Dunja

Ove godine dunja razbila sa rodom, verovatno ce svi probati da je kupuju u bescenje...
 
Ove godine dunja razbila sa rodom, verovatno ce svi probati da je kupuju u bescenje...


Ne znam zašto misliš da je "razbila sa rodom" ja ipak mislim da je ovo jedna prosečno-sasvim solidna godina, nema je uopšte toliko da bi količinom oborila cenu. Cenu možemo oboriti samo mi sami, za sada je i taj deo priče korektan... za dalje videćemo ko zna...
 
Марчета мудро збориш. Ја сам прошле године дао све по 50.
Ове држим исту цену, једино на неку велику количину да спустим.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@marceta- nisam rekao da joj teeba obarati cenu... a u istocnoj Srbiji se rasturila!!! I leskovacka, i vranjanska, i one starinske (mi ih zovemo divlje) sto kod nas sade po medjama. Gde god se vozis svuda zuto oko puteva... ove divlje niko vise i ne sakuplja za svoje potrebe. Moja leskovacka u cetvrtoj godini ima preko 40 dunja po stablu i to nakon sto je odbacila bar polovinu roda. Ja je imam samo par stabala za svoje potrebe, ali nisam video nijedan dunjar da je lose rodio
 
Ervinija rastura kod vecine! Ja imam malo pa sam ih svakodnevno obilazio i cistio, ali kod vecih zasada je uzas
 
Masovno opadanje zelenih plodova plus brzo truljenje, e sad to je verovatno moja greška. A ovo što je ostalo plodova iznenađen sam , veliki procenat prve klase!
 
Pa u pravu si truljenje na stablu je slabije nego prošle godine. Jul, Avgust su bitni za opadanje i eventualno truljenje. Ukratko : smotavci i još po neki "Ubušivači" i fungicid- Jul, Avgust. A mene u Avgustu obično nema u voćnjaku ??????
 
Imam samo Leskovačku i Vranjsku, obe su nesretne. Već dve tri godine merkam par dunja u nekoj međi ni traga od ervinije, plod je lep zdrav dosta mirisniji i aromatičniji od ovih mojih. Ali je i dosta sitnija, ustvari nije sitna ali nema primeraka od 400 i više grama. Želja mi je da uzmem grančicu i odnesem u rasadnik da mi kaleme tu dunju pa da probam i to...

- - - - - - - - - -

A i polako razmišljam da sadim nešto između dunja i da lagano prlazim na drugu voćnu vrstu u tom voćnjaku, ali greota tek su počele fino da rađaju... ma teška konfuzija jbte...
 
Uradi prolecno prekalemljivanje da par stabala pa vidi rezultate. Nekad je bolje prekalemiti nego vaditi pa saditi... zavisi koliko ti je star vocnjak
 
Pozdrav ljudi, kako ide prodaja u vasim krajevima,kod nas je prodaja pukla skroz. U pocetku je bila 30 pa 25 din . kako vreme prolazi ovo sto ostaje kako izgleda nece se ni prodati...Muka sa tendencijom rasta.....?????
 
Ситна је ове године доста. Ја је продајем по 50, једино сам дао човеку по 40 , он бере и узео 3т.


Sent from my PLK-L01 using Tapatalk
 
Pozdrav ljudi, kako ide prodaja u vasim krajevima,kod nas je prodaja pukla skroz. U pocetku je bila 30 pa 25 din . kako vreme prolazi ovo sto ostaje kako izgleda nece se ni prodati...Muka sa tendencijom rasta.....?????

Baš niska cena... ja sam domaćicama za pekmeze i slatko (po 10-20kg) prodavao po 80, jedna hladnjača za svoje maloprodaje mi uzima kozumnu u dvorednim gajbicama 55-60din... većina rakijske koja je bila skoro pa kao konzumna samo u džakovima je otišla po 45din... još nešto malo ostalo rakijske za nijansu sitnije trenutno 40din i zatvaramo ovu godinu što se tiče berbe i prodaje...
 
Baš niska cena... ja sam domaćicama za pekmeze i slatko (po 10-20kg) prodavao po 80, jedna hladnjača za svoje maloprodaje mi uzima kozumnu u dvorednim gajbicama 55-60din... većina rakijske koja je bila skoro pa kao konzumna samo u džakovima je otišla po 45din... još nešto malo ostalo rakijske za nijansu sitnije trenutno 40din i zatvaramo ovu godinu što se tiče berbe i prodaje...
Колико си имао и са колико стабала, која година!???

Sent from my PLK-L01 using Tapatalk
 
Nazad
Vrh