Limagrain suncokret Najbolji hibridi za vašu najbolju njivu - KWS
Strana 126 od 126 PrvaPrva ... 2676116124125126
Rezultati 2,501 do 2,501 od 2501

Tema: Dunja

Član gandrad avatar
    Datum pristupanja
    Mar 2014
    Poruka
    1,671
    Zahvalio se
    1,934
    Zahvaljeno 597 puta na 410 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Znači , klasika: razmeravanje 3 m. u redu 4 red od reda...kopanje rupa fi 50 x50 dubine...posipanje fine sitne zamlje na dno...posipanje lopate , dobro zgorelog stajskog kravljeg đubreta...sadnja,utapanje u razmućen svež goveđi izmet, gaženje...zalivanje...orezivanje na 80 i premaz voskom ...
    Četiri čoveka od 10 do 15 sati...60 komada...teren blagi nagib 2-5 % po slobodnoj proceni...Analizu zemljišta nije radio, predusev šljiva stenli nekih tridesetak godina...povađena pretprošle godine-dve godine parloga...
    "Šaljivi" razlog sadnje i investicije ( a može i bez navodnika) :" Neka svako stablo da 50 kg. ( na paritetu 100 kg dunje za litar rakije) to je 30 litara dobre rakije po deset evra...300 evrića malo li je?

- - - - - - - - - -

Moj doprinos naplaćen u plemkama za kalemljenje!!!
    "Ut sementem feceris, ita metes!"
    "Boj se ovna, boj se govna, a kad ćeš živeti?" V.Kecmanović
    "Dajte mi dovoljno ordenja i ja ću dobiti svaki rat." Napoleon

2. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku gandrad na ovoj poruci:

vuxsd (19-02-19)

Strana 126 od 126 PrvaPrva ... 2676116124125126

Tagovi za ovu temu

Dozvole pisanja

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete odgovoriti u temi
  • Ne možete postavljati atačmente
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •  
Svi postovi su vlasništvo njihovih autora. Poljoinfo.com ne garantuje tacnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo cijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju izmedu registrovanih clanova.