Dud

Moram videti gde ima da se kupe sadnice duda.. Na jesen bih posadio malo sadnica oko ispusta za svinje.. Prosto ga obozavaju.

Javi se na jesen, znam nekog ko zna nekog ko ima :haha: Pazi samo da ti svinje ne postanu alokoholičari. :svinja:
 
Hvala kolega čućemo se ! Ovde kod nas ljudi traže dudovaču, ali nema dudova, i cena za litar je dobra ! :ppozdrav:
 
Kolega @mims da li imate samonike mladice duda ili kalemljene sadnice ? Juče smo bili do jednog od najboljih rasadničara u ovom kraju, pa mi je rekao da ima kalemljen beli dud, koji se prevashodno koristi u preradi. Da li znate koji međuredni razmak treba praviti, ima li neko orijentacioni program zaštite duda, da li je sklon oboljevanju i koliko može da bude roda u ponoj rodnosti ?
 
Sejan je iz semena, nije samo rasti ali nije ni kalemljen, raspored zavisi od toga šta čovek hoće, da budu ispred kuće, negde napolje na vikendici ili voćnjak. Jedino ih napadaju insekti ali nije obavezno od godine do godine.
 
Znači nisu skloni ne izlečivim bolestima kao npr. šarka kod šljive, pa iskreno posadio bih 4 duda, ako ih je moguće ugurati na širinu od 18.60 m. Insekticid, atomizer i nema problema. :ppozdrav:
 
Mims, eto mene kod Tebe na jesen, po sadnice... Nije Beckerek na kraju sveta.. Ili, mozda Petrovgrad.. Malo sale,nije na odmet. Vidimo se na jesen, ako da Bog.
 
Jel ima potrebe da se preventivno prska necim ovaj moj ?

Zacudjujuce je da sam ovde po raznim naseljima u NS-u naisao na dosta dudova po haustorima,vise nego na selu ih ima.
 
Nema potrebe. Ako nečeg bude pošto su mali možeš da ih prskaš i sa nečim što se koristi za sobno cveće.
 
Imam dva duda jedan crni koji obilno radja i jedan beli koji je na losem mestu posadjen i preblizu drugom drvetu i on samo po neki plod da a sto se tice zastite koliko sam primetio njega samo napada svilena buba ( ako je to to) i bas sam danas sekao par grancica koje su bile pune gusenica.
 
Evo 2 od 4 duda koja imam u zadnjem dvoristu,jedan k'o slika a drugi samo sto je ziv,oba se nalaze zice izmedju drava znaci sve im isto a takva razlika.
 
Nazad
Vrh