Dunja

Ima li neko iskustva sa onim trimerima za travu na benzin. Neka preporuka i neki modeli za izbegavanje....


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ima li neko iskustva sa onim trimerima za travu na benzin. Neka preporuka i neki modeli za izbegavanje....


Sent from my iPhone using Tapatalk

Ima negde na forumu tema "Trimeri" pa se tamo dosta komentariše o njima... ja sam pre četiri godine kupio Vilager 1900 i prezadovoljan sam sa njim, koristim ga dosta i za sada to sve izgleda ok. Cena mu je oko 20,000... dobar Stil je 50-60,000 po meni previše. Mislim da su oni iz oglasa po 100e za izbegavanje...
 
Ima negde na forumu tema "Trimeri" pa se tamo dosta komentariše o njima... ja sam pre četiri godine kupio Vilager 1900 i prezadovoljan sam sa njim, koristim ga dosta i za sada to sve izgleda ok. Cena mu je oko 20,000... dobar Stil je 50-60,000 po meni previše. Mislim da su oni iz oglasa po 100e za izbegavanje...
Hvala ...

Sent from my XT1635-02 using Tapatalk
 
Kupio pre mesec dana agm 1.9 KS, svi kažu da je motor potpuno isti ,u šaraf, kao i vilager. Ja sam ga platio 13000 ima ga moguće i za 12000. Čitao sam pozitivne komentare o njemu, čak me je i prodavac kojeg inače lično poznajem uveravao da je potpuno isti kao i vilager, da se neću pokajati. Zaista i servis i garancija se radi u vilager-ovom servisu.

- - - - - - - - - -

Marčeta, jel ti nešto zametnutih plodova od početnog broja, otpalo?
 
Marčeta, jel ti nešto zametnutih plodova od početnog broja, otpalo?

Ima jedan deo koji verovatno nije oplođen, znači opale latice sa cveta i to što je ostalo tako stoji lako se skida rukom i verovatno će samo da vremenom odpadne... ali relativno malo toga ima da je skoro zanemarljivo, a ostalo što je zametnuto plodići su već lepo vidljivi i to za sada ne otpada... nadam se da će tako i ostati mada kada realno pogledam na dosta stabala bi to bilo i previše kada bi sve ostalo skršila bi se stabla, tako da će verovatno nešto i da ode...
 
Ove godine sam se uverio da je jalovi ugar jedino pravo rešenje za voćnjake naravno ako nema zalivnog sistema.

Ja u tresnjama samo tanjiram, sacekam da korovi procvetaju, narastu do kolena barem i tada ih sve zatanjiram u zemlju.

Takodje utanjiravam i grane od rezidbe svih velicina.

Djubrio nisam 3 godine, rastu odlicno. Ne kazem da treba, samo kazem.
 
Ja u tresnjama samo tanjiram, sacekam da korovi procvetaju, narastu do kolena barem i tada ih sve zatanjiram u zemlju.

Takodje utanjiravam i grane od rezidbe svih velicina.

Djubrio nisam 3 godine, rastu odlicno. Ne kazem da treba, samo kazem.

Pa i ja sada razmišljam tako nešto da možda svake treće godine poorem pa onda 2-3 godine tanjiraču pa u krug jel ovo sa travom i košenjem ne pije vodu.

- - - - - - - - - -

Kod mene je bilo stvarno prerodilo( mislim i na zametnute) ali rekao bih da je došlo do prorede.

Da baš je zametnulo dosta plodića i ako sve ostane skršiće stabla pa je verovatno da će biti ređenja, stim da je kod tebe možda malo ranije krenulo. Čudno mi je da je ove godine preko 95% iscvetako od jednom inače ranijih godina se cvetanje razvlačilo u nedogled.
 
I kod mene ima, one kratke rodne pocrni im prvo ona zelena mala grana pa plod i listovi a onda
će odatle verovatno da se spusti i na veće grane, tako je
bilo i prethodnih godina..
 
Ja par dana nisam bio u dunjama pa neznam šta se dogadja trenutno, ali i ranijih godina ervinija se javljala tek krajem maja. Znači sve lepo taman se ponadaš e ove godine je nema, kad krajem maja pffff ipak je tu.
 
Juče i danas sam obilazio, u velikoj meri je zahvatila. Ogromnu količinu plodova je osušila i prelazi na listove. U okolini ima jedan manji Dunjik, stao sam da ga pregledam isti simptomi kao kod mene, preslikano. Plodovi se suše i listovi postaju braon.

- - - - - - - - - -

Na žalost i bugarske sorte su napadnute tako da pada u vodu priča o njima.
 
Dali se suše plodovi koji su se već odmetnuli ili oni sitni koji valda nisu oprašeni.

Za Bugarske sorte sam čuo (iz druge ruke, prijatelj mog prijatelja) od čoveke koji negde u sremu ima mislim oko 5ha domaće dunje, čovek je ličmno išao u Bugarsku na plantaže i tvrdi da je ista priča ervininije kao i na Leskovačkoj.
 
Evo i kod mene. Jedna se držala 5 godina i evo sad.

- - - - - - - - - -

Sitni plodovi se masovno suše. E sad jbg da li su to neoprašeni...
 
Nije bilo kiše celo cvetanje i opet je ima i to poprilično , verovatno i blaga zima doprinosi jakom napadu.. I ti veći plodovi će se sušiti kad zahvati celu granu tako da nam dođe na isto..
 
Džaba što nije bilo kiše kada je ervinija već u biljkama od ranije, juče sam išao da prihranim rojeve pa sam samo iz kola pogledao dunje i delovalo mi je ok, plan je bio da danas obiđem dunje ali me je pljusak popodne zeznuo. Sad čitam ove vaše postove i dođe mi da uzmem lampu i sad idem tamo.
 
Nemoj da vam pravim paniku. Ja je imam već par godina prilično. Moguće da su vaši voćnjaci u boljem stanju.
Kod mene se pojavila baš po celom voćnjaku. Nema mudrosti, baš je mnogo cvetala i to je to, puno cveta znači i puno potencijalnih mesta za početak infekcije. A bakterija je kao što znate stalno u voćnjaku.
 
Nazad
Vrh