski jaci motor jel tako. Znavi od 1,5Kw navise ili se varam :sta: :sta: :ppozdrav:
 
brundalo je napisao(la):
@ Ivanhoe ajde decko pivaj sad ka kanarin, ocu da te cujen ::vino:: :veseljak::
2.put me ponudi prosekom vise mi pase :D :ppozdrav: :ppozdrav: :ppozdrav:
Taj motor bi ti bio dobar za tracnu pilu.Da bi seko balvan 0120 treba ti list od bar 300 mm (osovina,steznici,matica,100,lose naleganje balvana) da bi ispostovao brzinu rezanja 60-70m/s treba ti 4500 o/min,a tu treba spanaca :osmeh:
motor od 2KW oz lagano guranje bi bio dovoljan.
 
G.Brundalo ne slusaj ih,oni se zezaju,tebi treba masina a ne igracka samo vise od 2kw moze to da radi i to trofazni,. monofazni nece ni da krene, mada moze ali treba jak motor pa da smanjis brzinu da bi dobio snagu,ali to je vec druga prica.
 
Što bi ga zezali, ja sam ozbiljno rekao, ja imam profesionalni 3kw 4800 obrtaja trofazni, ali komšija ima za sebe ručno pravljeni monofazni 2kw 3500 obrtaja i seče drva za grejanje za svoje potrebe, polako ali ide.
 
Slazem se Ivanhoem da je potreban list od bar 300 mm ali taj ce da sece max 10 cmpod idealnim uslovima ako odbijes onih 100mm.
Znaci jos veci. Posto je to sto hoces grub posao ne treba ti neka velika brzina. Potrebna brzina kod rotirajucih alata se izracunava kao obodna brzina. Primer mala brusilica ima 11000 o/sec a velika npr 5000. Ali zbog veceg precnika brusne ploce obodna brzina je priblizna. Isto to vazi za testere. Sto veci precnik manja brzina. E sad treba da nadjem podatke za obodne brzine. A to je malo teze.
 
Evo danas kod prijatelja slučajno ugledah ručni rad i odmah sam otišao po aparat, cirkular sa monofaznim motorom od 950W, brzina 1450 obrataja, odnos remenica 2 : 1, i time postiže dobru radnu brzinu, testera 300mm. Za svoje potrebe ga koristi i kaže da je zadovoljan, malo sporije, ali ide, isto kao i kod onog komšije što sam pomenuo u prethodnom postu.
 
Evo jednih zanimljivih jasli. gleda san ih po prospektima a u samogradnji se mogu napravit za male pare.
mozda imaju jedan nedostatak a to je da bi gornji dio trebalo povisit i pozpuno zatvorit sa strana da se ovce i koze ne propinju, pogotovo koze koje su poznati rasturaci hrane. Unutra bi po visini bilo pozeljno ugradit stozac tako da hrana ravnomjerno pada na sve strane i takodjer im malo suzit prostor za glavu tako da ne mogu vadit vani kako hoce hranu
OVHsuqhWnXngfhyT.jpg

Zep4Uh8ciHmsUYy7.jpg

R3lYlO2qSCaSxiC_.jpg

Sve mjere su u incima a vi ih preradite u cm. 1 inch=2.54cm
 
e ovo se nisam nadao.
Pa gde bas Brundalo da zakaci ovu skalameriju? Ovo je jedino dobro da udjes unutra i da places :haha:
salu na stranu gledaom ja ovo, gledam, i moglo bi se to upotrebiti ali za zardinjeru!
 
Tar je napisao(la):
e ovo se nisam nadao.
Pa gde bas Brundalo da zakaci ovu skalameriju? Ovo je jedino dobro da udjes unutra i da places :haha:
salu na stranu gledaom ja ovo, gledam, i moglo bi se to upotrebiti ali za zardinjeru!

a sad ja neznan jel se ti zezas il istinu govoris. doduse ja sa svojim znanjem i strukom mogu napravit metalne puno bolje al za onoga ko nema ili tek pocinje i ovo je dobro a mozda ti pasu ovakve
d_LfjOkriW999i3R.v.jpg

ili ovakve
o5UtJ3_NgdR3VO4P.v.jpg

Nadan se da san ti odgovorija :ppozdrav: :ppozdrav: Usput pogledaj im cijenu gornje 650 eura a donje 1000 eura
Napomena ove slike su "pozajmljene" od kolege sa HR foruma
 
kaze se u svakoj sali ima malo i zbilje! :D
e sad ova od 600 mi lici. Ima i onu veliku kofu pa sta ispadne ostane dole ne rasipa se, zanimljivo. Jedino mi lici kao da je za krave, ne mogu da ocenim dimenzije a i ugao suzavanja koji treba da "zarobi" glavu ne lici mi da je za koze. Nemam reper pa ne mogu da ocenim! Ali to su spoljne jasle za neki ispust i to moras da punis dok je "blago" u stali a kad treba da dopunis sta onda probijas se kroz stado a na vilama nosis balu iznad glave ? ? ?
 
Nazad
Vrh