Dunja

Aco zamolio bih te da ubacis koju sliku Sampiona,koliko sam cuo on ima krupne listove ako je tacno.Unapred hvala!!
 
Procitao sam celu teme i nigde nissam nasao (mozda nisam dovoljno pazljio citao) kada dunja ulazi u plodnost, kad ulazi u punu plodnost i koliko daje po stablu u punoj plodnosti, neka prosecna vrednost , i naravno ako se ispostuju sve agro-tehnicke mere. Razmisljam o intezivnom zasadu leskovace sa oprasivacima 10 posto

- - - - - - - - - -

I jos jedno pitanje da li neko zna i da li uopste postoje knip sadnice sa prevremenim granama (dvogodisnje) i ako imaju gde mogu da se rsapitam o sadnicama? Hvala unapred svaka pomoc je dobrodosla
 
Poslednja izmena:
da li nameravaš da zatravniš voćnjak i šta misliš u čemu je prednost li nedostatak zatravnjenog u odnosu na frezirano
 
za sada ne nameravam,a kasnije kad se spoje videcemo,za sada mislim da je ovo najbolje,a i ovako mi je lakse nego da ga kosim,a prednosti mislim da se ovako djubrivo bolje iskoristi nego da ima i trave,mada i zatravljivanje nije lose,ali jednostavno ovako mi je lakse nista drugo :osmeh:
 
Шта може бити дуњи доста листова је суво кафене боје.
 
Прошле године сам третирао неким средством против ервиније јер тако су ме саветовали, пошто није помогло, даље се наставили сушити листови и целе гране које сам секао тестером да спречим ширење заразе. Ове године иста прича.
 
Iseci sve suvo,i ispod suvog ,zahvati i zdrave delove ispod obolelih.Nakon secenja poprskaj bakrom na primer...bakarni oksihlorid ili Cuprablau,on ima i dodatak cinka. Posle 3 dana nakon tog prskanja poprskaj streptomicinom ako uspes da nadjes...
 
Стефане ев фотке. Цело стабло је захваћено и то листови шарено ко шаховска табла па немам шта да се сече. Сад не знам има ли смисла чупати листове. Опрскаћу неким средством на бази бакра?

Октоподе, кажеш мени Ервинија?

 
Poslednja izmena:
Procitao sam celu teme i nigde nissam nasao (mozda nisam dovoljno pazljio citao) kada dunja ulazi u plodnost, kad ulazi u punu plodnost i koliko daje po stablu u punoj plodnosti, neka prosecna vrednost , i naravno ako se ispostuju sve agro-tehnicke mere. Razmisljam o intezivnom zasadu leskovace sa oprasivacima 10 posto

- - - - - - - - - -

I jos jedno pitanje da li neko zna i da li uopste postoje knip sadnice sa prevremenim granama (dvogodisnje) i ako imaju gde mogu da se rsapitam o sadnicama? Hvala unapred svaka pomoc je dobrodosla



dvogodisnje ove godine neces naci jer je prose godine otislo sve sto je imalo od sadnica dunja
za dvogodisnju ces morati da se pomucis malo,dogovor sa nekim proizvodjacem pa da te cekaju 2 god,drugacije tesko
 
Посао завршен. Гране одсечене, попрскао на бази бакра. Е сад ћемо да пратимо ситуацију и ако треба за 15-ак дана још један третман на бази бакра.
 
Опет почиње али једва приметно. Још ће изгледа једна тура бакра..
 
Nazad
Vrh