Dunja

Dali je neko krenuo sa berbom, kod mene je stanje šareno od potpuno zrelih do skroz zelenih. Kakva se cena spominje kod Vas.
 
Kod mene Rumuni uzimaju na gajbe po 80 dinara a ovako po 120 u Beloj Crkvi. Moje šarene ima još i da rastu i da požute. ..ovo što opada u bure pa za rakiju....
dd7485b7c1bf58e80ed6d15c5c1dfab3.jpg
b9a25a982ca0280e9cbb68a26b70000f.jpg


Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Video sam na slici vocnjak dunje, nema erwinije, pitao sam jel je leskovacka u pitanju, kaze jeste
Sutra coveka zovem da pitam kako je stiti, pa cu izneti ovde i pitati dal mogu dati broj ovde pa da se i sami posavetujete sa njim.
Mene pocepala ervinija...moram da presadim oko 60 komada

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Nije samo da fale, nego se vidi ponegde i 5-6 komada u nizu da su jednogodisnje a druge barem tri godine imaju tj radi se i popunjavanje i to ne malo.

Ako gledas prazna mesta i zamenjene, na blic pogled bez brojanja se vidi barem 30 posto sadnica da su stradale, a zasad ne deluje stariji od 3-4 godine koliko se barem vidi iz daljine. Sta ce biti za nove 3-4....a sta za 10, dal ce ostati i jedna stara videcemo.
 
Nije samo da fale, nego se vidi ponegde i 5-6 komada u nizu da su jednogodisnje a druge barem tri godine imaju tj radi se i popunjavanje i to ne malo.

Ako gledas prazna mesta i zamenjene, na blic pogled bez brojanja se vidi barem 30 posto sadnica da su stradale, a zasad ne deluje stariji od 3-4 godine koliko se barem vidi iz daljine. Sta ce biti za nove 3-4....a sta za 10, dal ce ostati i jedna stara videcemo.
Otkriću vam jednu tajnu: Oktopod ne voli dunju! :)
Šalim se malo, gledao snimak vidi se puno sadnica različitih godina, ali nema traga od ervinije i sečenja krošnji. Ko zna, s obzirom koliko je novca uloženo moguće i da je vadio sve na kojima se pojavila bakteija jer mu je ipak mlad voćnjak.
 
Otkriću vam jednu tajnu: Oktopod ne voli dunju! :)
Šalim se malo, gledao snimak vidi se puno sadnica različitih godina, ali nema traga od ervinije i sečenja krošnji. Ko zna, s obzirom koliko je novca uloženo moguće i da je vadio sve na kojima se pojavila bakteija jer mu je ipak mlad voćnjak.
Oktopod ne voli ni višnju

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk
 
Ja u nedelju krećem probirno da berem, zrenje mi je šaroliko tako da ima makar trećina zrelih a mušterije nestrpljive ostalo mislim da će biti za sledeći vikend.
 
Nazad
Vrh