Dorper rasa ovaca

2qvy1d1.jpg
15gfac4.jpg
 
Imam utisak da sve plemenite rase ako nisu u adekvatnom drzanju imaju veoma brz genetski sunovrat,npr fotografija koju je postavio Strainac,pa zar od ovakvih jagnjadi(Rumunskih) moze da izraste nesto nalik onom priplodnjaku.Ja sam licno razocaran jagnjadima sa fotografija.
 
pozega nemoj tako,sve plemenite rase koje su usle u srbiju barem nisu vrh kvaliteta a i ovde neverujem da je ovaj dorper od vrsnih grla,znam da su vecinom tovne rase donirane romunima i da nije bas kvalitet ekstra sto im je doniran,
 
Ovo je slikano "uzivo" na farmi, u stadu dorper ovaca. Slike na internetu i sa sajtova su dorper ovce u "izlozbenoj kondiciji" pripremane i izabrane za slikanje, pa se ne mogu porediti. Uostalom, svako objavljuje svoja top grla, marketing i reklama su mocna stvar
Ovo stado dorper ovaca nije donacija, vec uvoz privatnog odgajivaca u Rumuniji.
 
Zna li se odakle je uvezeno stado? Česi su skoro uvezli nešto genetike direktno iz JAR a prethodno se Dorper u Evropi pazario samo iz nemačke ili s nemačkim poreklom ali tu kvaliteta nije bilo.


Molim kolege da umanje slike.
 
koelga vla i donacije su bile privatnim ljudima ali mesto 500-600eu su placali po 100-150eu,nebitno nesumnjam ja nego sam bio na seminaru gde se radilo o ovcarstvu rumunije i gde je spomenuto da je donirano mesnate rase(dorper,sarole i teksel)iz razloga unapredjivanje mesnatosti,cak znam i da je klanica otvorena ali nije zazivela jer je ipak nastavljen po starom gde nije melezeno sa tim rasama
 
Ovo je slikano "uzivo" na farmi, u stadu dorper ovaca. Slike na internetu i sa sajtova su dorper ovce u "izlozbenoj kondiciji" pripremane i izabrane za slikanje, pa se ne mogu porediti. Uostalom, svako objavljuje svoja top grla, marketing i reklama su mocna stvar
Ovo stado dorper ovaca nije donacija, vec uvoz privatnog odgajivaca u Rumuniji.
@Vla gde se nalazi ta farma u rumuniji,da svratim da vidim posto provodim 20 dana mesecno u rumuniji.
 
Tebi svaka cast,to sam pomenuo vise puta.AL bez sistema nema napretka,to sto ti cinis je odlicno,al samo da zadovoljis svoju dusu.Ni mnogo profitabilnije grane stocarstva nemaju vise snage da se bore,a ovcarstvo je na margini tako reci ne postoji i za njega niko ne brine ama bas ni malo.

Pozzdrav,Strainac

Srecno
 
ko radi ozbiljno i da zna sta oce i da ima cilj neki u zivotu moze se sve ostvariti a imati i zarada a vecina nasih samo kuka nije isplativo..bolje je sedati nego djabe raditi ja sam za sto bolju genetiku priraste..narodske price me ne zanimaju mi balkanci smo taki pomognes mu a posle te pljuje i nabija ti noz u ledja...ovo je bukvalno napisano nista tebi licno mirko...prevazidjite price saslusas svakog a izvues nesto od svakog i sklopis kockice nekad se i od budale moze nauciti nesto pametno :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh