Dud

Ja sam kalemio "žalosni" dud ovog proleća, na podlogu koja je sama izrasla u sred šljivara ...plemku sam uzeo negde u januaru iz školskog dvorišta susednog sela i držao u frižideru sa ostalim plemkama drugog voća...kalemio sam engleskim spojem na oko metra visine...nažalost nije uspelo...
 
Калемио сам јесенас падајући, жалосни дуд са 3 пупољка (горњи мало касни).
Како би требало организовати младаре: да оставим само један, сва три, да ли да их савијам на доле, или ће се и сами повити, треба ли их скратити...?

 
Poslednja izmena:
Nemam iskustva ali ja bih ostavio sva tri i mislim da će svi da krenu sami da padaju zato je važna visina kalemljenja... ipak opet da napišem da nemam iskustva.
 
ma to ti je takva vrsta da cim malo naraste grana sama od sebe krene padati,tako da ne moras nista dirati, ostavi sva tri pupoljka jer ce to biti tri grane
a ako zelis negde da ti pusti granu rezi u prolece da se grana u tom pravcu

- - - - - - - - - -

Evo ista stvar samo je brest u pitanju

 
Eh, i ja sam okalemio padajući...ali mi je isto pitanje palo na um, prilikom jučerašnjeg obilaska...Meni sledi, na jesen, premeštanje na stalno mesto, s'toga ga neću dirati, verovatno do idućeg proleća. No, kod mene je porast mnogo manji, valjda što je kalem od ovog proleća...Jebiga, zaboravio da slikam...verovatno sutra...
 
Калемио сам јесенас падајући, жалосни дуд са 3 пупољка (горњи мало касни).
Како би требало организовати младаре: да оставим само један, сва три, да ли да их савијам на доле, или ће се и сами повити, треба ли их скратити...?

@Zorane
kad si ga kalemio,u kom mjesecu.Ja sam kontao da to uradim u avgustu...da li je rano?
 
Pozdrav. Posadio sam crni dud pre 10 godina jako sporo napreduje posle 10 godina velicine je jedne manje višnje rod nije dao nikad. Šta da mu radim pocela je da ga hvata i ona zuta mahovina sad sta da prskam protiv toga.
 
Nazad
Vrh