Poljoprivredna enciklopedija Uljana repica - KWS
Strana 120 od 120 PrvaPrva ... 2070110118119120
Rezultati 2,381 do 2,386 od 2386

Tema: Dunja

Član marceta.b. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Poruka
    830
    Zahvalio se
    455
    Zahvaljeno 366 puta na 239 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    U prvoj godini nisam skidao cvetove i verovatno ostavio otvoren prolaz za erviniju... od 800 osušilo se oko 150kom na jesen posadio nove... u drugoj godini malo ozbiljnije štitio osušilo se oko 30kom... treća i četvrta godina isto tako sušilo se po 25-30kom... uglavnom ja sam po prirodi optimista pa "se nedam" ali... polako me optimizam napušta, prošle godine sam imao oko 4,5t zbog suše bile su malo sitnije ove godine očekujem makar 8-10t ako bude tako borimo se dalje jer ima smisla a ako nebude "neodgovaram za svoje postupke".

- - - - - - - - - -

Pored dunja sam posadio trešnje, kajsije i šljive i ova tri voćnjaka su mi kao nacrtana dok dunje sramota me kako izgledaju...

2. Sledeći korisnici su se zahvalili korisniku marceta.b. na ovoj poruci:

mihailo1 (02-07-18)

Član
    Datum pristupanja
    Oct 2016
    Poruka
    335
    Zahvalio se
    46
    Zahvaljeno 46 puta na 33 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Hvala druze na iskustvu iskazanom

Član
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Poruka
    93
    Zahvalio se
    44
    Zahvaljeno 39 puta na 21 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Gledam dunje dobro se drže. Imam utisak kao da nema puno novog sušenja. Ima ervinine na starim stablima koje nisam povadio i sada napada zdrave grane, ali deluje mi da nema novog napada.
    Kada se prolepsa vreme prskacu aminokoselinama, malo insekticid preventivno, prehranu preko lista i malo fungicid...boricemo se....

Sent from my BBD100-1 using Tapatalk

Član marceta.b. avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2013
    Poruka
    830
    Zahvalio se
    455
    Zahvaljeno 366 puta na 239 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Kakvo je stanje u dunjama, ja sam moju iskasapio i poskidao suve grane još jednom ću proći korektivno da poskidam ono što je preskočeno oventualno nova sušenja. Nego mi nekeko deluju sitne za ovo doba godine i pored ovolike kiše moraću uslikati da uporedimo krupnoću. Šta folijarno koristite od prihrane.

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2013
    Poruka
    589
    Zahvalio se
    180
    Zahvaljeno 198 puta na 145 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Kod mene stala ervinija, proletos sam skinuo par grancica gde sam na vreme video i od tad nista. Za sad je slicne krupnoce kao i kod komsija. Daleko je jesen, ne sekiram se za krupnocu... Inace malo je imam, samo za sopstvene potrebe. E, da, proredila je rod dosta, ali je dosta i ostalo...

Član
    Datum pristupanja
    Jan 2011
    Poruka
    184
    Zahvalio se
    50
    Zahvaljeno 153 puta na 80 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Da li je neko koristio preparat BAKTERIJE? Po prilozima i reklamama resava bakteriozu u parici bolje od streptomicina. Mozda je marketinski trik, ali vredi pokusati.

Strana 120 od 120 PrvaPrva ... 2070110118119120

Tagovi za ovu temu

Dozvole pisanja

• Ne možete otvoriti novu temu
  • Ne možete odgovoriti u temi
  • Ne možete postavljati atačmente
  • Ne možete uređivati svoje postove
  •  
Svi postovi su vlasništvo njihovih autora. Poljoinfo.com ne garantuje tacnost, kompletnost ili upotrebnu vrednost informacija, stavova, saveta ili datih izjava. Ne postoje uslovi pod kojima bi mi bili odgovorni za štetu ili gubitak koji je posledica bilo cijeg oslanjanja na nepouzdane informacije, ili bilo kakve informacije nastale kroz komunikaciju izmedu registrovanih clanova.