Masine sa sejanje i vadjenje krompira

slobadaca

Član
Učlanjen(a)
14 Mar 2011
Poruka
86
Lokacija
Sto dalje odavde
Razmisljam o sejanju vece kolicine krompira za sledecu godinu (mozda u ovoj zemlji krompir vredi vise od zita), pa bih bio zahvalan ako mi mozete preporuciti neku radnju poljoprivrednih novih masina za to, a jos bolje preporuke kolega koji su sa njima radili po njivama sto se tice i vadjenja i sejanja.
Hvala unapred!
 
Sto se tice masine za vadjenje, imate po oglasima ( mislim da je jedna prodavana na forumu)
Cene polovnih su oko 700 - 800 eura.
Masine za sejanje se mogu napraviti po preporuci, i daleko su jeftinije nego ove ''markirane''.
 
ja za vađenje imam HASSIA, njemačka.....sa bunkerom od 1,5T

a za sadnju dvoredna poluautomatska RAU, koja se može koristiti kao zagrtač i špartač......3 stroja u jednom

meni su savjetovali da uzmem poluautomatsku, jer se može sijati naklijali krumpir, jer se klice manje lome, nego kod automatske......sa automatskom možeš i sam raditi, a na dvorednoj poluautomatskoj moraš imati 2 ljudi.......sporo ide, ferguson i 2 spora, sa 900 obrtaja, jer ljudi nemogu brže ubacivati na sjetvene ploče......
 
ja za vađenje imam HASSIA, njemačka.....sa bunkerom od 1,5T

a za sadnju dvoredna poluautomatska RAU, koja se može koristiti kao zagrtač i špartač......3 stroja u jednom

meni su savjetovali da uzmem poluautomatsku, jer se može sijati naklijali krumpir, jer se klice manje lome, nego kod automatske......sa automatskom možeš i sam raditi, a na dvorednoj poluautomatskoj moraš imati 2 ljudi.......sporo ide, ferguson i 2 spora, sa 900 obrtaja, jer ljudi nemogu brže ubacivati na sjetvene ploče......
,mozes li slikati masinu za sadnju
 
Hvala puno. Ovakve informacije mi puno znace s obzirom da krecem u kupovinu ovakvih masina koje uopste nisu ni jeftine.
Sto se tice vadilice, jer krompir baca direktno u prikolicu, u dzakove ili na zemlju?
Meni bi trebala masina koja bi odmah u rifuzu bacala krompir u prikolicu ili bar da ih pakuje u dzakove.
Takodje sam video negde na youtube-u kod luka i krompira da se prolazi nekom masinom koja sece stabljike pa se onda ide vadilicom. Jer mora i to da se ima ili vadilica sama odvaja krompir od ostalog?
 
vadilica sve odvaja, nesmeta korov.......a ima bunker kao i berač kukuruza, od 1,5 tonu......a može i u vreče

budem postavio i sliku od nje
 
Evo jedne masine.



34hypno.jpg
 
Nisam je merio , i zato neznam da li moze da se prebaci u Srbiju kamionom ili treba specijalni transport. Ako bude usla u kamion , njena cena nece preci ( nadam se ) 5000e. Inace nova kosta preko 50 000e
 
Znam da nije mnogo , samo je to problem , neznam da li mogu da je ubacim u kamion. Garazista je pesimista kaze da nema sanse, ali ipak moram ici ponovo , da je izmerim.
 
Ja radim do 4 Ha za sebe i plus usluzno 15-ak Ha godisnje.

0b74694336e5-640x480.jpg


F10sadilica1.jpg


Nemam moje slike pa sam nasao na netu,inace su to ti modeli 100%.Vadilica mi je remontovana pa je farbana cela u plavo i stavljeni malo veci tockovi zbog drzanja u strani.
 
Ko se bavi vecom proizvodnjom krompira to uopste nije skupo i koristilo bi, ja imam malu koja pakuje u dzakove i za mojih 50 ari je sasvim dovoljna



od onog što ti imaš, samo je bolja nova ili novija GRIMME......i ništa drugo, mene zanima kako će raditi, ako bude kao na filmićima, ja ću biti zadovoljan.......

jer tu se odmah krumpir bira, nema više posla i nije potreban sortirač, koji opet dodatno lupa krumpir.......i pakuje u vreće, te može odmah s njive u prodaju.......
 
Vreme da se pripreme masine za sadnju.. Imam kao ivanz, RAU kombi sadilicu, al mi je ona plastika (slika 5) skroz istrunula i popucala.. Jel to neko vidjao negde da se kupi? Ili cemo morati sami da se dovijamo i pravimo nesto za zamenu?
 
Nazad
Vrh