Galenika fitofarmacija pšenica KWS pšenica 2018
Strana 123 od 123 PrvaPrva ... 2373113121122123
Rezultati 2,441 do 2,447 od 2447

Tema: Dunja

Član kanački avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Poruka
    2,421
    Zahvalio se
    2,139
    Zahvaljeno 663 puta na 411 poruka
    Downloads
    2
    Uploads
    0
    Drugari ,da li neko moze da mi objasni razliku izmedju ploda dunje koji je "dlakav" I onog koji nije ?
    Da li je to razlika u sortama ??

Član
    Datum pristupanja
    Oct 2014
    Poruka
    259
    Zahvalio se
    107
    Zahvaljeno 76 puta na 53 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Kako je prosao ovogodisnji otkup, cena, plasman? Da znam sta me ceka...

Član marceta.b. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Poruka
    885
    Zahvalio se
    485
    Zahvaljeno 423 puta na 269 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: kanački Pogledaj Poruke
    Drugari ,da li neko moze da mi objasni razliku izmedju ploda dunje koji je "dlakav" I onog koji nije ?
    Da li je to razlika u sortama ??
    Verovatno je razlika u sortama, ja imam samo Leskovačku i Vranjsku tako da nemogu da pišem o drugim sortama ali se dešava da kada plod dobro uzri nema ili ima jako malo dlačica.

- - - - - - - - - -

Citiraj Citiram: Milos TG Pogledaj Poruke
    Kako je prosao ovogodisnji otkup, cena, plasman? Da znam sta me ceka...
    Ako se potrudiš prodaćeš sve brzo i lako... od 40 do 80din... malo se potrudiš oko sortiranja, ranijih godina sam brao sve na red za rakiju ali mislim da se isplati malo potruditi oko sortiranja izvuče se bolja prosečna cena, ali... evo i danas sam išao da sečem suve grane...

4. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku marceta.b. na ovoj poruci:

kanački (Juče)

Član nesko2563 avatar
    Datum pristupanja
    Apr 2012
    Poruka
    2,986
    Zahvalio se
    718
    Zahvaljeno 953 puta na 622 poruka
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Jel istina to sto mi je jedan prijatelj rekao da dunje ne valja saditi u blizini kruske jer ih onda ervinija rastura jos jace?
    Kao, predje sa kruske
    Car careva caruje carevima

Član marceta.b. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Poruka
    885
    Zahvalio se
    485
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: nesko2563 Pogledaj Poruke
    Jel istina to sto mi je jedan prijatelj rekao da dunje ne valja saditi u blizini kruske jer ih onda ervinija rastura jos jace?
    Kao, predje sa kruske
    Mislim da je obrnuto, dunja=ervinija pa kruške sklanjaju od dunja zbog toga. I kruške i jabuke oće napasti ervinija ali u mnogo blažem obliku pa se lakše bori sa njom.

Član
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Poruka
    70
    Zahvalio se
    48
    Zahvaljeno 10 puta na 8 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: marceta.b. Pogledaj Poruke
    Verovatno je razlika u sortama, ja imam samo Leskovačku i Vranjsku tako da nemogu da pišem o drugim sortama ali se dešava da kada plod dobro uzri nema ili ima jako malo dlačica.

- - - - - - - - - -

Ako se potrudiš prodaćeš sve brzo i lako... od 40 do 80din... malo se potrudiš oko sortiranja, ranijih godina sam brao sve na red za rakiju ali mislim da se isplati malo potruditi oko sortiranja izvuče se bolja prosečna cena, ali... evo i danas sam išao da sečem suve grane...
    Teško da ide brzo I lako, iako se trudiš. Svi bi po 25 dinara. Kažu ima oko Smedereva I Trstenika po 25. A dunja brana, u gajbici je, nema trulih.

Sent from my Classic using Tapatalk

Član marceta.b. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Poruka
    885
    Zahvalio se
    485
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Pa nek idu tamo gde je 25din, jedan kolega koji proizvodi dunje i rakiju od dunja (Armin Tot) skoro je na fejsu napisao... odprilike: koliko ima sela u Srbiji pa da samo jedan čovek u selu peče dunju pa koliko ima destilerija neka samo troše u proseku 3-5t pa ti vidi koliko je to dunje a nje nema baš toliko... vidim da si iz BG kod mene je prošle nedelje bio čovek iz Novih Banovaca po tonu dunje (za nas u NS su Banovci Beograd). Ja sam tako prošle godine malo strepio za prodaju pa sam rešio da celu godinu spominjem ljudima da proizvodim dunju... efekat je neverovatan... prodao svojih 10tak tona i mogao prodati još najmanje toliko, čak me čovek iz Hrvacke zvao... nesvesna reklama.

- - - - - - - - - -

Od svakog kupca od prošle godine upisao br. telefona i pred berbu pustio poruku da za dve nedelje kreće berba... malo ih podsetio... tako da su neki koji su prošle godine uzeli npr 300kg ove godine "zajedno sa kumom" 700-800 ili čak celu tonu...

9. Sledeći 4 korisnici su se zahvalili marceta.b. na ovoj poruci:

Miloica (Juče), Milos TG (Danas), Sloba31 (Juče), vuxsd (Danas)

Strana 123 od 123 PrvaPrva ... 2373113121122123

Tagovi za ovu temu

Dozvole pisanja

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete odgovoriti u temi
  • Ne možete postavljati atačmente
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •  
Svi postovi su vlasništvo njihovih autora. Poljoinfo.com ne garantuje tacnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo cijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju izmedu registrovanih clanova.